Zobacz temat - Jak zlikwidować tylną wycieraczkę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Jak zlikwidować tylną wycieraczkę

pioneer_SRT - Sob Wrz 26, 2009 09:21
Temat postu: Jak zlikwidować tylną wycieraczkę
No to do zaczynamy:
Przygotowania:
- śr. Krzyżakowy
- śr. Płaski
- grzechotka
- nasadka 10 & 13
- taśma przezroczysta jakaś klejąca
- zaślepka lub jakaś naklejka
- Poxipol

i do roboty:

Etap 1:
Zaczynamy od ściągnięcia boczki który znajduje sie w klapie bagażnika:
Śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy dwie śrubki znajdujące sie przy tym boczku
A następnie odginamy leciutko ten boczek aby zaczepów nie pomałać jak juz ten boczek odejdzie całkiem od klapy bagażnika to odkładamy go w jakieś bezpieczne miejsce.


Etap 2:
Po ściągnieciu boczku widzimy silniczek od wycieraczki:
Odłaczamy silniczek a następnie odczepiamy weżyk od plynu do spryskiwczau przy silniczku , po tym grzechotką z nasadką 10 odkręcamy 4 śruby które znajdują sie przy silniczku.


Etap 3:
Po odkręceniu tych 4 śrub zabieramy sie za:
Zewnętrzna część klapy bagażnika a tam śrubkrętem płaskim podważamy wycieraczkę w miejscu tam gdzie sa te dziurki od spryskiwaczy a jak już podważymy i sie już odczepi to
Grzechotką z nasadką 13 odkręcamy śrubę przez którą jest zamocowana do szyby wycieraczka gdy ją już odkrecimy to mozemy na spokojnie odczepić wycieraczkę z auta


Etap 4:
Gdy już na aucie nie mamy wycieraczki ani silniczka to już możemy sie zabierać za:
Za ściąganie jakiś tam zaślepek które pozostały po wycieraczce a następnie po ściągnięciu ich
To zabieramy sie za klejenie taśmą przezroczysta kabli oraz weżyka które majtają po ściagnięciu wycieraczki i silniczka do klapy bagażnika
A węzyk do spryskiwaczy zaklejamy tasma klejącą wokol tak aby zakryć ta dziurke a jesli macie jakies zaslepki specjalne to nimi tez mozna zakryc a nastepnie skleic tasma.

Etap 5:
I no i prawie koniec
Gdy już mamy prawie wszystko prawie gotowe to:
Dziurę która pozostała po wycieraczke zakrywamy: tym co tylko mamy:
Albo zaślepka o wym 35mm albo naklejką
Jak zaklejacie naklejką jakąs to dziure to lepiej zaklejać ja tak by nie pozostawły zadne szczeliny tej dziury.

Etap 6:
I to już koniec naszej pracy:
I już boczek w klapie bagażnika zakładamy i przykręcamy 2 śrubki ( śr. Krzyżakowym)
A jeszcze dlatych co nie maja zaślepki a maja zaklejone naklejką:
Pojeżdzic bedziecie musieli za ta zaślepka po jakis tam marketach budowlanych lub sklepach.
Jak już ta zaślepkę znajdziecie i zamontujecie na aucie ale lepiej kleic na stałe do szyby POXIPOLEM.
I Efekt gwarantowany!

camaro17 - Sob Wrz 26, 2009 09:47

pioneer_SRT, a gdzie zdjęcia, suchych opisów nie łykamy :mrgreen:
pioneer_SRT - Sob Wrz 26, 2009 09:51

da sie łyknac przy robocie tego to nie mam ale mam po oraz dzis bede konczyl to
rodi_ - Sob Wrz 26, 2009 10:35
Temat postu: Re: Jak zlikwidować tylną wycieraczkę
pioneer_SRT napisał/a:
No to do zaczynamy:
Przygotowania:
- śr. Krzyżakowy
- śr. Płaski
- grzechotka
- nasadka 10 & 13
- taśma przezroczysta jakaś klejąca
- zaślepka lub jakaś naklejka
- Poxipol

i do roboty


A skrzyneczka pifka :wink: :razz:

Botanix - Sob Wrz 26, 2009 11:21

Co Wy z tym piwkiem? Widzę, że już niczego nie idzie bez niego na tym forum zrobić ;p

pioneer_SRT

Wszystko fajne ale po co?

