Zobacz temat - [R620] Rozrusznik- wymiana szczotek/ Bendiks
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Rozrusznik- wymiana szczotek/ Bendiks

seyfer - Pon Paź 12, 2009 14:57
Temat postu: [R620] Rozrusznik- wymiana szczotek/ Bendiks
Witam wszystkich
Kieruje się do Was z pytaniem czy ktoś może wymieniał szczotki w rozruszniku ?? Są to jakieś specjalne szczotki - model,typ :???: ? Mam ojca elektryka który wymieniłby mi to od reki ale z drugiej strony nie mogę sobie pozwolić żeby auto nie było dysponowane i chciałbym to zrobić w 1 popołudnie a szukając jakiegoś fachowca to każą mi przynieść sam rozrusznik - a to mam z 2-3 dni postoju bo pewnie zanim zamówi części i je przyślą to trochę czasu zleci :/ Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki

W sklepie chcąć coś dobrać to tylko jak im szczotke przywioze na wzór :/
Tyle co spisałem To nr seryjny NAD 100580

darek_wp - Pon Paź 12, 2009 17:43

raczej nie znajdziesz oryginałów ale jak piszesz zrobisz wszystko w jedno popołudnie trzeba wyciągnąć rozrusznik i przejechać się ze szczotką do sklepu i dobrać coś podobnego (to już wiesz :> ), może być większa wtedy wystarczy ją opiłować aby pasowała do szczotkotrzymacza
Tomasz620 - Pon Paź 12, 2009 18:18

seyfer..kolego u mnie ta sama usterka - szczotki koszt to 50zł + 50 robocizna.. ale niepamietam typu..nie ja to kupowałem..takze jedyne co moge powiedziec to tylko i wyłącznie ile to kosztowało..
Pozdro..

seyfer - Pon Paź 12, 2009 18:24

widocznie bede musial jednak wyciągnąć jutro rozrusznik i chociaż zamowie te szczotki :/ Może sie uda :/
filo - Pon Paź 12, 2009 18:35

Tu masz stronkę poglądową SZCZOTKI
Ale nie wiem czy jest tam coś do Rovera.
Poszukaj jaki masz numer rozrusznika i jakiej firmy a to już ułatwi namierzenie potrzebnych szczotek.

I jeszcze przeglądnij tą stronkę ROZRUSZNIK ROVER 600

Są na niej chyba numery rozrusznika według producentów...

sTERYD - Pon Paź 12, 2009 19:42

może wyślij zapytanie tutaj:
http://www.irmot.pl/menu.htm
a jak nie, to kup jakieś bycze szczotki (np. od ursusa C360 powinny Ci wystarczyć dwie, bo są wielkie i mają po 2 przewody) i po prostu dopiłuj do gniazd. Roboty niedużo, a nie będziesz musiał 2 razy rozkręcać :cool:

seyfer - Wto Paź 13, 2009 12:26

Dzięki Panowie za pomoc. Do stałem dzisiaj wprawdzie namiary na "ogarniętego" elektryka co się zajmuje tego typu rzeczami i jutro się dowiem . Jak nie będzie miał czasu to będę musiał ojca prosić :grin:

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 12:26 ]
Okazało się, że jednak nie będę miał dostępu do kanału .. :/ czy jest możliwość wykręcenia rozrusznika bez wjazdu na kanał ? :???:

darek_wp - Wto Paź 13, 2009 12:29

seyfer napisał/a:
czy jest możliwość wykręcenia rozrusznika bez wjazdu na kanał


podnieść na max na podnośniku i zdjąć koło - no a później trzeba się trochę pomęczyć na leżąco :grin:

seyfer - Wto Paź 13, 2009 12:35

ehhh będę kombinować po pracy - na 2 czy 3 śrubach to siedzi ?
darek_wp - Wto Paź 13, 2009 12:54

na 2 dokręcanie 45Nm
Brt - Wto Paź 13, 2009 16:46

eee w SDI rozrusznik jest nad skrzynią biegów i trzeba wyjąć obudowę filtra paliwa i rurę dolotową do turbiny, zeby się do niego dostać :ok:
seyfer - Wto Paź 13, 2009 18:24

dzisiaj z racji pogody nie zdążyłem, wiec całą operacje przeprowadze jutro. Rozeznanie co i jak juz zrobiłem wiec nie powinno być źle :wink:
Brt- a Ty może nie kojarzysz jakie tam szczotki są potrzebne ?

