Zobacz temat - Konto - jaki bank wybrać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Konto - jaki bank wybrać?

michael511 - Nie Wrz 13, 2009 10:50
Temat postu: Konto - jaki bank wybrać?
Zamierzam założyć sobie konto i zastanawiam się jaki bank wybrać. Nie mam zbytnio czasu na bieganie od miejsca do miejsca i wypytywanie o oferty, a w internecie to czasem ciężko o przejrzystość, bo każdy zachwala swoje :smile:

Dlatego mam pytanko, gdzie macie konta i jakie są tego koszta? Ja szukam banku, który nie będzie zdzierał ode mnie każdej złotówki na jakieś nowe prowizje :wink: . Chodzi mi o zwykłe konto, aaaa no i PKO S.A. odpada, nie mam zamiaru ciągle stać w kolejkach :mrgreen:

Krzysi3k - Nie Wrz 13, 2009 11:00

Polecam Polbank, odradzam Millenium.
W Polbanku mam konto. Nie płacę nic, absolutnie nic. Poza tym mam konto oszczędnościowe na którym mam 6%. Można wpłacić kasę na konto we wpłatomacie (każda placówka Polbanku w B-stoku ma taki sprzęt). Za przelewy nic nie płacę ;) Założyli mi oszczędnościowe konto i gotówkowe jako tzw. techniczne. Przelewam z oszczędnościowego na gotówkowe (10 sekund trwa), a z gotówkowego nie płacę za przelew :)
Natomiast Millenium zdziera na każdym kroku. Dowiaduje się o coraz nowszych opłatach. Używam bardzo rzadko, a trzymam tylko dlatego, że karta VISA zwykła (nie Electron) i mogę opłacać szybko np. PayPal :)

PopaY - Nie Wrz 13, 2009 11:01

Mam konta w ING i mBanku. Wszystkie są kontami internetowymi i za nic w nich nie płacę. Tzn. nie płacę za prowadzenie konta. W ING mam konto Direct i tu akurat nie płacę za nic :) Jedyna opłata jaka by była to opłata za kartę płatniczą w wysokości 2zł na m-c, ale jeśli zapłacę tą kartą za "coś" na kwotę 100zł lub więcej to opłata nie jest pobierana :) Mam bezpłatne sms-y informujące o każdej przeprowadzonej operacji. Generalnie POLECAM ING :)
walkie - Nie Wrz 13, 2009 11:05

Ja mam konto w Millenium i w Lukasie i z obu kont jestem zadowolona. Obydwa konta mają prostą obsługę przez internet. Nie płacę prowizji za przelewy wychodzące. W Millenium mam darmowe smsy informujące o przelewach przychodzących i wychodzących. W Millenium płacę 5 zł a rok za obsługę konta. W Lukasie nie mam smsów.
azer - Nie Wrz 13, 2009 11:05

mbank, zakładasz przez konto, po paru dniach do domu przychodzi kurier z papierkami i masz konto bez wychodzenia z domu.
Wszystko za darmo, od przelewów przez internet, poprzez prowadzenie aż po wypłaty w bankomatach wbk i chyba eurobanku

w polbanku wspomnianym wyżej darmowe wypłaty z bankomatu masz w
Cytat:
bankomaty Banku oraz Euronetu
Bankomat Euronetu to bankomat oznaczony logo Euronetu zlokalizowany w Polsce, z wyjątkiem bankomatów Euronetu
umiejscowionych w placówkach innych banków


Na inne nie ma co patrzeć, bo nie minie pół roku a z zaskoczenia zmienią Ci warunki. Tak więc bierz w mbanku bez wahania :)

a mam jeszcze w WBKu i miałem Inteligo (porażka)

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 11:08 ]
aha jeszcze co do zakładania konta, zorientuj się ile masz jakich bankomatów w mieście i pod tym kontem też wybieraj.
WBKu masz 4 oddziały i 9 bankomatów

następny edit:
wypłata z bankomatów z konta ING
Cytat:
Wypłata gotówki
a) w bankomatach ING Banku Śląskiego bez opłat bez opłat
b) w bankomatach sieci Euronet
· z rachunków KONTO Student, Standard - 1zł
· z rachunków KONTO Komfort, VIP, Direct - bez opłat


jak dla mnie odpada :)

