Zobacz temat - [R620 sdi] ] Płyn pod samochodem??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 sdi] ] Płyn pod samochodem??

wlodi1991 - Czw Wrz 24, 2009 20:08
Temat postu: [R620 sdi] ] Płyn pod samochodem??
Witam. mam taki problem, mam wycieki pod samochodem tzn nie codziennie tylko raz na jakiś czas miałem popsuta pompę od sprzegła i miałem te wycieki no ale zmieniłem tą pompę i wszystko było glanc aż do wczoraj poszedłem na parking i patrze pod samochodem jest plama noi chciałem znaleść wyciek no ale nie wiem z kad on moze być w kazdym zbiorniczku płyn mam. Jak zmienialem ta pompę to zauważyłem ze mam min płynu chłodzacego dolałem i wczoraj patrzyłem noi troszke tak jakby ubyło wiec nie wiem co moze być przyczyna???
Deamian - Czw Wrz 24, 2009 20:16

A może z klimy korzystałeś? Głupie pytanie ale może akurat :smile:
wlodi1991 - Czw Wrz 24, 2009 20:19

no z klimy korzystam czasami
Deamian - Czw Wrz 24, 2009 20:34

A duża ta plama?? Było wziąć ręką sprawdzić bo może to po prostu woda z układu
klimatyzacji. Sam raz tak miałem że zobaczyłem na parkingu plamkę pod samochodem ale gdy wziąłem ręką okazała się to zwykła woda z klimy. :smile:

wlodi1991 - Czw Wrz 24, 2009 20:44

no plama byla spora, tzn ja wziołem to ręką dotknołem i to nie jest woda tylko jakis plyn takie coś olejowate
blue827 - Czw Wrz 24, 2009 20:52

hmm.. więc to może być cieknąca pompa wodna. Borygo ma to do siebie że jest tłuste i rozpływa się po całym spodzie zanim zacznie kapać. Lepiej to zrobić jeszcze póki jest ciepło, ja w zeszłym roku trochę zlekcewazyłem i później na mrozie musiałem zdejmować pasek rozrządu żeby pompe wymienić.
wlodi1991 - Czw Wrz 24, 2009 20:56

aha rozumiem, i ta pompę trzeba wymienić na nowa prawda?? nie da się tam jakoś jej naprawić?

[ Dodano: Czw Wrz 24, 2009 20:58 ]
a jeszcze takie pytanie w ktorym miejscu jest ta pompa??

szoso - Pią Wrz 25, 2009 13:18

wlodi1991 napisał/a:
i ta pompę trzeba wymienić na nowa prawda??

tak
wlodi1991 napisał/a:
nie da się tam jakoś jej naprawić?

raczej nie
Cytat:
a jeszcze takie pytanie w ktorym miejscu jest ta pompa??

za pompą wspomagania bo jest od niej napędzana
http://www.allegro.pl/ite...freelander.html
choć wolałbym tą:
http://www.allegro.pl/ite...ivic_2_0td.html