Zobacz temat - [R420 DI 1998r] Wyciek - płyn wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 DI 1998r] Wyciek - płyn wspomagania

Radziol17 - Czw Paź 15, 2009 20:18
Temat postu: [R420 DI 1998r] Wyciek - płyn wspomagania
Witam Rover-maniaków :wink:

Odkryłem problem w moim aucie, mianowicie pod autem znajduje się tłusta plama. Wstępnie udalo mi się po konsultacji ustalić, że to wyciek płynu do wspomagania. Jak się okazało nie ubywa go strasznie dużo, dlatego mam pytanie jaki najlepiej dolać płyn, czy można mieszać je, czy należy spuścić poprzedni płyn. Mechanik straszył mnie jakąś nową listwą za 600zł :/ Co może być przyczyną tego wycieku?? Bardzo proszę o pomoc, chodzę caly nerwowy, wiecie jak to jest jak się coś dzieje naszemu "dzieciakowi" ... :???:

Remigiusz - Czw Paź 15, 2009 20:25

Radziol17, Ja tez tak miałem na początku po kupnie autka, wymieniłem wszystkie opaski na węzach na nowe oraz sprawdziłem czy węzę sa jeszcze szczelne i nie popękały. Mi w sumie teraz dalej ubywa trochę płynu ale nie dużo może jakoś 1-2mm na skali przez jakieś 20.000km wiec nie jest tak strasznie.

Dextron II tam w chodzi.

Radziol17 - Czw Paź 15, 2009 20:34

Postaram się umówić z mechanikiem na porządne oględziny tego problemu, mam nadzieję, że to drobnostka. Ten płyn Dextron II ktory podałeś to mogę dolać, czy lepiej nie ryzykować i zmienić cały ten płyn?? Dzięki za już, prosze o więcej :wink:
Remigiusz - Czw Paź 15, 2009 20:55

Radziol17, A kiedy był zmienny płyn ostaniu? Warto zmienić bo dużo tam nie chodzi jakieś 2 litry chyba. A będziesz miał spokój na jakiś czas.

Jak kupisz to chyba tylko w 2litworych opakowaniach czy 2,5 litra już nie pamiętam. Ale możesz dolać nic sie nie stanie. Zobacz jaki kolor ma ten plyn co teraz jest w lany.

Radziol17 - Czw Paź 15, 2009 21:12

Właśnie sam sobie odpowiedziałem - nie był zmieniany, a auto mam od roku. Kolor jutro zobaczę, a właściwie to już nie potrzebne bo zmienię całość i zobaczę na opaski i szczelność węży. Pozdrowionka :wink:
Brt - Czw Paź 15, 2009 21:20

Radziol17, a w którym miejscu "pod autem" ??
Radziol17 - Pią Paź 16, 2009 12:12

Prawy przód, mniej więcej na wysokości koła z tym że trochę dalej w kierunku środka...
Dzisiaj wytrałem kable z oleju i poczekam 2 dni by zobaczyć skąd to cieknie. 2 mechanik dzisiaj po skreceniu maxymalnie kół w lewo powiedział od razu że listwa nowa :???: :???:
Najlepiej od razu kupić coś nowego, jeszcze powalczę...

Remigiusz - Pią Paź 16, 2009 12:36

Radziol17, Jaka listwa :roll: :?:
Radziol17 - Pią Paź 16, 2009 12:44

Remi55, Wydaje mi się, że chodzi o Listwę przekładni wspomagania...
Remigiusz - Pią Paź 16, 2009 12:54

Radziol17, aha, ale cala ta listwę wyciągnąć to jest sporo roboty :neutral:

Mozę wystarczyło by tylko same drążki wymienić.

Radziol17 - Pią Paź 16, 2009 13:37

Przemyślę to, zresztą żaden ze mnie mechanik, więc mogę jedynie zaproponować to innym. :beczy:
Robertus74 - Sob Lut 13, 2010 14:00

Radziol17 napisał/a:
Prawy przód, mniej więcej na wysokości koła z tym że trochę dalej w kierunku środka...
Też mam w tym miejscu wyciek, bo widzę tłustą plamę pod samochodem w garażu (dotyczy 214Si) mniej więcej pod zbiornikiem płynu do spryskiwacza.
Jak się to u Ciebie skończyło? Co wymieniłeś?

misza198818 - Wto Lut 16, 2010 13:04

No temat starszy ale ostatnią wypowiedź widzę świeżą.Ja niedawno wymieniałem tą listwę,i nadal mi ubywa gdzieś ale mam nadzieję,że ten płyn po prostu się gdzieś rozprowadza.Jutro jeszcze zobacze po podlozeniu czegos pod auto czy oby napewno to nie wyciek znowu z tej calej listwy.Bo weze u gory mam suche przy zbiorniczku.