Zobacz temat - [R75] Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek

Zrubo - Pon Paź 05, 2009 22:38
Temat postu: [R75] Centralny zamek
Witam !
Było juz kilka dyskusji na ten temat, ale u mnie sprawa jest totalnie pogmatwana.
Więc od poczatku gdy kupiłem samochod nie działały zamki z tyłu tzn. nie zamykały sie i nie otwierały z włącznika koło ręcznego, nie otwierłay sie rowniez z pilota jedyne co działało to ryglowanie z pilota.
W sumie nie przeszkadzało mi to... niestety dzisiaj musiałem wchodzic do samochodu przez podłokietnik w tylnej kanapie nie wiem jak to zrobiłem ale wlazłem ta małą dziurka :)
Przednie drzwi lewe i prawe nie otwierały sie ani z kluczyka anie z pilota wczesniej działały.
Wątpie zeby dwa zamki nawaliły rownoczesnie, dobrałem sie do sterownika komfortu posprawdzałem przekazniki, bezpieczniki, wygrzałem płytke komfortu stacja hotair... wstały drzwi pasazera od kierowcy nadal nie działaja mimo ze słychac jak pracuja wszystkie cztery zamki.
Zamowiłem uzywany sterownik i czekam, macie jeszcze jakies pomysły co sprawdzic zanim dojdzie przesyłka wtedy jeszcze moge odesłac...
Aaa... i jeszcze jedno czy w R75 istnieje takie cos jak domykanie szyb z pilota ?
Czy tylko wybrane modele to posiadały?

Pozdrawiam

kasjopea - Pon Paź 05, 2009 22:49

Zrubo, uzupełnij proszę dane auta w nawiasie.
Zrubo - Czw Paź 08, 2009 19:35

... i pojawił sie nowy problem, przyszedł nowy sterownik i jest niemal identyczny poza trzema szczegolami:
moj moduł to YWC112330 na dole pisze Control Unit Body- HIGH date code 092
a nowy to YWC112320 na dole pisze Control Unit Body- LOW date code 070 cała reszta sie zgadza.
Sprzedwaca poprostu sie pomylił albo nie miał takiego jak jak chciałem.
Pytanie czy moge go zainstalowac i czym ewentualnie sie roznia te sterowniki ?

PHJOWI - Czw Paź 08, 2009 20:45

LOW 2 szyby elektryczne
HIGH 4 szyby

SeniorA - Czw Paź 08, 2009 20:48

Cytat:
Pytanie czy moge go zainstalowac i czym ewentualnie sie roznia te sterowniki ?
to jest BCU do auta z szybami sterowanymi elektrycznie tylko z przodu. Czy jest koloru kremowego ?.
PHJOWI - Czw Paź 08, 2009 20:49

nie musi byc kremowe , czarne też był.
Zrubo - Pią Paź 09, 2009 21:47

Tak, ten nowy ma kolor kremowy (stary ma kolor czarny), z tym ze po podłączeniu tego nowego kremowego samochod nie reaguje na pilota i faktycznie działają tylko dwie szyby, poczekamy az sprzedawca przysle nowego :(
Probowałem postawic na nogi ten stary sterownik ale nic z tego, jedyne co zaczeło działac to CZ od pasazera, od kierowcy zamyka z pilota i rygluje ale nie otwiera, zaczął otwierac z kluczyka :)
Nie wiem czy nie sprawdzic jeszcze kaset od CZ...

A tak poza tematem ciekawe przekazniki zainstalowali w tym BCU podwojna cewka dwa osobne styki i tak jakby jeden wspolny dziwnie zrobione :)

SeniorA - Pią Paź 09, 2009 22:21

Zrubo napisał/a:
Nie wiem czy nie sprawdzic jeszcze kaset od CZ...
nic nie ruszaj , najpierw zmień BCU.

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 22:21 ]
Zrubo napisał/a:
niestety dzisiaj musiałem wchodzic do samochodu przez podłokietnik w tylnej kanapie
póki co , zablokuj zaczepy tylnego oparcia.