Zobacz temat - [R75] Lusterko boczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lusterko boczne

occrew - Wto Wrz 22, 2009 13:05
Temat postu: [R75] Lusterko boczne
mam pytanie, jak dokrecic, a raczej dopasowac tylnia chromowana oslone do lusterka, kiedys niechcay zawadzilem o cos i teraz mam taka dziwna szczeline miedzy wlasnei ta oslona i lusterkiem.
MiReK - Wto Wrz 22, 2009 15:19

Osłona jest przymocowana do obudowy lusterka na zatrzaski(bodajże 3) także musisz ją wepchnąć.Chyba że przy tym"zawadzeniu"wykrzywił Ci się jeden z zatrzasków i teraz blokuje,wtedy najlepiej byłoby wyciągnąć najpierw całą tą osłonę chromowaną(najpierw delikatnie wyciągnąć szkło lusterka),zobaczyć czy wszystkie zatrzaski są OK i włożyć spowrotem.
occrew - Sro Wrz 23, 2009 14:05

wydaje mi sie wlasnei ze jeden z tych zaczepow poszedl w p***u, bo brakuje fragmentu plastiku jak odchylam oslonke
jest sposob zeby ja dokrecic? bo cala mi lata i podtczas jazdy dziwnie gwizdze z tej szparki:)

Stacho - Czw Wrz 24, 2009 11:20
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
W tej sytuacji należy ściągnąć osłonę i upewnić się, czy zaczep się urwał, czy tylko wyskoczył. Ale aby ściągnąć osłonę, to najpierw należy wyjąć szkło z plastikiem, w który jest wpasowane - umożliwi to zwolnienie zaczepów osłony (wąskim śrubokrętem).
A tak na szybko, to radził bym kupić klej "Kropelka" lub podobny i skleić punktowo oba elementy i po krzyku :wink: , pozdr....

MiReK - Czw Wrz 24, 2009 19:41

Stacho napisał/a:
A tak na szybko, to radził bym kupić klej "Kropelka" lub podobny i skleić punktowo oba elementy i po krzyku


No tak,bardzo mądre rozwiązanie! :/ occrew nie polecam Ci takiej metody.
Stacho napisał/a:
W tej sytuacji należy ściągnąć osłonę i upewnić się, czy zaczep się urwał, czy tylko wyskoczył. Ale aby ściągnąć osłonę, to najpierw należy wyjąć szkło z plastikiem

Właśnie o tym już pisałem w moim przedostatnim poście