Zobacz temat - [R45 iDT 02'] Woda w lampce podsufitki :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT 02'] Woda w lampce podsufitki :(

PopaY - Sro Wrz 30, 2009 08:15
Temat postu: [R45 iDT 02'] Woda w lampce podsufitki :(
Witam.

Po przeżyciu tego ustrojstwa w peugeocie myślałem, że już w żadnym aucie nie będę miał tego problemu, a jednak... Noc w Radomiu była deszczowa, rano okazało się, że w lampce podsufitki uzbierała się woda i nie mało :( Co chwila gdy skręcałem to woda kapała raz to z jednej strony lampki, raz z drugiej. Oczywiście woda dostaje się do środka przy antenie na dachu. Pytanie: jak to cholerstwo uszczelnić by woda się nie zbierała? Jak dostać się do anteny od środka auta czyli jak rozmontować lampkę?

Z góry dziękuję za pomoc.

szoso - Sro Wrz 30, 2009 08:45

PopaY napisał/a:
Pytanie: jak to cholerstwo uszczelnić by woda się nie zbierała?

masa uszczelniająca APP

darek_wp - Sro Wrz 30, 2009 08:48

lampkę wyciągniesz bez problemu - jest mocowana na wcisk w podsufitkę
jak wyciągniesz lampkę masz bez problemu dostęp do anteny a jeśli chodzi o uszczelnienie ja mam najlepsze doświadczenia z bezbarwnym silikonem szklarskim - trzyma bez problemów

PopaY - Sro Wrz 30, 2009 08:50

Silikonem właśnie uszczelniałem w peugeocie, ale po kilku m-cach silikon odpadł o dziwo :/ A z której strony są te "wciski"? Pytam żeby czegoś nie ułamać...
szoso - Sro Wrz 30, 2009 09:08

silikon jest na bazie octu i to raczej zły pomysł by stosować go na blachy auta
jak już pisałem masa APP która właśnie jest do takich rzeczy stosowana

Lechos - Sro Wrz 30, 2009 11:10

PopaY napisał/a:
z której strony są te "wciski"?

PopaY - Sro Wrz 30, 2009 11:18

Uuu, z tego co widać na obrazku to po zdjęciu samego plastiku nie dostanę się do anteny :/ Oki, dzięki. Może jutro znajdę czas by na to spojrzeć...
sTERYD - Sro Wrz 30, 2009 11:19

PopaY napisał/a:
po zdjęciu samego plastiku nie dostanę się do anteny

trzeba jeszcze odkręcić aż dwie śrubki na torx (chyba 15) ;)

PopaY - Sro Wrz 30, 2009 11:20

A już myślałem, że chociaż w "R" będę miał normalne śrubki :P Francuzy całe są w torxach :P Trzeba będzie znów klucze pożyczać ;P
darek_wp - Sro Wrz 30, 2009 12:32

szosownik napisał/a:
silikon jest na bazie octu i to raczej zły pomysł by stosować go na blachy auta
jak już pisałem masa APP która właśnie jest do takich rzeczy stosowana


są silikony neutralne właśnie do szkła - montażu luster itp

Brt - Sro Wrz 30, 2009 12:33

PopaY napisał/a:
Trzeba będzie znów klucze pożyczać

Trzeba sobie kupić :P

PopaY - Sob Paź 24, 2009 12:37

Dziś wreszcie miałem wolny dzień by coś porobić w aucie... Odkręciłem wszystko i się okazało, że nakrętka na śrubie mocującej antenę była dosyć luźna i to chyba przez to woda dostawała się do środka. Dokręciłem więc mocowanie anteny i teraz czekam na deszcz by zobaczyć czy to coś dało, jeśli się okaże, że jednak nie, to wówczas zastosuję jakiś materiał uszczelniający centralnie pod anteną na dachu.
szoso - Sob Paź 24, 2009 13:52

PopaY napisał/a:
Dziś wreszcie miałem wolny dzień by coś porobić w aucie...

no prawie po miesiącu od umieszczenia tematu :wink:
PopaY napisał/a:
i teraz czekam na deszcz by zobaczyć czy to coś dało

a po kiego czekać na deszcz, jedź na myjnię i będziesz wiedział bo tak znowu ci się miesiąc zejdzie zanim to uszczelnisz :razz:

marcin888 - Sob Paź 24, 2009 14:00

mialem ten sam problem i dokrecenie srobki od anteny rozwiazalo problem a zajelo to całe piec minut.
PopaY - Sob Paź 24, 2009 18:00

szosownik napisał/a:
PopaY napisał/a:
Dziś wreszcie miałem wolny dzień by coś porobić w aucie...

no prawie po miesiącu od umieszczenia tematu :wink:
PopaY napisał/a:
i teraz czekam na deszcz by zobaczyć czy to coś dało

a po kiego czekać na deszcz, jedź na myjnię i będziesz wiedział bo tak znowu ci się miesiąc zejdzie zanim to uszczelnisz :razz:

Jeśli pracuje się 4 weekendy pod rząd to tak niestety jest... Czepianie jest nie na miejscu. Po co mam jechać na myjnię skoro deszcz jest bezpłatny, a pada już od dwóch godzin? Ma padać całą noc, więc rano sprawdzę czy woda jest czy jej nie ma.