Brt - Wto Paź 13, 2009 18:35

seyfer, niestety .... miałem kiedyś wyjęty rozrusznik, ale nie zaglądałem niego więc :bezradny: ... jeśli mógłbyś przy okazji zmierzyć a najlepiej cyknąć fotkę u siebie, ludzkość przynajmniej ta roverkowa, będzie Ci wdzięczna :)
seyfer - Wto Paź 13, 2009 19:03

Tak też zamierzałem zrobić ;) Tyle tylko już nie mam pewności czy sie jutro z tym uwinę :/
szoso - Wto Paź 13, 2009 20:38

kurde i u mnie pojawiły się jakieś problemy z rozrusznikiem jakbym miał ich mało
dzisiaj oszalał,nie reagował i dopiero za trzecim razem zakręcił :/
czy to też szczotki będą?
kupi gdzieś cały nowy rozrusznik?
bo na allegro to jakieś padaki używane tylko

Brt - Wto Paź 13, 2009 20:39

a po co nowy .... dużo łatwiej i pewniej sprawdzić i ożywić ten co masz :ok: ;)
szoso - Wto Paź 13, 2009 20:47

Brt to mówisz że od góry się go wyjmie?
ciekawe od czego będą szczotki pasować :???:
raz też się zdarzyło że coś tam się w nim zakręciło a reakcji na silniku nie było tak jak bendix w maluchu jeśli ktoś pamięta te czasy

Brt - Wto Paź 13, 2009 21:29

szosownik napisał/a:
tak jak bendix w maluchu jeśli ktoś pamięta te czasy


no ba :rotfl: ... sam rozrusznik jest prawie jak w maluchu ;)

seyfer - Sro Paź 14, 2009 07:38

szosownik napisał/a:
kurde i u mnie pojawiły się jakieś problemy z rozrusznikiem jakbym miał ich mało
dzisiaj oszalał,nie reagował i dopiero za trzecim razem zakręcił :/


Masz szczęście, że za tym 3 razem zakrecił. Ja raz z 10 min stałem i kręciłem :neutral:

szoso - Sro Paź 14, 2009 08:40

seyfer wyślę ci browar kurierem jak namierzysz szczotki :mrgreen:
seyfer - Czw Paź 15, 2009 17:33

heheh :mrgreen: spoko, mam nadzieje ze pogoda mało wiele dopisze dzisiaj, choć za ciekawie to się u mnie nie zapowiada :???:

[ Dodano: Sro Paź 14, 2009 19:08 ]
szosownik napisał/a:
seyfer wyślę ci browar kurierem jak namierzysz szczotki :mrgreen:
wymiary szczotek 7x27mm - może być 1mm roznicy bo mierzyłem na oko bez wyciągania. Browar moze kiedys na jakimś spocie :razz: . Później wrzuce fotki wszystkiego - prawdopodobnej przyczyny jak i rozwiązania a jutro montaż i mam nadzieje, że ojczulek sie nie pomylił :twisted:

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 17:33 ]
mimo wyciągniecia rozrusznika, wyczyszczenia całości nadal jest to samo :/ Macie jakaś inna sugestie co to może byc bo ja jestem zdruzgotany :/

witgut - Czw Paź 15, 2009 18:34

up
Remigiusz - Czw Paź 15, 2009 18:52

A Bednix i ten caly magens dziala to tez mozna kupic osobno. Widocznie magnes nie zaciąga.
Brt - Czw Paź 15, 2009 19:05

