Zobacz temat - [r214 99r] Zapalona kontrolka poduszki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 99r] Zapalona kontrolka poduszki

nowy_rover - Czw Paź 01, 2009 18:33
Temat postu: [r214 99r] Zapalona kontrolka poduszki
Od jakiegoś czasu paliła mi się kontrola poduszki, mianowicie po zapaleniu samochodu gasła na 1 sekundę i potem już ciągle się świeciła. Dziś rozłączyłem i połączyłem kable znajdujące się pod siedzeniem i już kontrolka się nie świeci czy brak styku tam rzeczywiście mógł być przyczyna ? To trochę dziwne bo kable były złączone normalnie i nic poza rozłączeniem , złączeniem, nie zrobiłem.
FSEbola - Czw Paź 01, 2009 18:37

sprawdz styki pod siedzeniem .... razlacz i przeczysc.....nie zxapomnij najpierw odlaczyc AKU i poczekac jakies 15min.

zajrzyj tu :
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#39

Lechos - Czw Paź 01, 2009 18:37

to czesta przypadlosc 200, w wiekszosci przypadkow pomagalo poruszanie lub odpiecie i ponowne podpiecie kostki
nowy_rover - Czw Paź 01, 2009 18:38

Czemu muszę rozłączyć akumulator ? Zrobiłem to bez rozłączenia i wygląda na to, że wszystko śmiga.
FSEbola - Czw Paź 01, 2009 18:40

nowy_rover napisał/a:
Czemu muszę rozłączyć akumulator ?


bo nie wylaczenie/ rozlaczenie MOZE spowodowac wystrzelenie poduszek

nowy_rover - Czw Paź 01, 2009 18:43

Heheheh no to mialem farta ;) Ale czy to przypadkiem nie oznacza ze gdy kostka sie rozlaczy w trakcie jazdy moze dojsc do samoistniego wystrzelenia poduszek ?
FSEbola - Czw Paź 01, 2009 18:51

nowy_rover napisał/a:
Ale czy to przypadkiem nie oznacza ze gdy kostka sie rozlaczy w trakcie jazdy moze dojsc do samoistniego wystrzelenia poduszek ?


nie wiem dokladnie ...ale podejrzewam ze to dzdiala na takiej samej zasadzie jak kontrolka LADOWANIA w starszych autach z wlanietym regulatorem napiecia - prad laduje ale slabo (kontrolka sie mruzy) ...w stykach SRS moze byc podbnie gdy styki sa zaśniedziałe :?: :idea:
moze niech ktos bardziej obeznany w tej kwestii sie wypowie....

ja jak mailem podobny problem z kontrolka SRS rozlaczalem AKU za rada bodaj ze Brt