Zobacz temat - [R400 1,6 '99 LPG] Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1,6 '99 LPG] Sprzęgło

des - Pon Wrz 14, 2009 22:39
Temat postu: [R400 1,6 '99 LPG] Sprzęgło
Witam, czeka mnie wymiana skrzyni biegów bo już nie domaga. Po konsultacji z mechanikiem doradził mi wymianę całej skrzyni a nie jak wcześniej chciałem samo łożysko na wale głównym które umiera. Twierdzi że wymiana może dużo nie pomóc bo zęby mogą być wyrobione itp. ale mniejsza o to.
Twierdzi też, że przy wymianie skrzyni warto wymienić całe sprzęgło. Niby nic się z nim nie dzieje i teraz nie wiem czy wymieniać czy nie? Sprzęgło trochę kosztuje a nie chciałbym wydawać kilka stówek na rzecz która działa. I teraz mam pytanie, jeżeli już się zdecyduję na wymianę tego sprzęgła to jaką firmę polecacie?

praktis - Pon Wrz 14, 2009 22:47

:/ :/ :???: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45110 masz taki temat kilka linijek niżej
des - Wto Wrz 15, 2009 14:58

Małe pytanie mam, czy wrzucają na luz główny wał skrzyni biegów obraca się cały czas czy zatrzymuje się po czasie? Bo nawet na wrzucę luz i jadę sobie powoli to słyszę chrobotanie i teraz nie wiem czy to na pewno skrzynia czy coś w silniku :/
praktis - Wto Wrz 15, 2009 18:16

Nie dam sobie za to uciąć ręki ale z tego co pamiętam to wałki obracają się cały czas. Jak Ci coś chrobocze to może któreś z łożysk w skrzyni kończy żywot? No ale tak na odległość to równie dobrze można wróżyć ze szklanej kuli :razz:
des - Wto Wrz 15, 2009 18:26

No tak tak właśnie łożysko w skrzyni szybko umiera. Czyli jak wałki obracają sie cały czas to jestem na 100% pewny że to skrzynia.

Dzięki.