DJAUGUST - Nie Wrz 13, 2009 11:11

PKO BP.ODRADZAM SAM MAM ALE NIE JESTEM ZADOWOLONY.BANK NIE MA UMOWY Z WIĘKSZOŚCIĄ BANKÓW NA BEZ PROWIZYJNE WYPŁATY Z INNYCH BANKOMATÓW.DUŻE KOLEJKI W ODDZIAŁACH,
zouza - Nie Wrz 13, 2009 11:18

Ja mam od jakiś 10 lat WBK, konto w tej chwili <30 (jeszcze :mrgreen: ) jest praktycznie bez opłat czy tam jakieś 2 zł, karta bez opłat, dość fajna obsługa konta przez internet. Na WBK zdecydowałam się, bo w mojej filii był bardzo fajny pan potrafiący sensownie doradzić i skonfigurować konto itd. i myślę, że to też jest ważne, tz jak wygląda obsługa klienta.
kayah - Nie Wrz 13, 2009 11:19

mam w BZWBK,ale musze zrezygnować...zlikwidowali odsetki od kasy na koncie...jakieś dodatkowe opłaty za karte wprowadzili i ograniczona ilośc przelewów przez net ......mam konto prestiż...ale rezygnuje...
SeevS - Nie Wrz 13, 2009 11:21

ja mam 2 konta w Mbanku i w BZBWK. Obecnie używam tylko konta BZWBK. Mam opcje konta <30 czyli jeśli nie masz 30 lat to tak naprawdę nic nie płacisz za konto. Za prowadzenie konta nic nie płacisz. Nie ma jakiś dodatkowych opłat. Dostaję się kartę płatniczą i usługi internetowe. Przede wszystkim wszędzie są bankomaty BZBWK nie ma prawie takiego miasta gdzie by ich nie było i to jest duży plus bo nie musisz płacić za wyciągniecie gotówki. Ogólnie każde 5 pierwszych przelewów internetowych w miesiącu jest bezpłatnych. Pózniej za każdy 0,50 gr. Ja częściej po prostu płace w sklepie kartą, a transakcje bezgotówkowe są oczywiście za darmo.

[ Dodano: Nie Wrz 13, 2009 11:23 ]
kayah napisał/a:
mam w BZWBK,ale musze zrezygnować...zlikwidowali odsetki od kasy na koncie...jakieś dodatkowe opłaty za karte wprowadzili i ograniczona ilośc przelewów przez net ......mam konto prestiż...ale rezygnuje...


Kolega potrzebuje konta darmowego. A prestiż kosztuje 15zł.

kayah - Nie Wrz 13, 2009 11:26

ok, no tak ...
Krzysi3k - Nie Wrz 13, 2009 11:41

azer napisał/a:

w polbanku wspomnianym wyżej darmowe wypłaty z bankomatu masz w
Cytat:
bankomaty Banku oraz Euronetu
Bankomat Euronetu to bankomat oznaczony logo Euronetu zlokalizowany w Polsce, z wyjątkiem bankomatów Euronetu
umiejscowionych w placówkach innych banków

Na inne nie ma co patrzeć, bo nie minie pół roku a z zaskoczenia zmienią Ci warunki.


Na inne nie ma co patrzeć, bo nie minie pół roku a z zaskoczenia zmienią Ci warunki.

