Zobacz temat - [R25 IDT] Problem z zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 IDT] Problem z zamkiem

CrazyFish - Sro Wrz 23, 2009 11:26
Temat postu: [R25 IDT] Problem z zamkiem
Witam

Mam następujący problem w moim R25 IDT 00' gdy klikam na pilocie zamknij lub otwórz to pali mi bezpiecznik od centralki doszedłem że gdy odpinam zamek od drzwi kierowcy to wtedy mogę zamykać i otwierać i nic się nie pali podpinałem zamek od kierowcy do kostki od pasażera i działa normalnie i wtedy też nie pali bezpiecznika tylko wtedy gdy zamek jest podpięty pod kostkę od strony kierowcy wtedy pali bezpiecznik :( . Już normalnie nie wiem co robić gdzie szukać przyczyny. Sprawdzałem kostkę od drzwi kierowcy wszystko na swoim miejscu i siedzi dobrze. Gdy mam odpięty zamek to nie migają kierunki przy zamykaniu tylko przy otwieraniu zamigają. W czym może być problem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

NEOSSS - Sro Wrz 23, 2009 11:46

CrazyFish, sprawdz wiazke drzwi i kostki dokladnie bo moze byc gdzies zwarcie
Brt - Sro Wrz 23, 2009 11:51

hmmm a może wiązka tylnej klapy :roll: trudno powiedzieć czy to ona, ale z racji, że zazwyczaj jest sprawcą problemów z elektryką w R200/25 warto ją sprawdzić :ok:
a jak w niej jest wszystko ok, to schemat z rave w łapkę i szukać kolejno po drutach ... ściagałeś boczek z drzwi ??

CrazyFish - Sro Wrz 23, 2009 11:56
Temat postu: Wiązka
Wiązke drzwi dzisiaj sprawdziłem wygląda na sprawną żadnych przetarć może właśnie klapa ale co by miała do zamka od drzwi kierowcy ? Boczek ściągałem, rozpiąłem kostkę drzwi wszystko siedzi dobrze wiązka w drzwiach w porządku. Totalnie brak pomysłu.
Brt - Sro Wrz 23, 2009 12:13

CrazyFish napisał/a:
Totalnie brak pomysłu

no właśnie u mnie też :roll: a moze sam zamek jest uszkodzony a dokładnie czujnik zamkniecia zamka - skoro na prawych drzwiach działa ok :roll: ale to na schemacie w rave powinno być widoczne czy jest bardziej rozbudowany niż pozostałe zamki ..

CrazyFish - Pią Paź 02, 2009 17:37
Temat postu: hmmm
Wiązka w klapie tylnej sprawdzona jeden kabelek przetarty ok poprawione i żadnych zmian dalej pali bezpiecznik po podlączeniu zamka. Nawet rozpiąłem cała wiązke idąca do klapy i to samo więc już klape wykluczylem. Bez tego lewego zamka wszystkie pozostałe się zamykają i alarm się uzbraja. Gdzie teraz szukać problemu lub w czym ?