Cytat:
mimo wyciągniecia rozrusznika, wyczyszczenia całości nadal jest to samo

a co to jest "to samo", bo chyba nie opisywałeś co się dzieje z rozrusznikiem :roll: Kompletna regeneracja polega zazwyczaj na wymienie szczotek, sprawdzeniu stanu wirnika, wymianie łożysk ślizgowych (tulejek) i kontroli/wymianie bendiksu (w zależności od stanu). A może przyczyną nie jest sam rozrusznik, tylko jego zasilanie/sterowanie ?? Opisz co się dzieje ;)

seyfer - Czw Paź 15, 2009 20:11

po przekreceniu kluczyka zwyczajnie robi "pstryk" i tak w kółko aż nie zaskoczy :/ Nie wiem co Teraz:/ Wrzucam przy okazji fotorelacje przed, w trakcie i po pracy z rozrusznikiem- Sądziłem ze to pomoże ale jednak to nie to :(
Remigiusz - Czw Paź 15, 2009 20:29

seyfer,

Padła tobie cewka od rozrusznika tez tak miałem, oddałem do regeneracji i kosztowało mnie to 60zl + rok gwarancji i do dziś działa jak trzeba. :wink:

seyfer - Czw Paź 15, 2009 20:33

a tak sie starałem .... :beczy:
Co dziwne jak mu czasem huknę do odpali, wiec byłem przekonany o winie szczotek a te na zdjęciu widać ze są dobre

Brt - Czw Paź 15, 2009 20:40

A dokładniej zapewne styki w elektromagnesie podające prąd na rozrusznik ...
szoso - Czw Paź 15, 2009 20:42

seyfer napisał/a:
po przekreceniu kluczyka zwyczajnie robi "pstryk" i tak w kółko aż nie zaskoczy :/

a u mnie nawet pstrykania nie ma i tylko cisza ale to się nie dzieje codziennie tylko co parę dni jak go coś naleci

seyfer - Czw Paź 15, 2009 20:49

chyba bede musiał sie rozglądnąć za używką :???:
Remigiusz - Czw Paź 15, 2009 20:52

seyfer, Oddaj do regeneracji :wink:
seyfer - Pią Paź 16, 2009 07:23

po weekendzie oddaje go do pewnego majstra który sie na tym ponoć zna bo w takie poranki jak dzisiaj gdzie temp poniżej 0 to już się dusił kilka razy zanim odpalił :???:
szoso - Pią Paź 16, 2009 09:31

seyfer napisał/a:
wymiary szczotek 7x27mm

dzięki :smile:
za coraz bardziej przekonuję się do kupna nowego rozrusznika :wink:
ja nie mam kiedy wyjąć rozrusznika
nawet w soboty nie mam czasu a gdzie mowa w tygodniu

seyfer - Pią Paź 16, 2009 09:46

Pozostaje jeszcze opcja kupna i wymiana na nowy elektromagnes- koszt ok 60zł a że "zaprawiony" jestem w tej pracy to chyba jestem w stanie to sam zrobić. Najpierw jednak upewnię sie podłączając rozrusznik na krótko :???:

Wiem , marudzę trochę z tym wszystkim ale mam nadzieje, ze mnie rozumiecie :wink:

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 09:44 ]
nowy rozrusznik to ~ 400pln-500 :???: cena trochę zaporowa :shock:

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 09:46 ]
szosownik napisał/a:
seyfer napisał/a:
wymiary szczotek 7x27mm

dzięki :smile:
za coraz bardziej przekonuję się do kupna nowego rozrusznika :wink:
ja nie mam kiedy wyjąć rozrusznika
nawet w soboty nie mam czasu a gdzie mowa w tygodniu


Ja sobie spokojnie bez kanału poradziłem- teraz przy tej wprawie to 15 min roboty żeby to wyciągnąć wiec nie jest tak źle :>

szoso - Pią Paź 16, 2009 09:55

seyfer napisał/a:
a że "zaprawiony" jestem w tej pracy to chyba jestem w stanie to sam zrobić.

ile mniej więcej trwa wykręcenie rozrusznika i czy można to zrobić od góry?
jakie klucze są potrzebne?
może i głupie pytanie ale w mojej obecnej sytuacji wszystko przeliczam na czas bo mi go po prostu brakuje