Głupoty gadasz kolego. Nikt nie zmieni mi warunków. Mam tam już 1,5 roku i jakoś warunki pozostają bez zmian. A bankomatów Euronetu jest jak psów, więc z tym problemu nie ma :)

Papaa2 - Nie Wrz 13, 2009 11:42

jako ze (moznaby tak powiedziec siedze w tym to szczerze polecam mBank lub Alior, co prawda Alior ma troche mniej bankomatow jak i umow podpisaych z innymi bankomatami ale to latwo mozna sprawdzic w kazdym miescie ;-) ja porownywalem u siebie w szczecinie to mBank ma 100 bankomatow a Alior okolo 50 ;-) ale ta ich nocna lokata jest calkiem calkiem ;-)
azer - Nie Wrz 13, 2009 12:04

Krzysi3k5, http://gospodarka.gazeta....a_osobiste.html
nie mówie akurat o ING, ale bardzo dużo Banków podwyższyło swego czasu różne prowizje. I dla mnie żaden bank poza mBankiem nie jest pewny pod tym względem.

Krzysi3k - Nie Wrz 13, 2009 12:12

No widzisz, a dla mnie pewniak to Polbank :)
praktis - Nie Wrz 13, 2009 12:29

Mam konto Prestiż w BZ WBK.
Zalety:
- wypłacam bez prowizji w każdym bankomacie w kraju
- darmowe przelewy (chyba, że robię powyżej pięciu w miesiącu - wtedy płacę za dodatkowe sms kody)
- darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty
- bardzo dobra obsługa online konta (+ bezpieczne sms kody)
- oszczędnościowe sub-konto
- jak dotąd bezproblemowa obsługa w oddziałach banku (rzadko bywam)
- dostęp do funduszy inwestycyjnych Arka bezpośrednio z konta

Wady:
- 15 zł konto + 3 zł karta koszt miesięczny prowadzenia rachunku

Porównując z kontem oszczędzającym Polbanku żony to:
Polbank tańszy w prowadzeniu od WBK
Polbank mniej darmowych bankomatów (ale jest sporo Euronetu więc nie jest to specjalnie uciążliwe).
Polbank mało kompetentna obsługa w oddziałach (w mojej okolicy).
Polbank interfejs internetowy to porażka (w porównaniu z WBK), mało intuicyjny, nieco skomplikowana instalacja certyfikatu, bez którego nie zrobisz przelewu.

Reasumując:
Jeśli chcesz tylko wypłacać kasę z bankomatu i korzystać z karty i ma być tanio ---> Polbank
Jeśli zależy Ci na dobrej obsłudze (online i oddziały) ---> WBK

zouza - Nie Wrz 13, 2009 12:31

praktis napisał/a:


Wady:
- 15 zł konto + 3 zł karta koszt miesięczny prowadzenia rachunku



Ta wada odpada bo konto <30 jest za darmo ;)

azer - Nie Wrz 13, 2009 12:37

zouza napisał/a:
praktis napisał/a:


Wady:
- 15 zł konto + 3 zł karta koszt miesięczny prowadzenia rachunku



Ta wada odpada bo konto <30 jest za darmo ;)

ale warunki inne :>
np przelew na rachunek w innym banku, w tym na rachunki ZUS i organów podatkowych 0,50 zł + na prestiż wypłata z każdego bankomatu w kraju za free

też mam Presiż i nic za nie nie płace :] Gdyby nie to nie byłbym klientem WBKu

Brt - Nie Wrz 13, 2009 12:38

praktis napisał/a:
Polbank interfejs internetowy to porażka (w porównaniu z WBK), mało intuicyjny, nieco skomplikowana instalacja certyfikatu, bez którego nie zrobisz przelewu.

popieram za ch... nie chciał na początku działać :roll: + to konto oszczędnościowe. BZWBK proste w obsłudze, dużo bankmatów lecz niestety już musze płacić :bezradny: ;)

zouza - Nie Wrz 13, 2009 12:40

azer, no inne...
Konto trzeba dobrać do swoich potrzeb, teraz jest tyle opcji, że trzeba indywidualnie pod siebie, a nie dlatego, ze ktoś ma takie ;)
Ja jestem zadowolona ze swojego chociaz niedługo czeka mnie zmiana konta :roll:

Krzysi3k - Nie Wrz 13, 2009 12:42

Ja nie mam i nie miałem problemów z bankowością internetową w Polbanku ;)
Chociaż nie mówię, że jest idealna, bo widziałem wiele lepszych :P

azer - Nie Wrz 13, 2009 12:46

aha co do interfejsu dla klietna w WBKu to szykujcie się na zmianę w tym miesiącu. Całkowicie od nowa napisany interfejs, według mnie dziwny :) Ale to kwestia przyzwyczajenia

idealny interfejs według mnie ma inteligo, ale samo w sobie konto porażka

zouza - Nie Wrz 13, 2009 12:47

Nienawidzę zmian na takich stronach :roll:
TIGER - Nie Wrz 13, 2009 12:49

Ja mam w PKO S.A. i ING. PKO nie polecam ponieważ zdziera z ludzi pieniądze :blee: Za niedługo się wynoszę z niego. Natomiast ING polecam. Konto Direct zero opłat pod warunkiem, że w miesiącu zapłacisz kartą w wysokości conajmniej 100 zł. A jak nie to opłata za tą kartę 2 zł. No ale 100 zł w miesiącu to napewno nią zapłacisz. Noi oczywiście smsy informujące o operacjach :ok2:
SeevS - Nie Wrz 13, 2009 13:06

Natomiast interfejs Mbanku wygląda jak by nie był z tej epoki...
Papaa2 - Nie Wrz 13, 2009 13:10

SeevS, ale po co wygladac jak niewiadomo skad skoro latwo sie w nim odnalezc? to ma byc ladne czy uzyteczne?
SeevS - Nie Wrz 13, 2009 13:18

Wiem, że musi być przejrzysty, ale interfejs też powinien być ładny. Bo osobiście mnie odrzuca na prawdę ta strona, wystarczyło by po prostu jakoś chociaż to graficznie wyprofilować.
Marrkus - Nie Wrz 13, 2009 13:31

Ja ma konto w BOŚ-u - konto co prawda płatne ale 7pln miesięcznie to nie majątek, przelewy też po 50gr ale najfajniejsze jest to że za cztery pierwsze wypłaty z dowolnych bankomatów masz za darmo - całkowicie.

Dodatkowo konto w mBanku - i jest cacy. Myślę że nie jest to głupie rozwiązanie - posiadanie 2 kont jednego całkowicie bezpłatnego (mBank) i drugiego ułatwiającego wyciąganie kasy gdziekolwiek (w moim przypadku BOŚ)

magneto - Nie Wrz 13, 2009 17:30

Kiedys miałem w ING ale zrezygnowałem. Z wszystkim robili problemy,jakieś dziwne oplaty. Teraz mam w BZWBK i Lukas i jestem zadowolony w oby dwóch przypadkach a w szczególności z BZWBK
michael511 - Nie Wrz 13, 2009 17:31

Dzięki wszystkim za informacje :smile:
Chyba zdecyduję się na konto w BZWBK, bo nie mam jeszcze 30 lat :wink:
Mają też sporo bankomatów, co jest też dużym plusem.

staf - Nie Wrz 13, 2009 17:32

Ja od lat mam w PKO i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby mnie przekrecili na jakies opłaty z niewiadomego powodu.
kzrr - Nie Wrz 13, 2009 17:36

Mbank.
czort - Nie Wrz 13, 2009 18:43

Ja od jakiegoś czasu posiadam konto INTELIGO.
Nie narzekam póki co a juz mineło troszke

SeevS - Nie Wrz 13, 2009 19:38

Cytat:
Uwaga, klienci mBanku! Wasze pieniądze są zagrożone kradzieżą!

Nawet jeśli w porę zgłosicie podejrzane operacje na swoim koncie, Wasz bank i tak nic z tym nie zrobi!

Dzisiaj około 11 zostałem poinformowany, że do znajomego zadzwonił konsultant z mLinii ostrzegając go o ryzyku kradzieży pieniędzy z konta wskutek skimmingu, przeprowadzonego na bankomacie, z którego obaj korzystaliśmy (Warszawa, ul Grójecka 80/102 - przy EMPiKu). Zaraz po tej informacji zalogowałem się do swojego konta, by sprawdzić, czy nie zdarzyło się nic niedobrego.

