Zobacz temat - [R45] Problem z wycieraczkami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z wycieraczkami

marcin888 - Sro Paź 07, 2009 20:31
Temat postu: [R45] Problem z wycieraczkami
witam w moim roverku 45 zauwazylem dzis podczas deszczu takie dziwne zjawisko jak pociagne wajche do dolu to wycieraczki nie reaguja na pierwszym drugim biegu chodza normalnie jednak jak wlacze trzeci bieg to znow nic sie nie dzieje .stad moje pytanie co moze byc przyczyna i jak moge to naprawic?
Mix - Sro Paź 07, 2009 20:50

Wina może leżeć po stronie samej wajchy lub, co mniej prawdopodobne po stronie przekaźnika wycieraczek (zawsze warto sprawdzić, przekładając np. od innego egzemplarza). Gdzieś na stronie klubowej był opis jak rozebrać obudowę kolumny kierownicy i jak dostać się to wszystkich przełączników.
darek_wp - Sro Paź 07, 2009 21:25

miałem w R416 zbliżone problemy - wycieraczki działały tylko na 2 biegu i nic więcej - przyczyną było uszkodzenie silnika - poodpadały szczotkotrzymacze i silnik dostawał zasilanie tylko na 2 biegu
marcin888 - Czw Paź 08, 2009 08:20

dzisiaj rozbiore kolumne kierownicy i przelaczniki zobaczymy gdzie diabel :evil: siedzi bo jeszcze tydzien temu chodzilo wszystko jak trzeba z tym ze jak pociaglem wajche w dol a wycieraczki pracowały na pierwszym lub drugim biegu to wycieraczki wogle sie zatrzymuja tak jak by powstawalo przeciazenie albo jakies zwarcie.
mikronezja - Pon Maj 02, 2011 23:34

i co było przyczyną?

mam podobne problemy z wycieraczkami,
wajcha w dół a one jak w zwolnionym tempie (jak w matrixie), muszę przytrzymywać wajche w dół aby wycieraczki zrobiły pełny ruch,

na pierwszym i drugim biegu w miarę ok, trzeciego brak,

i na dodatek okropny, skrzeczący dźwięk, chyba silniczka w momencie ruchu ramion wycieraczek,

jest to pozostałość po zimie, chyba kiedyś mi przymarzły i zdechły, i przez pewien czas paliły mi bezpiecznik, więc operacja osuszania suszarką w garażu podszybia i mechanizmu wycieraczek dało skutki, wycieraczki zaczęły działać i nie paliły bezpiecznika ale zaczęły skrzeczeć

capri1 - Czw Maj 05, 2011 08:18

Witam
Najprawdopodobniej oberwany szczotkotrzymacz w silniku wycieraczek (brak reakcji przy dźwigni w dół i brak 3 biegu wycieraczek – tak było u mnie). Mała prędkość i hałas to zacierające się łożysko w silniku wycieraczek. Naprawa szczotkotrzymaczy to duże wyzwanie ja nie wymyśliłem nic innego jak tylko na klej, wymiana łożyska jest możliwa (wymieniałem) ale jest z tym trochę zabawy.