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 09:55 ]
seyfer napisał/a:
Ja sobie spokojnie bez kanału poradziłem- teraz przy tej wprawie to 15 min roboty żeby to wyciągnąć wiec nie jest tak źle

o widzę że mnie uprzedziłeś i odpowiedziałeś na dwa pytania :razz:

seyfer - Pią Paź 16, 2009 10:01

ja wszystko rozkręciłem 1 grzechotką :) do tego przedłużka ~15cm i nasadki :
8- do filtra powietrza- wyciągać nie trzeba, wystarczy go trochę wysunąć
13- kabel od aku
19- dwie główne śruby
18- jedna, dolna śruba jest z nakrętką

Do tego wszystkiego wkrętak płaski do rozkręcenia rury za filtrem :mrgreen:


Poradziłem sobie z tym to sie chwale- jak na laika to i tak spory wyczyn dla mnie :razz: :razz:

szoso - Pią Paź 16, 2009 10:08

seyfer napisał/a:
ja wszystko rozkręciłem 1 grzechotką do tego przedłużka ~15cm i nasadki :
8- do filtra powietrza- wyciągać nie trzeba, wystarczy go troche wysunąć
13- kabel od aku
19- dwie główne śruby
18- jedna śruba jest skontrowana

Do tego wszystkiego wkrętak płaski do rozkręcenia rury za filtrem

dzięki bardzo :smile:

Remigiusz - Pią Paź 16, 2009 12:33

seyfer napisał/a:
Pozostaje jeszcze opcja kupna i wymiana na nowy elektromagnes- koszt ok 60zł a że "zaprawiony" jestem w tej pracy to chyba jestem w stanie to sam zrobić. Najpierw jednak upewnię sie podłączając rozrusznik na krótko :???:


Wymień to napewno to pomoże bo jak robi cyk to elektromagnes jak ja to mowie cefwka padła :wink: Ja tylko od tego znam ten odgłos.

seyfer napisał/a:
Poradziłem sobie z tym to sie chwale- jak na laika to i tak spory wyczyn dla mnie :razz: :razz:


Zgadza sie ale przynajmniej teraz już masz doświadczenie :wink: I następnym razem tobie pójdzie szybciej i się praktyki nabiera przez takie coś tylko się tego bać nie można :smile:

seyfer - Nie Lis 01, 2009 11:45

Wiem wiem :) dla kogoś obeznanego to żaden wyczyn a dla mnie takie coś to już sporo nowych informacji i doświadczenia :wink: Każdy od czegoś zaczynał :grin: A samemu to się przykłada do tego o wiele bardziej niżeli jakiś mechanik, który jak nie jest pewien czegoś to che wymieniać całość i tak po kolei do uzyskania efektu. Dla niego jest i praca i kasa a na właściciela portfel szczeka :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 11:45 ]
Koniec końcu konkluzja jakaś musi być- Postanowiłem nie szaleć z tym wszystkim a że samochód potrzebny praktycznie codziennie, tak wiec zakupiłem używkę z 400-tki - wyszło mnie jakieś 74zł z przesyłka :razz: i problem zniknął, chociaż okazało sie że moj obecny rozrusznik ( albo to wynikało z modelu albo miał przewiercony gwint) modelem sie roznił, budową też ale najważniejsze ze otwory pasowały :) Teraz pali jak złotko i o dziwo troche inny dzwięk wydaje z siebie ten rozrusznik :wink:

wiecho65 - Sob Lis 28, 2009 15:44

witam-powiedcie mi koledzy z jakiego modelu pasuje rozrusznik do 620 d i,97r. mam problem z rozrusznikiem taki ze pierwsze odpalanie jest bardzo ciezkie tak jak by aku byl padaczka popracuje z 1 min i kreci normalnie co to moze byc? prosze o porady i pomoc
NEOSSS - Nie Lis 29, 2009 02:13

wiecho65, oczysc najpierw wsowke oraz kabel pradowy, mozliwe ze jak dluzej popracuje nagrzewajac sie rozgrzewa rdze i ma lepsze przejscie. Jesli nie to cos juz z automatem?
wiecho65 - Sro Gru 02, 2009 18:53
Temat postu: rozrusznik 620 di
wyczysciłem przewody ale to nic nie pomogło, u mnie rozrusznik jest zamocowany na srube 19 i 15 od dołu, z jakiego modelu pasowac bedzie rozrusznik ? nalepka na nimj est taka denso japan-rover