Zobacz temat - [416si ]pęknięta szyba i jej wymiana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416si ]pęknięta szyba i jej wymiana

dafit - Pon Wrz 28, 2009 19:54
Temat postu: [416si ]pęknięta szyba i jej wymiana
mam taki oto problem z pękniętą szybą miałem jej nie wymieniać bo nie była w polu widzenia ale na stacji diagnostycznej kumpel powiedział żebym to lepiej wymienił bo nie może byc przednia szyba wogóle pęknięta i nie ma też różnicy w którym miejscu , więc poszukałem na allegro i znalazłem szybkę ale to akurat sedan jest a ja mam "hatchbacka" czy jakoś tak no i mam pytanie pewnie głupie ale wolę sie dowiedzieć czy jest różnica w przedniej szybie pomiędzy wersjami sedan a ten co ja mam ?? i czy wymianę szyby da rade zrobić w domowych warunkach czy lepiej zlecić to śpecowi ?
PopaY - Pon Wrz 28, 2009 19:56

Zgadza się, nie może być pęknieta. Szybę można wymienić w domowych warunkach pod warunkiem posiadania odpowiednich narzedzi i klejów ;) W moim mieście wymiana kosztuje w granicach 450zł. Co do samej szyby to raczej powinny być takie same w S i H.
kasjopea - Pon Wrz 28, 2009 19:58

Przednia jest taka sama.
Paul - Pon Wrz 28, 2009 20:04

PopaY napisał/a:
wymiana kosztuje w granicach 450zł
Rozumiem, że razem z nową szybą ??
PopaY - Pon Wrz 28, 2009 20:06

Oczywiście :ok: W ubiegłym roku wymieniałem w R600, bo mi TIR "puścił" kamyczka spod kół i się szyba popruła z czasem i trzeba było wymienić :/
dafit - Pon Wrz 28, 2009 20:07

o kur** aż 450 za włożenie szyby ?? mać ciekawe ile mój miejscowy szpenior będzie chciał wysępić :roll: no ale nic dzięki za szybką odp. w takim układzie biore od sedana i trza szukać taniego majstra :mrgreen:
EDIT
aaaa razem z szybą to co innego :razz:

Remigiusz - Pon Wrz 28, 2009 20:21

PopaY, Phuu tez myślałem ze bez szyby 450 zl :mrgreen:

Moja szyba się tez kłania wymianie bo jest taka zrypana kamieniami ze az dziury są po kamieniach ale nie ma pęknięcia. Bo jak sie szybę wyczyści to widać takie kropki białe jak by muchy były a to są dziury :neutral:

PopaY - Pon Wrz 28, 2009 20:23

No nie no, Panowie, sama wymiana to koło 100zł kosztuje ;) Ja miałem przykrą niespodziankę od TIRa w postaci kamyczka wielkości prawie pięści :/ Dobrze, że od razu się nie posypała, ale w ciągu dosłownie kilku dni pęknięcie zrobiło się olbrzymie i trzeba było czym prędzej wymienić...
szoso - Pon Wrz 28, 2009 20:51

ja mam nową szybę od Civica ale też dałem 450zł z wymianą
ja miałem zamiar trochę pojeździć z pękniętą ale wypatrzyła mnie Vectra nieoznakowana i chcieli mi zabrać dowód
dafit napisał/a:
trza szukać taniego majstra :mrgreen:

aby ci to dobrze zrobił bo bywa że woda się później leje do środka na nogi
Remi55 napisał/a:
widać takie kropki białe jak by muchy były a to są dziury :neutral:

wiem co to znaczy bo stara szyba też tak u mnie wyglądała

Vesper416 - Wto Wrz 29, 2009 19:27

szyba od hatchbacka nie pasuje do sedana! Co jak co ale ja prawie 3 miesiace szukalem szyby do coupe i co nie co sie dowiedzialem o szybach!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Wto Wrz 29, 2009 19:27 ]
pasuje odpowiednik hondy ale o tym samym nadwoziu!!!!!!

dafit - Wto Wrz 29, 2009 19:54

łoł :shock: w ostatniej chwili bo jutro miałem jechać po tą szybe :roll: a to czemu nie pasuje ?? czym się różni ??
szoso - Wto Wrz 29, 2009 21:17

no ja też jestem zdziwiony że te szyby są inne,gość zamawiając dla mnie szybę nie pytał się nawet jaką budę mam a zamówił od Civica który występuję raczej w hatchbacku a ja mam sedana
Lechos - Wto Wrz 29, 2009 22:03

Vesper416 napisał/a:
szyba od hatchbacka nie pasuje do sedana!
na bank sa takie same
des - Sro Wrz 30, 2009 12:28

Vesper416 napisał/a:
Co jak co ale ja prawie 3 miesiace szukalem szyby do coupe i co nie co sie dowiedzialem o szybach!!!!!!!!!!!!
Co jak co ale Ty masz trochę inny samochód.

Poza tym S i H różnią się tylko tyłem. Przód nie licząc zderzaka jest identyczny łącznie z przednią szybą to powiedz mi jak to może nie pasować?

PopaY - Sro Wrz 30, 2009 12:30

Ażeby rozwiać wszelkie wątpliwości to dziś zadzwoniłem do największej w Radomiu firmy zajmującej się szybami: potwierdziło się tylko to co pisałem ja i większość w tym topiku. Czy to sedan, czy to HB - szyba w modelach 400 jest IDENTYCZNA :ok:
Brt - Sro Wrz 30, 2009 13:04

Vesper416, Ty masz COUPE pochodzące od KANCIAKA ... a to spora róznica ... wiec najpierw popatrz dokłądnie o jaki model chodzi, a później pisz ;) :ok:
dafit - Sro Wrz 30, 2009 14:00

PopaY dzięki za rozwiane wątpliwości to teraz jestem w 100% pewny co do szyby