Zobacz temat - [R45 IDT] długo łapie temperaturę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 IDT] długo łapie temperaturę

DANTE79R - Wto Wrz 29, 2009 16:31
Temat postu: [R45 IDT] długo łapie temperaturę
Witam, ostatnio zauważyłem że mój R45 IDT jakoś wolniej łapie temp niż wcześniej. Chodzi mi o to że po odpaleniu muszę jeździć z 20min żeby wskazówka zaczęła się przesuwać do góry. Dodam że samochód jeździ normalnie, obroty są takie jakie powinny, silnik odpala jak zegarek i ładnie pracuje. Zastanawiam się czy nie jest to spowodowane tym, że temperatury są już niskie a zwłaszcza nocą i może dlatego tak wolno się grzeje. Dodam, że ogrzewanie działa prawidłowo. Może mi ktoś coś na ten temat napisać?
praktis - Wto Wrz 29, 2009 16:36

Termostat do sprawdzenia i ew. wymiany.
DANTE79R - Wto Wrz 29, 2009 16:48

Myślisz że to może być termostat?
kipy - Wto Wrz 29, 2009 16:55

DANTE79R napisał/a:
Myślisz że to może być termostat?
Cześć Dante niestety nie musi być to termostat. Ja miałem dokładnie taki sam przypadek jak ty na początku mój roverek długo łapał temperaturę tak jak u ciebie i wymieniłem termostat, ale po wymianie termostatu okazało się , że to nie termostat tylko czujnik temperatury cieczy chłodzącej dawał w kość. Po wymianie tego czujnika dolegliwość ustąpiła pozdrawiam :grin: Więc może lepiej najpierw sprawdzić ten czujnik czy jest sprawny pozdrawiam
Remigiusz - Wto Wrz 29, 2009 17:53

Ja mam to samo teraz ale nie cale 5.000 tys km sobie wymieniłem termostat :wink: I jechałem ostatnio do Wiednia i było 4.00 rano wiec myślałem ze to przez lekkie mrozy ale nawet po 150km nie doszła wskazówka do polowy a przy rożnych zakrętach lub dodawania gazu spadał do 1/4 i myślę ze mi czujnik pada :mrgreen: Plyn nie ubywa ogrzewanie chodzi jak trzeba a jedynie co pamiętam to ze lekko był kabelek od czujnika pęknięty :wink:
praktis - Wto Wrz 29, 2009 18:08

Remi55 napisał/a:
nie cale 5.000 tys km sobie wymieniłem termostat


Jak 5 000 000 km temu wymieniłeś termostat to może znowu czas wymienić :razz:
Swoją drogą widać, że L-series jest nie do zajeżdżenia :razz:

Remigiusz - Wto Wrz 29, 2009 19:32

praktis napisał/a:
Jak 5 000 000 km temu wymieniłeś termostat to może znowu czas wymienić :razz:
Swoją drogą widać, że L-series jest nie do zajeżdżenia :razz:

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Faktycznie masly blad sie wkradł hehe.. :mrgreen: Oczywiscie chodzi mi o 5 kkm lub 5.000km :mrgreen:

No L-seria jest jak czołg :mrgreen:

-BEST- - Sro Wrz 30, 2009 01:15

Sprawdzić najpierw czujnik temp. mi też kiedyś wysiadł - a termostat był OK