Zobacz temat - [R214i 8V 96r] problemy ze sprzęgłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 8V 96r] problemy ze sprzęgłem

Reddi - Pią Paź 02, 2009 15:36
Temat postu: [R214i 8V 96r] problemy ze sprzęgłem
Coś mam nie tak ze sprzęgłem bo jak jadę powoli to sprzęgło chwyta dobrze, a jak się rozpędzam do większych prędkości to skacze po wyższych obrotach zamiast łagodnie i jest taki efekt jaki u kursantki "L" na pierwszych godzinach jazdy. Znajomy mechanik powiedział,że dlatego tak się dzieje bo sprzęgło się ślizga

Czy trzeba całe sprzęgło wymienić czy tylko jakiś jego element? :neutral:
Czy ktoś z was oddawał sprzęgło do regeneracji, bo słyszałem,że można i wtedy koszty są mniejsze niż zakup nowego i wymiana :>
Pozdro,Reddi

timer - Pią Paź 02, 2009 16:24

ojoj ja bym na Twoim miejscu wymienił na nowe chyba że będziesz chciał sie kiedyś pozbyć w przyszłości roverka :( to możesz używkę znaleźć ale koszty wymiany są takie same tylko na zakupie sprzęgła coś zaoszczędzisz .po regeneracji znajomy kupił sprzęgło takie że coś mu sie urwał i wielkie buuuuuuuu miał
duklos - Pią Paź 02, 2009 20:37

Właśnie jestem po wymianie sprzęgla w swoim R200.
Koszt kompletu (tarcza, docisk,lozysko) to 350zł ze zniżką 30% na warsztat znajomego.Sama tarcza 320 zlotych :lol: (bez komentaża)
Jesli do wymiany jest tylko tarcza to alternatywą jest nabicie nowch okładzin na tarczy cena ok 120zł, pod warunkiem, że tarcza nie jest uszkodzona mechanicznie.
U mnie niestety tak było, a szkoda bo docisk był prawie jak nowy, nieznaczne ślady użykowania. Kupiłem komplet i teraz docisk leży bo szkoda go wyżucić.