Joa - Sob Wrz 26, 2009 11:28

Botanix, no jak to po co? ;>
zeby bylo fajniej ;) :lol:

Botanix - Sob Wrz 26, 2009 11:37

Żeby było fajniej ale co :) ?
Joa - Sob Wrz 26, 2009 11:46

niestety tego to juz nie wiem ;)
Perez - Sob Wrz 26, 2009 11:59

Zeby wygladal jak uboga wersja cinquecento z zaslepka zamiast wycieraczki :hahaha:
pioneer_SRT - Sob Wrz 26, 2009 12:23

dla wygladu i zadkosci na naszych drogach
Botanix - Sob Wrz 26, 2009 12:26

U siebie bym w życiu tego nie zrobił no ale tu co 3 dzień pada :) .
kzrr - Sob Wrz 26, 2009 13:05

:shock:
Ciufa - Sob Wrz 26, 2009 13:41

Botanix napisał/a:
U siebie bym w życiu tego nie zrobił no ale tu co 3 dzień pada

a po co ci wycieraczka z tyłu? nie wiem jak ty ale ja patrze przed siebie jak prowadze auto ;)

SeevS - Sob Wrz 26, 2009 14:32

Ciufcia napisał/a:
Botanix napisał/a:
U siebie bym w życiu tego nie zrobił no ale tu co 3 dzień pada

a po co ci wycieraczka z tyłu? nie wiem jak ty ale ja patrze przed siebie jak prowadze auto ;)


to do tyłu w ogóle nie patrzysz ? brud i deszcz w niektórych okresach powodują zmniejszenie widoczności przez tylną szybę. A jak już ktoś ma kombi to w ogóle. Zdemontuj tez środkowe lusterko po co ci one ?

Brt - Sob Wrz 26, 2009 14:35

SeevS napisał/a:
Zdemontuj tez środkowe lusterko po co ci one ?

oba boczne też :] :hahaha:

Ale opis pierwsza klasa :taa: :]

Ciufa - Sob Wrz 26, 2009 14:48

przeciez dałem emotke ;) jeszcze nigdy woda nie przeszkadzała mi na tylnej szybie a w sedanie wycieraczki z tyłu nie ma i jest gitara
staf - Sob Wrz 26, 2009 15:01

pioneer_SRT, Co brałeś zanim wpadłeś na ten pomysł?...Napisz to wezmę podwójna dawke :/
PopaY - Sob Wrz 26, 2009 15:01

Gitara, ale bez strun ;)
marcinZG - Sob Wrz 26, 2009 15:03

Ciufcia napisał/a:
przeciez dałem emotke ;) jeszcze nigdy woda nie przeszkadzała mi na tylnej szybie a w sedanie wycieraczki z tyłu nie ma i jest gitara


W sedanie szyba jest pod innym katem, bardziej pionowo.
Przez to woda ma wieksza tendencje do splywania w dol a nie zatrzymywania sie na szybie.

staf - Sob Wrz 26, 2009 15:11

marcinZG napisał/a:

Przez to woda ma wieksza tendencje do splywania w dol a nie zatrzymywania sie na szybie.


Co by nie pisał dla mnie brak wycieraczki jest utrudnieniem. Choćby rano, gdy zbieram się do pracy, szyba jest zroszona i muszę uzywać szmaty żeby móc cokolwiek widzieć.

Brt - Sob Wrz 26, 2009 15:15

staf .. tu zadziałała wyższa idea niż zwykłe plebejskie praktyczne zastosowanie wycieraczki ;) :]
Perez - Sob Wrz 26, 2009 15:55

W sedanie jadac po brudnej i mokrej jezdni caly syf zachodzi Ci na klape bagaznika, zderzak i lampy.

W samochodach bez dupki jest inaczej. Ja jezdzac seicento podczas naszej polskiej, blotnistej zimy non stop machalem tylna wycieraczka, zeby cos widziec.

pioneer_SRT - Sob Wrz 26, 2009 17:16

staf napisał/a:
pioneer_SRT, Co brałeś zanim wpadłeś na ten pomysł?...Napisz to wezmę podwójna dawke :/

Nic nie bralem tylko mialem taka wene

kzrr - Sob Wrz 26, 2009 17:31

Wena jest King Konga :D
Botanix - Nie Wrz 27, 2009 00:13

Cytat:
a po co ci wycieraczka z tyłu? nie wiem jak ty ale ja patrze przed siebie jak prowadze auto ;)


A ja patrzę też w lusterko tylne.

walkie - Nie Wrz 27, 2009 20:40

Cytat:
Nic nie bralem tylko mialem taka wene

Cytat:
Wena jest King Konga :D

http://www.youtube.com/watch?v=rYzSXdPhJYU
:D

Roj - Pon Wrz 28, 2009 00:36

niezłe, niezłe
jeśli będzie konsekwencja to następny krok to likwidacja przedniej prawej wycieraczki - też się nie przydaje przy patrzeniu przed siebie :cool:

a bez bocznych lusterek nie tylko zyska na dizajnie ale i będzie mniej palił w trasie!

