Zobacz temat - [R 200 '97] Poduszka pasażera, brak napisu SRS.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 '97] Poduszka pasażera, brak napisu SRS.

Wydryszek - Wto Paź 06, 2009 11:31
Temat postu: [R 200 '97] Poduszka pasażera, brak napisu SRS.
Nietypowe pytanie mam :)
Mam nowego Roverka i jego poprzedni właściciel podał informację że jest poducha powietrzna kierowcy..co się oczywiście zgadza ale dostałem też dokumenty szkody którą miał jeszcze dwa lata temu i w dokumentacji do tego egzemplarza jest podane że jest też poduszka pasażera z przodu.
Niestety brak na poduszce pasażera napisu SRS jednak może to być mylne bo tragicznie zmarły klubowicz też nie miał napisu SRS jednak okazało się potem że miał poduszkę pasażera.
Czy jest możliwość sprawdzić to czy jest poduszka, czy nie??
Jakieś kabelki, "zapukać" w dekielek poduszki :D i na podstawie wydanego odgłosu....??
A może jakiś kabelek tam idący będzie o tym świadczył.

Paul - Wto Paź 06, 2009 11:36

Wydryszek napisał/a:
A może jakiś kabelek tam idący będzie o tym świadczył.

Poszukaj za schowkiem żółtego przewodu. Jak jest podłączony, to :ok:

szoso - Wto Paź 06, 2009 12:08

jeśli lampka SRS zapala się w kierownicy to jest jedna poduszka a jeśli w desce rozdzielczej to są dwie poduszki,proste :wink:
Paul - Wto Paź 06, 2009 12:15

szosownik napisał/a:
jeśli lampka SRS zapala się w kierownicy to jest jedna poduszka a jeśli w desce rozdzielczej to są dwie poduszki
ZTCW, to w 4xx tak jest a NIE w 2xx :P
szoso - Wto Paź 06, 2009 12:17

Paul napisał/a:
ZTCW, to w 4xx tak jest a NIE w 2xx

a ja myślałem że jest tak samo :razz:
to jak jest w 200-tce?

Paul - Wto Paź 06, 2009 12:21

szosownik napisał/a:
to jak jest w 200-tce?
W obu wypadkach jest ta sama kontrolka :D
szoso - Wto Paź 06, 2009 12:25

Paul napisał/a:
W obu wypadkach jest ta sama kontrolka

no i według instrukcji(strona 27) jest ona we wskaźnikach :wink:

Wydryszek - Wto Paź 06, 2009 12:25

He he... czyli szukać żółtego kabelka od SRS. Ok, zaraz zrobię sobie przerwę i poszukam go.
mam nadzieję że za schowkiem znaczy pod spodem, czy muszę demontować schowek?? :D

szoso - Wto Paź 06, 2009 12:43

Wydryszek napisał/a:
mam nadzieję że za schowkiem znaczy pod spodem

pod schowkiem masz dmuchawę a nad nim poduszkę ale przewód powinien być widoczny również od spodu bo on dalej idzie gdzieś w kierunku konsoli środkowej w żółtym peszlu

Brt - Wto Paź 06, 2009 13:40

Zawsze mozesz zdemontować schowek i będziesz miałdostęp do dwóch śrub mocujących poduchę lub zaslepke ... odkrecasz i widzisz co masz .... kilka minut roboty ;)