I dosłownie w trakcie odświeżania widoku z konta zniknęło prawie 2000 pln! na rzecz jakiegoś banku w Grecji (APIS Bank). Ponieważ w weekend nie są wykonywane żadne przelewy między bankami, operacja ma obecnie status "blokady", co oznacza, że do efektywnej kradzieży jeszcze nie doszło. Zadowolony, że zdążyłem na czas, zadzwoniłem na policję, a zaraz potem na mLinię, by zastrzec kartę i poinformować ich o zaistniałej sytuacji.

Rozmawiałem z dwoma Operatorkami, obie zgodnie stwierdziły, że bank zamierza doprowadzić do kradzieży z mojego konta a ja mogę sobie conajwyżej potem dochodzić reklamacji! I to dopiero pod warunkiem, że dostarczę dowód zgłoszenia sprawy na policję i odczekam swoje! Przypominam, sprawa jest tylko jednym z wielu wydarzeń, o których doskonale wiedzą, że są efektem skimmingu!

azer - Sro Wrz 16, 2009 15:46

Krzysi3k5 napisał/a:
No widzisz, a dla mnie pewniak to Polbank :)

akurat w tym tygodniu miałem do czynienia z nimi.
Rodzice chcieli ulokować pieniądze tam na koncie mocno oszczędzającym i na stronie jak i na ulotce w oddziale jest napisne, że można założyć do 3 kont mocno oszczędzających do jednego zwykłego i że przy kasie 0-20tyś zł jest oprocentowanie 6,5%. A idąc do oddziału okazuje się że to nie jest prawdą i można założyć jedno konto mocno oszczędzające i takie oprocentowanie jest tylko do kwoty 13.5tyś (powyżej tej kwoty mniejsze jest oprocentowanie)

No i żeby rodzice mogli ulokować pieniądze gdzie chcą to musiałem zakładać tam konto na siebie. Takim praktykom mówimy nie!

xROnx - Sro Wrz 16, 2009 15:52

polecam alior bank.
wszystkie bankomaty w PL i na swiecie za friko. przelewy też, jedyna opłata to 3pln/m-c za karte ale konto osobiste ma lokate nocna 8% w skali roku więc (o ile się nie myle)wystarczy mieć te min 1000pln na koncie to z tych "uzbieranych" lokatą nocną pieniedzy spokojnie pokryjesz te 3pln i wychodzisz na zero.
:mrgreen:

praktis - Sro Wrz 16, 2009 15:57

W Aliorze na lokacie nocnej pracuje tylko połowa środków więc z tych szumnych 8% robi się całkiem zwyczajne 4% :twisted: z resztą jak najbardziej się zgadzam, właśnie się zastanawiam nad przejściem do Aliora.
azer - Sro Wrz 16, 2009 16:00

xROnx napisał/a:
konto osobiste ma lokate nocna 8% w skali roku więc (o ile się nie myle)
czytajmy dokładnie regulaminy i to nawet nie te małą czcionką
Cytat:
Lokata nocna (overnight), na której każdej nocy połowa środków z konta zarabia 8%
słowo klucz to połowa pieniędzy i połowa dnia, chyba więcej nie trzeba pisać o nich
Ley - Sro Wrz 16, 2009 16:20

nom, oferta Aliora jest w tym zakresie przeciętna.

W wielu bankach konto można prowadzić za darmo, tudzież 2-3 zł m-cznie za kartę do bankomatu.

Jak ktoś chce lokować mniejsze kwoty na rachunkach a'vista bądź na lokatach to ciężko jest znaleźć wybitne warunki cenowe, bo jak przychodzi co do czego to wychodza takie kwiatki jak z 8% Aliora... ale jak się poszuka to się znajdzie :)

Pracuję w banku kilka lat i mogę zapewnić, że są oferty czasowo lepsze w innych bankach (np promocyjne lokaty czy rachunki oszczędnościowe), ale bankom zależy przede wszystkim na pozyskaniu klientów z kasą, którzy nie uciekną gdy skończy się promocja lub spadnie oprocentowanie o 0.1%. Chodzi o pokazanie klientom korzyści nie tylko z samej lokaty, ale z obsługi, elastyczności banku w różnych sytuacji etc.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest mieć rachunek główny w banku X, który jest stosunkowo najkorzystniejszy pod kątem opłat, ale może niekoniecznie pod kątem oprocentowania depozytów, a swoje oszczędności przerzucać na promocyjne lokaty terminowe w innych bankach (które wymagają w większości wypadków otwarcia rku ale można go zlikwidować po okresie lokaty, często również są to rachunki bezpłatne). :)

A przede wszystkim CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM - nie mówię tu wcale o grubych regulaminach, tylko o informacjach zawartych w zwykłych ulotkach i ogłoszeniach - tam w 99% przypadków jest (bo musi być) zapisane wszystko to co najważniejsze (przy 8% alliora też było - widziałem ogłoszenia jak i ulotkę :P ).

xROnx - Sro Wrz 16, 2009 16:46

azer napisał/a:
połowa pieniędzy i połowa dnia

tak ja o tym wiem ale zapomnialem o tym wspomniec. polowa srodkow na koncie pracuje w skali rocznej 8% od godz 0:00 do godz 6:00. ot co.

Papaa2 - Sro Wrz 16, 2009 20:01

jesli mowicie o aliorze to zwroccie uwage jakie ma bezplatne banki... alior'owskie i (przynajmniej u mnie w szczecinie) euronet, a mBank ma BZ WBK, Euronet, Cash4U i jeszcze kilka inych o ktorych nie pamietam
Krzysi3k - Pią Wrz 18, 2009 11:08

azer napisał/a:
Rodzice chcieli ulokować pieniądze tam na koncie mocno oszczędzającym i na stronie jak i na ulotce w oddziale jest napisne, że można założyć do 3 kont mocno oszczędzających do jednego zwykłego i że przy kasie 0-20tyś zł jest oprocentowanie 6,5%. A idąc do oddziału okazuje się że to nie jest prawdą i można założyć jedno konto mocno oszczędzające i takie oprocentowanie jest tylko do kwoty 13.5tyś (powyżej tej kwoty mniejsze jest oprocentowanie)


Aż przejrzałem moją umowę z początku 2008 roku.
Do 1 mln zł mam oprocentowanie 6%, powyżej miliona 5,75%

Remigiusz - Wto Kwi 20, 2010 18:24

Ja sobie założyłem konto w końcu w mBanku jako obcokrajowiec :mrgreen: Bo dużo na allegro kupuje lub ludzie coś od mnie kupują a ja nie mam konta Polskiego :twisted: :mrgreen:

Mam nadzieje ze będzie wszystko za free jak opcje wybrałem, wybrałem tylko eKonto i bezpłatna kartę.

Mozę nie będę żałował i nie mogę się kuriera doczekać :wink:

azer - Wto Kwi 20, 2010 18:33

jedynie co będzie płatne to przelewy na zagraniczne konto...

mam jako drugie (a było trzecie) aby ułatwić przelewy kupującym

Remigiusz - Wto Kwi 20, 2010 18:56

azer, Ja na zagraniczne konta mam swoje w Austrii :razz: mi to trzeba tylko dla waluty Zloty :wink:

Nie zrozumiałem do końca o co to chodzi z tymi różnimy rachunkami eMax itd. ale nic z tego nie wybrałem bo po co mi takie coś.

azer - Wto Kwi 20, 2010 18:58

no, ale chodzi mi o transport gotówki, od kupcow, z mbanku do kieszonki
maciej - Wto Kwi 20, 2010 19:04

Krzysi3k napisał/a:
no, ale chodzi mi o transport gotówki, od kupcow, z mbanku do kieszonki

Z tym nie ma problemu - mBank nie nalicza żadnych prowizji od wypłat gotówki z bankomatu za granicą (chodzi o karty debetowe, a taką zamówił Remi55, skoro pisze, że ma za darmo do eKonta, to ma Visę Electron).

mBank tylko przelicza z PLN na EUR po kursie sprzedaży waluty w banku, więc nie za dobrym, ale uwzględniając, że to jedyna strata, to nie jest źle - na pewno jest to dużo tańsze niż przelew zagraniczny, szczególnie przy niewielkich kwotach.

