Zobacz temat - [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł a radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł a radio

marcze83 - Pią Paź 09, 2009 17:16
Temat postu: [R 200 1.4 16v 99r.] sygnał zapalonych świateł a radio
witam, zacznę od tego że kiedyś miałem dużo problemów z pilotami i imo, alarm włączał się co chwilę, skończyło się na tym, że wymieniony zostało komputer i zsynchronizowano piloty oraz odłączono denerwujący alarm, ale po roku zaśniedziały połączenia masowe i zajmował się tym inny elektronik który prawdopodobnie włączył alarm, ponieważ ostatnio po rozładowaniu akumulatora alarm znów się odezwał, nie znam się na elektronice więc pytam:
jak bezpiecznie sprawdzić czy alarm działa?
czy podłączenie radia pod stacyjkę uruchomi sygnał zapalonych świateł?
obecnie radio jest podłączone niezależnie a sygnał nie działa

czort - Pią Paź 09, 2009 23:42

1. siedząc w samochodzie zamknij dzwi pilotem tzn włącz alarm. i otwóż dzwi od środka alarm powinien sie wlaczyc. Bądź przy zamknietym aucie otwóż kluczykiem tylny bagażnik. Też powinien się włączyc.

2. Radio mam podłączone pod stacyjke. tzn wyjmuje kluczyk radio nie gra.
Wydaje mi sie ze sygnał zapalonych swiatel jest nie zalezny od podłaczonego radia. Gdy nie zgasisz radio tzn nie wyciagniesz kluczyka z pozycji I to sygnału nie bedzie zapalonych swiatel po otwarciu dzwi. dopiero gdy wyciagnies kluczyk (radio nie gra) i otwozysz dzwi sygnał dziala przypomina o swiatłach

marcze83 - Sob Paź 10, 2009 14:25

czort napisał/a:
Wydaje mi sie ze sygnał zapalonych swiatel jest nie zalezny od podłaczonego radia.

no mi też się tak wydawało, ale u mnie radio jest podłączone niezależnie a sygnału niema pojawia się dopiero po wyjęciu bezpiecznika radia :shock: , no i nie wiem o co chodzi :?: