Zobacz temat - [R618] Problem ze stacyjką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Problem ze stacyjką

Mlodszy91 - Sob Paź 17, 2009 16:09
Temat postu: [R618] Problem ze stacyjką
Witam. Mam problem z odpaleniem Roverka. Wszystko było ok aż za którymś razem jak chciałem go odpalić nie przekręcił się w ogole w stacyjce. Wziąłem drugi kluczyk bo poprzedni był "złochany" strasznie i ten drugi już normalnie się przekręcił, zapaliły się kontrolki ale po przekręceniu z pozycji II na III przy której powinien zapalać nie dzieje się dosłownie nic oprócz tego że zapala się kontrolka od ABS'u. Nie mam pojęcia czy to wina elektryki czy stacyjki czy może jeszcze czegoś innego. Bardzo proszę o pomoc :(
darek_wp - Sob Paź 17, 2009 16:22

bardzo możliwe że w drugim kluczyku nie masz transpondera do imo, dlatego nie uruchamia się samochód, spróbuj w czasie zapalania auta zbliżyć stary kluczyk do stacyjki to wszystko się wyjaśni
kaciorek1000 - Sob Paź 17, 2009 16:26

Nie wiem jak u Ciebie wygląda kluczyk ale jesli jest tak ze to transponder to byc moze uda sie przełożyć sam bagnet/
Mlodszy91 - Nie Paź 18, 2009 20:28

Witam ponownie. Panowie nic z tego. Co prawda samochód namyslił sie i zapalił potem pare razy na "starym" kluczyku ale teraz problem sie powtórzył. W starym kluczyku jest immobilaizer ale teraz nawet nowy się nie przekręca. Czy to może być kwestia tego że w stacyjce zapadki się blokują i przez to kluczyk nie kręci ? czy jak wymienie stacyjkę bedzie ok ?
darek_wp - Nie Paź 18, 2009 21:34

Mlodszy91 napisał/a:
Czy to może być kwestia tego że w stacyjce zapadki się blokują i przez to kluczyk nie kręci


zawsze jest taka możliwość
a co do wymiany stacyjki - wiąże się to z pewnymi niedogodnościami
1 konieczność wymiany również zamków lub obsługa auta 2 kluczykami (stary do zamków a nowy do stacyjki)
2 ze starego do nowego kluczyka trzeba przełożyć transponder od imo

jeśli to kwestia czysto mechaniczna to po tych działaniach będzie ok

ps. można też zapytać u ludzi którzy dorabiają klucze o próbę naprawnienia stacyjki - niektórzy się tym zajmują, czasem się udaje