Z innymi walutami jest trochę gorzej, bo wtedy przeliczenie jest PLN => EUR => waluta i za to ostatnie przeliczenie jest jeszcze 2% opłaty, ale to i tak nieźle wychodzi.

Verneur - Wto Kwi 20, 2010 19:04

Remi55 napisał/a:


Nie zrozumiałem do końca o co to chodzi z tymi różnimy rachunkami eMax itd. ale nic z tego nie wybrałem bo po co mi takie coś.


Różnica polega chyba głównie na tym, że eKonto to rachunek osobisty, a eMax i eMax plus to rachunki oszczędnościowe :wink:

azer - Wto Kwi 20, 2010 19:27

maciej napisał/a:
Z tym nie ma problemu - mBank nie nalicza żadnych prowizji od wypłat gotówki z bankomatu za granicą (chodzi o karty debetowe, a taką zamówił Remi55, skoro pisze, że ma za darmo do eKonta, to ma Visę Electron).

mBank tylko przelicza z PLN na EUR po kursie sprzedaży waluty w banku, więc nie za dobrym, ale uwzględniając, że to jedyna strata, to nie jest źle - na pewno jest to dużo tańsze niż przelew zagraniczny, szczególnie przy niewielkich kwotach.


z tabeli opłat i prowizji wynika, że wypłata jest rzeczywiście darmowa, ale zawsze biora do 2%, ciekawe co znaczy to 'do'
Cytat:
W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej ni0 waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizje za przewalutowanie transakcji w wysokosci do 2% wartosci transakcji.

Remigiusz - Wto Kwi 20, 2010 19:37

Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji. A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.

Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne :wink: Chce to konto bardziej do przelewu na allegro używać, niż niego wybierać :wink:

Mayson - Wto Kwi 20, 2010 19:50

Remi55 napisał/a:
Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji. A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.
Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne

Używam 2-ch kont w mbanku od 2000r. i wierz mi, że z bankomatami jest bardzo dobrze. Bez prowizji wypłacisz w BZWBK, EURONET, CASH4YOU, ECARD, a tych bankomatów jak psów... Oczywiście piszę o Polsce :]
EMAX PLUS to rachunek oszczędnościowy o takim sobie oprocentowaniu (4,5% chyba obecnie) ale dość wygodne; każdy nadmiar wrzuca się tam, to zawsze coś z tego "leżakowania" jest ;)

Pływak - Wto Kwi 20, 2010 19:55

To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?
Remigiusz - Wto Kwi 20, 2010 19:58

Mayson, hehe.. dziękuje dobrze wiedzieć. No ja tam duże kwoty nie będę leżakował raczej :wink:
azer - Wto Kwi 20, 2010 20:00

Mayson napisał/a:
4,5% chyba obecnie
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji
dukat11 - Wto Kwi 20, 2010 20:04

Remi55 napisał/a:
Mayson napisał/a:
4,5% chyba obecnie
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji


od tego jest lokata jednodniowa

Mayson - Wto Kwi 20, 2010 20:19

Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?

Można korzystać ale najpierw trzeba ustalić sobie limity na tranzakcje.

