Zobacz temat - [R400 1,6 '99 LPG] Pytanie o sprzęgło.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 1,6 '99 LPG] Pytanie o sprzęgło.

des - Wto Wrz 29, 2009 23:40
Temat postu: [R400 1,6 '99 LPG] Pytanie o sprzęgło.
Witam, za kilka dni czeka mnie wymiana skrzyni biegów i przy okazji chciałbym wymienić tarcze sprzęgła. Nie widzę sensu wymieniać całego sprzęgła bo działa znakomicie a tarczę czemu nie. W końcu ten element zużywa się najszybciej. Moje pytanie brzmi, czy sprzęgło od 1.4 jest takie samo jak do 1.6? głownie chodzi mi tu o tarcze sprzęgła.

Aha no i gdzie takie coś dostać?

Lechos - Sro Wrz 30, 2009 00:01

Jakis czas temu tez chcialem wymienic sama tarcze ale sprzedawca (znajomy) odradzil mi ten pomysl gdyz sama tarcza cenowa jest porownywalna z cena calego kompletu. Wiaze sie to chyba z tym, ze zadko mozna dostac sama tarcze. Zreszta wymieniajac calosc masz spokojna glowe, ze zrobiles jak trzeba i nie bedziesz sie droapal po glowie jak za rok zacznie skrzeczec lozysko oporowe.
sTERYD - Sro Wrz 30, 2009 00:03

sprzęgło od 1,4 jest mniejsze niż od 1,6
tarczy dawno nie widziałem jako osobnej części w przypadku aut osobowych :hm:
może rozejrzyj się w okolicy za zakładem, który wymieni Ci okładzinę (np jakiś serwis ciężarówek) :hm:

des - Czw Paź 01, 2009 00:17

No to lipa. Kompletne sprzęgło to koszt 400-500zl a te są dla mnie w tym momencie nieosiągalne. Jestem biednym studentem który niedawno zaczął prace niestety przez agencję i musi czekać na wypłatę do 21 października. Załamka :sad:

Tak czy siak dzięki za odpowiedź.

Lechos - Czw Paź 01, 2009 07:25

Kilka osob (w tym ja) ma sprzegielka firmy Mapa, koszt zakupu to 200pln i nie maja powodow by na nie narzekac.