Zobacz temat - [R75] Odblokowanie TV
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Odblokowanie TV

marynabiala - Sob Paź 10, 2009 20:50
Temat postu: [R75] Odblokowanie TV
Dla MK II 1. set ignittion to post II 2.enter TV mode 3. enter setting 4. enter contrast 5. when thegreen contrast bar vis visible ,pusch the knob and keep it pressed 6. turn ignittion off (keep buton pressed ) 7. wait 8- 10 sek (timing must be accurate ) 8. relase the knob 9. turn on ignittion gain
pajda - Sro Lis 11, 2009 17:54

a co to daje ? rozumiem, ze bedzie dzialac w kazdym MKII ?
maryba - Wto Wrz 14, 2010 19:27

?? czy to jakas sekwencja ruchów która odblokowuje TV ?


przymierzeam sie sie do tego ale widzę ze są dwa rozwiazania :

1- przed złacze OBD2 -- wyłaczenie Logiczne
2- przez wpięcie jakiegoś modułu

czy ktos juz odblokowywał ?

robo - Wto Wrz 14, 2010 20:44

maryba, rozwiązanie proponowane przez marynabiala dotyczy tylko aut z czytnikiem MK2.
Jeśli auto ma czytnik MK3 lub MK4 to pozostają rozwiązania, które Ty podajesz. Przerabiałem oba. Pierwszy był moduł wpinany w tuner TV. Działał bez zarzutu tzn. obraz był wyświetlany bez względu na prędkość auta. Miał jednak jeden minus. Nie wiem czy powodem jest to, że moje auto to automat czy może taka jego uroda jednak obraz ukazywał się jedynie po zaciągnięciu hamulca ręcznego. Wystarczyło pociągnąć dźwignię do momentu zapalenia kontrolki ale jednak trzeba było do tego doprowadzić. Powodowało to pewien dyskomfort bo korzystając z kamery cofania musiałem zaciągnąc ręczny na 1 ząbek. Nie wiem czy to ograniczenie automatu czy takie zachowanie jest przy każdym aucie.
Drugi sposób jak już zauważyłeś to programowa ingerencja przez złącze OBD. Tak właśnie odblokował mi goodhope jako souvenir przy okazji modyfikacji mapy. To rozwiązanie nie ma żadych ograniczeń i działa jak należy.

maryba - Wto Wrz 14, 2010 20:53

robo napisał/a:
maryba, rozwiązanie proponowane przez marynabiala dotyczy tylko aut z czytnikiem MK2.
Jeśli auto ma czytnik MK3 lub MK4 to pozostają rozwiązania, które Ty podajesz. Przerabiałem oba. Pierwszy był moduł wpinany w tuner TV. Działał bez zarzutu tzn. obraz był wyświetlany bez względu na prędkość auta. Miał jednak jeden minus. Nie wiem czy powodem jest to, że moje auto to automat czy może taka jego uroda jednak obraz ukazywał się jedynie po zaciągnięciu hamulca ręcznego. Wystarczyło pociągnąć dźwignię do momentu zapalenia kontrolki ale jednak trzeba było do tego doprowadzić. Powodowało to pewien dyskomfort bo korzystając z kamery cofania musiałem zaciągnąc ręczny na 1 ząbek. Nie wiem czy to ograniczenie automatu czy takie zachowanie jest przy każdym aucie.




Gdzieś doczytałem że za radiem jest złącze z napisem PARK - to ono może wymagać sygnału z ręcznego - ale nie wkręcałem sie w to bo też przeprogramuje przez OBD

robo napisał/a:

Drugi sposób jak już zauważyłeś to programowa ingerencja przez złącze OBD. Tak właśnie odblokował mi goodhope jako souvenir przy okazji modyfikacji mapy. To rozwiązanie nie ma żadych ograniczeń i działa jak należy.


na to umówie sie na piątek - rozumiem że to działa bez względu na reczny ?

kurcze jeszcze musze pomyśleć jak wpiąc zewnętrzny sygnał dzwięku i obrazu na głosniki i monitor roverkowy (monitor juz wiem - trzeba złaczkę kupić , dzwięk będzie - ale mono ) - zresztą wiesz :) bo pewnie ten wątek też czytasz :D

http://forum.roverki.eu/v...ebe320b3#544616

robo - Wto Wrz 14, 2010 21:18

maryba napisał/a:

(...)
na to umówie sie na piątek - rozumiem że to działa bez względu na reczny ?
(...)

Tak. Odblokowanie programowe TV przez złącze OBD działa bez względu na szybkość czy położenie dźwigni hamulca ręcznego.

dzieju - Sob Lip 28, 2012 21:02

Chetnym klubowiczom zrobie TV za free .
sash997 - Nie Lip 29, 2012 00:23

navcoderem sie to ogarnia??
dzieju - Nie Lip 29, 2012 00:37

Tak i ibus.
sash997 - Nie Lip 29, 2012 00:49

ostatnio bawiłem sie tym troche,fajna sprawa,niewiesz może skąd navcoder bierze przebieg ??bo misie niezgadza w ID pojazdu albo informacja o wyposarzeniu z tym co mam na zegarach,to że mam cofnięty wiem napewno ale niewiem ile,navcoder pokazuje 243.000 a na zegarach 213 jest
rafalmis1 - Nie Lip 29, 2012 07:24

dzieju napisał/a:
Chetnym klubowiczom zrobie TV za free .


tylko klubowiczom, beż tego statusu nie mogę liczyć na twoją darmową pomoc ?? :wink:

sash997 - Nie Lip 29, 2012 11:24

myśle że jak ma sie lapka to każdy kto opanował obsługe lapka opanuje odblokowanie TV bez wiekszych trudności :mrgreen:
dzieju - Nie Lip 29, 2012 12:56

rafalmis1 napisał/a:
dzieju napisał/a:
Chetnym klubowiczom zrobie TV za free .


tylko klubowiczom, beż tego statusu nie mogę liczyć na twoją darmową pomoc ?? :wink:


50zl. albo skladka klubowa :P to to samo .

sash997 - Pon Lip 30, 2012 23:34

nie taniej wyjdzie kabel kupić do k-bus za 30zł?? :mrgreen:
dzieju - Pon Lip 30, 2012 23:55

Klub również wymaga wsparcia a nie tylko brać i brać, czasem dobrze jest tez coś dać od siebie .
haszczyc - Wto Lip 31, 2012 10:02

dzieju, :ok:
sobierw - Pon Wrz 10, 2012 10:30

Uwaga jest cudotwórca - MaReK - odblokuje TV w aucie nawet jak nie do końca wie jak to się dzieje :) :) :) Podziękowania dla MaReK-a za zangażowanie i wkład w rozwój motoryzacji - mój R75 nie pozwalał oglądać tv podczas jazdy teraz już można oglądać "M jak miłość" i "Na wspołnej" podczas jazdy - więc proszę nie przeszkadzać. Dobra ale na poważnie - mimo że aplikacjie (soft wewnętrzny 5-1-Bus) nie pozwala odłączyć blokady TV - komunikaty są prawidłowe i TV blokuje się to po przejechaniu kilku kilometrów blokady puszczają i TV działa podczas jazdy - miła niespodzianka dla kierowcy i pasażera.

Duży szacunek dla MaRek-a i jego wytrzymałego komuterka.
Dziękuję za automapy - duże piwo w Toruniu - nie zapomnij komutera :mrgreen: :smile: :grin:

sash997 - Pon Wrz 10, 2012 16:41

to są różne wersje K-Bus w naszych R ??