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 20:19 ]
azer napisał/a:
przy tym oprocentowaniu po odliczeniu belki i inflacji raczej się traci, ale wiadomo że nie ma za dużo opcji

Aż tak źle nie jest, ale jeśli ktoś chce faktycznie oszczędzać i unikać "belki", to rozwiązaniem jest "poliso-lokata" ;)

Pływak - Wto Kwi 20, 2010 20:21

To dobrze bo jak kiedyś wybierałem konto to jedyna Visa electron Polskiego banku która banglała bez problemu z Paypalem to była karta od Inteligo, niby teraz można przelewać na konto paypal jak na zwykłe konto ale z karty jest o wiele szybciej. Jako, że w wlkp jest masa bankomatów WBK, a w samym Poznaniu chyba łatwiej trafić na WBK niż PKO muszę sobie sprawić konto właśnie albo w WBK albo w mbanku tym bardziej, ze w inteligo przez ostatnie 6 lat chyba nic się nie zmieniło jak pobierali opłaty ze przelewy do innych banków tak obierają...
maciej - Sro Kwi 21, 2010 10:54

Cytat:
z tabeli opłat i prowizji wynika, że wypłata jest rzeczywiście darmowa, ale zawsze biora do 2%, ciekawe co znaczy to 'do'
Cytat:
W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank, pobiera dodatkowo prowizje za przewalutowanie transakcji w wysokosci do 2% wartosci transakcji.

A walutą rozliczeniową dla kart Visa wydanych przez mBank jest Euro.

Niestety, dokumenty bankowe trzeba czytać od początku do końca. ;)
Remi55 napisał/a:
Z tego co na ich stronie czytałem w niektórych bankomatach można wybrać sobie z ta karta darmowa na eKonto bez prowizji.

Za granicą z każdego masz za darmo.
Remi55 napisał/a:
A tak to jak wybiorę w innym banku to sobie doliczają 2zl prowizji tylko. Wiec nie jest tragicznie.

ZTCP to w Polsce za darmo masz w bankomatach niezależnych sieci eCard, Euronet i Cash4U oraz banku BZ WBK, a z pozostałych 5 zł, ale sieć tych darmowych jest bardzo duża - przez 8 lat posiadania konta w mBanku chyba tylko 3 lub 4 razy wyjmowałem gotówkę z innego bankomatu (dwa razy w jakichś bardzo małych miejscowościach, a reszta, to mi się spieszyło i nie miałem czasu szukać innego bankomatu, tylko wyjmowałem z pierwszego, który znalazłem).
Remi55 napisał/a:
Bo jest tez możliwość za 5zl/miesiąc ze w każdym bankomacie można za darmo sobie wybierać ale mi to nie jest potrzebne :wink:

Ooo... To nowość - muszę poczytać, choć chyba też mi nie potrzebne. :)
Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?

ZTCW zmieniło się, ale nie próbowałem. Widziałem tylko ogłoszenie na ich stronie, że to będzie możliwe od kiedyś tam, a to było chyba z pół roku temu.

Spiro - Pon Kwi 26, 2010 09:36

ja polecam konto w DB, jedno z tych kont które są darmowe i nie ma dziwnych prowizji, bankomaty, wplaty wyplaty,przelewy, wyplaty na calym swiecie - free + 4.5 % np inteligo ma 0.1% alior 2.5% wiec jest przewaga:)
maciej - Pon Kwi 26, 2010 09:54

Warunki bardzo podobne do oferty mBanku - warto porównać konto dbNET + konto oszczędnościowe z zestawem eKonto + eMax + eMaxPlus - diabeł tkwi w szczegółach - co komu pasuje. :D
des - Pon Kwi 26, 2010 23:38

Pływak napisał/a:
To jam mam do Was pytanko czy zmieniło się coś w kwestii transakcji elektronicznych za pomocą karty debetowej w mbanku czy nadal trzeba płacić za osobna kartę aby móc korzystać np. z paypal'a?
Jeśli masz kartę chipową to ZTCP nie ma z tym problemu.
maciej - Wto Kwi 27, 2010 08:45

aiwer napisał/a:
Jeśli masz kartę chipową to ZTCP nie ma z tym problemu.

Wydaje mi się, że to wprowadzili przed chip'ami.

Bo w sumie jak podajesz numer karty na stronie WWW to chip nie ma tu nic do rzeczy. :)