Zobacz temat - [45 1,4 z 2004]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [45 1,4 z 2004]

IROLA - Sob Wrz 12, 2009 21:32
Temat postu: [45 1,4 z 2004]
Witam. Po zakupie Roverka i otworzeniu filtra powietrza okazało się, że jest on bardzo zabrudzony (kolor czarny, "zalepiony" brudem, kurzem itd. znalazły się tam także większe śmieci : pióra, liście (średnicy około 4 cm) i tu mam pytanie czy mógłby ktoś (oczywiście jutro lub raczej w poniedziałek) zobaczyć czy w tym miejscu jest taki swobodny wlot powietrza (jeżeli oczywiście to jest ten wlot o którym myślę) i nie ma tam żadnej siateczki lub czegoś podobnego ?
Ciufa - Sob Wrz 12, 2009 21:35

wydaje mi się, że w miejscu pokazanym na zdjęciu powinna być jeszcze plastikowa kratka
BetJar - Sob Wrz 12, 2009 21:37

Tak na 100% powinna być plastikowa kratka.
darek_wp - Sob Wrz 12, 2009 22:07

jeśli chodzi o filtr powietrza dla silnika to dolot powietrza jest własnie ten i powinna być na nim plastikowa kratka (zapobiega wpadaniu liści itp )
IROLA - Sob Wrz 12, 2009 22:08

Tak myślałem - czy nie wiecie gdzie można (jeżeli można) ja dokupić. Jak nazywa się ta część ? A może ma ktoś zdjęcie ? Jeżeli tak to spróbuję coś dorobić (jeżeli nie uda się zakupić). Chodzi szczególnie o wymiary "oczka" kratki
faecd - Sob Wrz 12, 2009 22:11

IROLA, a wez sobie cos skombinuj, jakis kawalek siatki ogrodowej czy jakiejs innej z nie za duzym oczkiem zaloz i juz...mysle, ze ciezko bedzie takie cos dostac...chyba, ze w aso Hondy pytajac o taka siatke do civica 5d
IROLA - Sob Wrz 12, 2009 22:13

Ok wielkie dzięki
keczu - Sob Wrz 12, 2009 23:37

Jaka kratka,jakie liscie.Przesiez ciagnie powietrze spod maski.Nie ma tam zadnej kratki fabrycznie,wymien filtr i nie kombinuj z siatkami ogrodowymi.No chyba ze mi i wszystkim Roverom ktore widzialem brakowalo tej siatki.Zawsze mozna znalezc cos w puszce filtra wiekszego niz kuz(robactwo jakis przypadkowy lisc moze).Niech ktos rzuci nr.ref.czesci tylko nie ze sklepu ogrodniczego.Pozdr.
rbl - Nie Wrz 13, 2009 00:10

Dziś przyglądałem się swojej kratce na dolocie powietrza (za puszką z filtrem powietrza) i jest ona bardzo czysta... żadnych zanieczyszczeń itp. Wg. mnie jest to jedynie ostatnia deska ratunku w przypadku gdyby coś stało się z filtrem powietrza (gdyby został rozerwany na części i przepuszczał świństwa).

Tak więc, dobrze mieć taką kratkę na swoim miejscu. Jeśli autor lubi oszczędzać patent z siatką ogrodniczą jest dobry. :cool:

Ciufa - Nie Wrz 13, 2009 00:13

keczu, oczywiście Twoim zdaniem pod maske liść nie ma możliwości wpaść ? to dziwne bo na każdym filtrze powietrza jaki wymieniałem były drobne listki z drzew ;)
keczu napisał/a:
Nie ma tam zadnej kratki fabrycznie

wiesz czy zgadujesz?

keczu - Nie Wrz 13, 2009 00:41

Ciufcia napisał/a:
keczu, oczywiście Twoim zdaniem pod maske liść nie ma możliwości wpaść ? to dziwne bo na każdym filtrze powietrza jaki wymieniałem były drobne listki z drzew

keczu napisał/a:
Zawsze mozna znalezc cos w puszce filtra wiekszego niz kuz(robactwo jakis przypadkowy lisc moze)
:czytaj to:
Ciufcia napisał/a:
wiesz czy zgadujesz?
Chyba zgadywalem :razz: .Zwracam honor kratka chyba jest :oops: Poprostu w innych autkach jej nie ma lub baaardzo sporadycznie.
http://cgi.ebay.co.uk/Rov...021510003r33533

darek_wp - Nie Wrz 13, 2009 10:21

kratka w oryginale
kupno raczej na szrotach

BetJar - Nie Wrz 13, 2009 16:43

Zapytaj tutaj:
H.R. AUTOMOBIL
102A, 98-311 OSTRÓWEK k WIELUŃ - ŁÓDZKIE
8.00-20.00 pon-sob
tel: +48 607 43 11 43
hrautomobil@poczta.onet.pl