Zobacz temat - [R620] Dymi na bialo czy nie dymi;]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Dymi na bialo czy nie dymi;]

funfel - Pon Paź 19, 2009 11:43
Temat postu: [R620] Dymi na bialo czy nie dymi;]
No i tu mam problem z rozpoznaniem tego zjawiska wiec zapodaje film ;]

http://www.youtube.com/watch?v=MX-L-jyKT-k

szoso - Pon Paź 19, 2009 12:12

według mnie na biało
cały czas ci tak dymi czy tylko jak jest zimny?
bo u mnie jak jest zimny to też tak dymi z rańca i przestaje
ale rano to ma prawo bo jest niska temperatura a ja mam egr zaślepiony więc spaliny zamiast wracać do silnika jak jest zimny idą całą parą na zewnątrz

filo - Pon Paź 19, 2009 12:18

A to tak tylko po odpaleniu czy cały czas to raz?
A dwa czy ubywa Ci płynu w zbiorniczku?
Silnik zimny czy ciepły?


U mnie po odpaleniu przez jakieś może około 5 minut też leci jakby biały dym ale zanika.
I tak o połowę mniej tego dymu.
Płynu nie ubywa, konsystencja oleju OK.
Więc HGF odpada.

Zjawisko dymienia jakby na biało tłumaczę sobie w ten sposób,że w układzie wydechowym diesla zbiera się sadza.
Po wyłączeniu silnika wydech stygnie a ta sadza może absorbować wilgoć z powietrza.
Po odpaleniu wydech się nagrzewa i wilgoć odparowuje tworząc taki oto jak by biały dym.

Zukowaty - Pon Paź 19, 2009 12:24

Każdy silnik będzie dymił teraz z układu. Wyjdźcie sobie na zewnątrz i zobaczcie że Wy też dymicie na biało ;) Jest niska temperatura a spaliny są ciepłe. Resztę sobie dopowiedzcie :P
funfel - Pon Paź 19, 2009 13:20

Silnik byl odpalany zimny o godzinie 9 rano. pozniej tak nie dymi tylko tak piewrszy raz jak sie rano odpali. EGR mam zaślepiony, wywalony katalizator, oleju nie ubywa. Z reszta jutro ide wymienic olej, zobacze jak bedzie po wymianie. świece wymieniane rok temu, akumulator nowy. Jak bylo cieplo to tak nie dymil tylko teraz jak jest zimno.
szoso - Pon Paź 19, 2009 14:19

funfel napisał/a:
Jak bylo cieplo to tak nie dymil tylko teraz jak jest zimno.

czyli wszystko w normie :wink: