Zobacz temat - [R600] Nie odpala, palą się kontrolki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Nie odpala, palą się kontrolki

grzegorz1974 - Pon Paź 05, 2009 22:24
Temat postu: [R600] Nie odpala, palą się kontrolki
:beczy: Witam jestem nowym klubowiczem i potrzebuje waszej pomoc.Zacznę od początku otóż posiadam roverka 620 ti i ostatnio dzieje się z nim coś dziwnego. Potrafi jeździć bez zarzutów kilka miesięcy a pewnego dnia w momencie odpalenia samochodu silnik nie odpala. Potrzebne są do tego kable. Samochód odpala i wyjeżdżając do pracy obroty spadają do zera zapalają się wszystkie kontrolki ABS SRS olej itp. auto już nie odpala na kable, odpala na zaciąg następnie znów kilka miesięcy spokoju i sytuacja powtarza się od początku tylko teraz coraz częściej. Objawy takie jak powyżej. Ale muszę nadmienić iż moje autko nie posiada sprawnego imobilaizera czyli otwieram samochód przy użyciu kluczyka w drzwiach.

Proszę o pomoc gdyż chcę naprawić i zapłacić za konkretną usterkę a nie wymyśloną przez mechaników gdyż do tej pory kazali mi wymienić akumulator, wymieniali szczotki na alternatorze ale problem dalej zostaje.

kwiatekt11 - Wto Paź 06, 2009 09:29
Temat postu: Re: [R600 2.0Ti 98r]
Ja miałem identyczną sytuację też zaswieciły się w pewnym momencie wszystkie kontrolki, obrotomierz spadł do zera. Otworzyłem maskę wziołem miernik i okazało sie,że regulator napięcia powiedziqał dość. Wymieniłem i jak ręką odją być może i w Twoim przypadku winien bedzie alternator :mrgreen: aha imobilajzer masz w kluczyku więc nie musisz mieć pilotów sprawnych.
kasjopea - Wto Paź 06, 2009 11:50

grzegorz1974, proszę sprecyzować swój problem w temacie.
3Babyjagi - Sob Mar 13, 2010 12:56

kwiatekt11, gdzie kupłeś regulator napięcia?
kwiatekt11 - Sob Mar 13, 2010 13:41

3Babyjagi napisał/a:
kwiatekt11, gdzie kupłeś regulator napięcia?
w inter carsie kupiłem kosztował chyba 130 zł
DANTE79R - Sob Mar 13, 2010 14:10

ha ha proste jak dup...... stary wymień regulator napięcia lub cały alternator (od 220Ti coupe nie podchodzi) i akumulator :) będzie dobrze bo miałem tydzień temu to samo :)

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 14:10 ]
3Babyjagi napisał/a:
gdzie kupłeś regulator napięcia?
używki nie kupisz tylko cały alternator 100zł na allegro, lepiej tak bo z dwóch alternatorów zrobisz jeden na 100%