Zobacz temat - [MG ZR] Trzęsie kierownicą przy hamowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Trzęsie kierownicą przy hamowaniu

gr4 - Pon Wrz 14, 2009 16:28
Temat postu: [MG ZR] Trzęsie kierownicą przy hamowaniu
Hej, podczas hamowania przy prędkościach powyżej 100 trzęsie kierownicą (prawo,lewo,prawo,lewo) delikatnie acz wyczuwalnie i widać jak ręka na kierownicy się trzęsie na boki... przy mniejszych prędkościach niezauważalne... co to może być ? zbieżność ?
PopaY - Pon Wrz 14, 2009 16:29

Nie wiem czemu napisałeś [ALL], ale mniejsza z tym. Jeśli trzęsie to mogą być końcówki drążków, ale równie dobrze może to być też wahacz. Może być kilka przyczyn.
azer - Pon Wrz 14, 2009 16:30

ale raczej tarcze hamulcowe zużyte

było o tym już pare tematów, jeden z nich
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25957

PopaY - Pon Wrz 14, 2009 16:31

Też moż być.
gr4 - Pon Wrz 14, 2009 16:58

Napisałem [All] bo raczej dotyczy to wszystkich niż konkretnie MG ZR ?
Tak czy owak dzięki chłopaki za naprowadzenie, obadam lada moment te tarcze i klocki, miłego tam!

konradp - Pon Wrz 14, 2009 19:16

ciezko bedzie Ci cos stwierdzic na oko,ja mialem tak samo na prawie nowych tarczach i po przetoczeniu bylo juz ok :mrgreen:
kasjopea - Pon Wrz 14, 2009 19:25

gr4, problem dotyczy konkretnie Twojego auta, więc sprecyzuj model w nawiasie proszę.
ploomy - Pon Wrz 14, 2009 21:08

Warto zrobić też wyważenie kół. Usługa mało kosztowna a często pomaga.
faecd - Wto Wrz 15, 2009 01:50

Jezeli trzesie podczas hamowania to na 90% tarcze hamulcowe sa zwichrzone!
morris - Wto Wrz 15, 2009 13:35

ploomy napisał/a:
Warto zrobić też wyważenie kół. Usługa mało kosztowna a często pomaga.

Potwierdzam. Miałem te same objawy i po wyważeniu kół ustąpiło

gr4 - Wto Paź 20, 2009 08:45

Byłem wreszcie u mechanika, fakt faktem po tygodniu samo przestało trząść kierownicą ale chwilę później zaczęło trzeszczeć przy skręcaniu, i to tak nie mało trzeszczeć... mechanik po krótkiej obdukcji stwierdził że coś tu między klockami a tarcza hamulcową jest nie halo... jestem umówiony na naprawę za tydzień, skomentuje co z tego wyszło... pozdrawiam.