Krzysi3k - Pon Wrz 28, 2009 07:49

Ja to myślę, że najlepiej zamiast szyb wstawić plexi - wytrzymalsze, lżejsze :lol:
Widoczność to przecież drugorzędna sprawa :grin:

Ciufa - Pon Wrz 28, 2009 08:32

Roj napisał/a:
jeśli będzie konsekwencja to następny krok to likwidacja przedniej prawej wycieraczki - też się nie przydaje przy patrzeniu przed siebie :cool:

Krzysi3k5 napisał/a:
Ja to myślę, że najlepiej zamiast szyb wstawić plexi - wytrzymalsze, lżejsze :lol:
Widoczność to przecież drugorzędna sprawa :grin:

Ja wam proponuje dorobić sobie wycieraczki na bocznych szybach.
Będziecie mieli świetną widoczność nie tylko do przodu ale i na boki.

Krzysi3k - Pon Wrz 28, 2009 08:55

Świetny pomysł!
Dziś miałem całe zaroszone szyby i mało było widać!
:lol:

Roj - Pon Wrz 28, 2009 09:14

Ciufcia napisał/a:
Ja wam proponuje dorobić sobie wycieraczki na bocznych szybach.

jakby były potrzebne do bezpiecznej jazdy to byłyby seryjnie.. jak nie przymierzając wycieraczka z tyłu w hatchbackach

tian - Pon Wrz 28, 2009 09:41

Piotrek ja Tobie proponuje przejechać się czasem w deszczowy dzień, w dłuższą trasę, a nie tylko na parking pod Carrefourem/Tesco.

Wtedy zrozumiesz po co jest wycieraczka z tyłu w R200.

Pomysł raczej mało trafiony. A co do oryginalności i chęci wyróżnienia się ...

Już proponowałem. pomaluj Roverka na różowo i dodaj białe futerko na tył (a'la króliczek). :D

Markzo - Pon Wrz 28, 2009 13:11

Zejdźcie już z niego :) tak chciał, tak ma.
zouza - Pon Wrz 28, 2009 13:15

Markzo, pisząc/wklejając coś na forum trzeba się liczyć z komentarzami, a w zasadzie po to się piszę żeby była jakaś reakcja. Może nie takiej się Pioneer spodziewał no ale cóż... life is brutal;)
PopaY - Pon Wrz 28, 2009 13:35

zouza napisał/a:
Markzo, pisząc/wklejając coś na forum trzeba się liczyć z komentarzami, a w zasadzie po to się piszę żeby była jakaś reakcja. Może nie takiej się Pioneer spodziewał no ale cóż... life is brutal;)
Częściowo się zgadzam, ale to już przesada. Autor po prostu wstawił opis usunięcia tylnej wycieraczki co ma swoich zwolenników, ale w większości przeciwników co nie znaczy, że należy najeżdżać na niego. Moim zdaniem opis powinien pozostać bez komentarza (+ ew. podziękowanie autorowi za jego stworzenie), a całą tą "niezdrową" dyskusję przenieść do hydeparku lub innej lokalizacji. Ja osobiście napiszę tak: opis zrobiony dość dobrze, nie ma zdjęć, ale bez nich wg opisu każdy powinien sobie z tym poradzić, niemniej jednak ja polecać zdejmowania wycieraczki nie będę, bo wiem jak bardzo jest przydatna.

Pzdr.

Pływak - Pon Wrz 28, 2009 13:37

zouza, tylko zwróć uwagę, że większość komentarzy w tym topicu to nie konstruktywna krytyka tylko, "a po co?", "a w jakim celu?" i głupie docinki. Osobiście mimo iż rzadko używam wycieraczki tylnej (chyba tak często jak koła zapasowego ;) ) również uważam pomysł za mało trafiony ale jakoś nie muszę pisać głupich niewnoszących nic do dyskusji komentarzy...

Popay mnie uprzedził ;)

sobrus - Pon Wrz 28, 2009 13:43

Ja akurat uważam tylną wycieraczkę za błogosławieństwo, korzystam niemal codziennie (416 hatch), choć czasem wystarczy samo grzanie.

Co do samego pomysłu - jeżeli ktoś nie chce wycieraczki to czemu nie :D ? Wycieraczka ta niezbędna nie jest.

Ja mam doświadczenia z Seatem Toledo I (też hatch) który takowej wycieraczki nie ma w ogóle. Ojciec nawet myślał jakby tu dorobić bo bywało paskudnie...

Radze tylko dobrze zabezpieczyć dziure po wycieraczce żeby nic sie tam nie lało, a zaślepkę pomalować na kolor nazwozia (puszka farby roverkowej 400ml w sprayu to jakieś ~40zł).

Remigiusz - Pon Wrz 28, 2009 14:01





Mi się akurat podoba Rover bez wycieraczki z tylu :wink: Miałem tez robić takiego moda, bo ze jestem zwolennikiem ze lusterko środkowe oraz tylna szyba są nie potrzebne z "malym ale" :wink: Ma się przecież lusterka boczne a w Transitowych autach tez tego nie ma i się jeździ :wink:

A to "male ale" jest takie ze w nocy lusterko środkowe się na nic nie przydaje oraz tylna szyba bo i tak nic nie widać i tylko inne auta z tylu oślepiają :evil: "ale" w dzień super sprawa jak więcej widać przy manewrowaniu.

Wiec moja tylna wycieraczka jedynie chodzi w okres zimowy jak leży śnieg albo mam tak brudna szybę a chce szybko gdzieś tyłem wjechać.

Krzysi3k - Pon Wrz 28, 2009 16:25

I co w tym ładnego? Dziura?
Przecież to wygląda jak wersja dla ubogich...

Perez - Pon Wrz 28, 2009 19:22

Krzysi3k5 napisał/a:
Przecież to wygląda jak wersja dla ubogich.


Wlasnie...

cortex - Pon Wrz 28, 2009 19:24

wygląda moze i nieźle ale nie praktyczne. ja jednak wole przy cofaniu mieć lepszą widoczność szczególnie zimą lub np. z rana gdy rosa osiądzie na tylnej szybie
staf - Pon Wrz 28, 2009 19:25

Nawet gdyby nie działała nie wywaliłbym jej nigdy. Jej brak rzuca się w oczy strasznieeee
Perez - Pon Wrz 28, 2009 19:31

cortex napisał/a:
np. z rana gdy rosa osiądzie na tylnej szybie


Jezdze sedanem bez wycieraczki i wlasnie dlatego w bagazniku mam sciagaczke do wody, a tak to bylaby wycieraczka :)

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 19:59

U mnie to samo. W R600 bardzo mi brakuje wycieraczki, w boczku muszę trzymać zbierak gumowy, a tak to raz, dwa i wycieraczka zrobiła by za mnie robotę. Na szczęście 99% jeżdżę R45, którego mam w HB :D
Ciufa - Pon Wrz 28, 2009 20:10

PopaY napisał/a:
jeżdżę R45, którego mam w HB

:rzyga:

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 20:13

A to niby co? :shock:
Ciufa - Pon Wrz 28, 2009 20:19

w HB tył R45 mi sie feeest nie podoba ;) sorry
PopaY - Pon Wrz 28, 2009 20:21

Aha, i od razu musiałeś zwymiotować? ;P To był świadomy wybór z dwóch istotnych rzeczy, a mianowicie właśnie tylna wycieraczka i duuuuużo większy promień załadunku bagażnika ;>
kasjopea - Pon Wrz 28, 2009 20:24

Ciufcia, to nie było zbyt kulturalne :roll:
Matius - Czw Paź 01, 2009 01:09

znam ludzi którzy dorabiają sobie wycieraczkę bo brakuje ale żeby usuwać? :roll: pierwsze słyszę...

może bardziej przydałby się tutek jak zrobić jedną wycieraczkę na środku z przodu która chodzi z jednej strony do drugiej jak ta w Citroen AX :D hehe

pioneer_SRT - Czw Paź 01, 2009 07:09


sobrus - Czw Paź 01, 2009 08:29

Ja mam srebrnego R416 w HB i podoba mi sie bardziej niż srebrny sedan.
Krótszy, bardziej sportowy, łatwy załadunek, wycieraczka. :)
Kwestia potrzeb i gustu , inaczej wszyscy mielibyśmy kombi :)

rodi_ - Czw Paź 01, 2009 19:40

pioneer_SRT napisał/a:
Obrazek



Jak dla mnie super. Moja tez juz wkrotce wyleci :wink:

tian - Czw Paź 01, 2009 23:55

Może i ładnie wygląda :] dla mnie to jest troszkę mało praktyczne, ale na miasto styka. Mnie jedynie cieszy ze naklejki ode mnie ładnie się na fotce prezentują :]
Roj - Pią Paź 02, 2009 00:05

pionier.. w likwidacji wycieraczek :wink: