Zobacz temat - [Freelander] Jak obniżyć siedzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Jak obniżyć siedzenia

pawel105 - Wto Paź 20, 2009 00:13
Temat postu: [Freelander] Jak obniżyć siedzenia
Witam.
Mam plan obniżyć siedzenia w moim Freelanderze. Jestem dość wysoki i nie widzę górnej części zegarów - zawadza kierownica. Poza tym jestem przyzwyczajony do osobówek, w których siedzi się bardziej na wprost kierownicy i liczników. Myślę że dodatkowo da to większe poczucie bezpieczeństwa i wygody.
Czy ktoś już obniżał siedzenia w tym aucie ?

Pozdrawiam
Paweł

Legion1349 - Wto Paź 20, 2009 15:01

a nie lepiej kierownicę opuścić albo podciągnąć do góry? siedzeń nie obniżysz bez cięcia i spawania.
pawel105 - Wto Paź 20, 2009 20:30

Koło kierownicy podniesione na max. i nie widzę górnych cyferek z licznika.
Jeśli ciecie to gdzie i czego ?

witgut - Wto Paź 20, 2009 21:03

najlepiej wyjmij siedzenia, podłóż sobie poduszkę i możesz usiąść na podłodze, Freelander to nie wyścigówka.
Legion1349 - Wto Paź 20, 2009 22:33

pawel105 napisał/a:

Jeśli ciecie to gdzie i czego ?
w grę wchodzi wyłącznie cięcie profili na których końcach są prowadnice, tyle ze musisz sobie wymierzyć ile trzeba uciąć według krótszego boku.
witgut napisał/a:
najlepiej wyjmij siedzenia, podłóż sobie poduszkę i możesz usiąść na podłodze, Freelander to nie wyścigówka.
bardzo elokwentna porada na nic więcej Cię nie stać?
Dziadek - Wto Paź 20, 2009 22:52

Nie mam frelka i nie mam pojęcia jak wyglądają prowadnice foteli,dlatego mam pytanie:jeśli przyszło ci to do głowy,to ile centymetrów zyskasz?Chodzi mi o to,żebyś się za darmo nie narobił.Mówię to z własnego doświadczenia.Moje pierwsze auto w życiu to był Standard Ensign rocznik 1958.Miał z przodu stałą kanapę,a regulowane były pedały.Miesiąc z kolegą i jego wujkiem robiliśmy regulację,która kompletnie nie zdała egzaminu.To był pierwszy stracony czas przy samochodzie.
witgut - Sro Paź 21, 2009 10:35

Legion1349 napisał/a:
witgut napisał/a:
najlepiej wyjmij siedzenia, podłóż sobie poduszkę i możesz usiąść na podłodze, Freelander to nie wyścigówka.
bardzo elokwentna porada na nic więcej Cię nie stać?


Stać mnie.
Sam problem nie jest zbyt skomplikowany. Jeśli kupiliśmy już samochód a teraz nie pasuje nam wysokość siedzenia możemy:
- wyciąć fotel z częścią podłogi i przespawać całą podłogę niżej razem z fotelem;
- obciąć (skrócić ) profile (nóżki) na których stoi, opiera się siedzisko.
- rozbebeszyć samo siedzisko i spróbować je przerobić w taki sposób by było cieńsze.
- no i najlepszy mój pomysł: zamiast opuszczać fotel podnieś sobie licznik, ewentualnie zastosuj dodatkowe zegary w innym miejscu.

Niestety odpowiedzi są takie jaki jest problem !! !!
W przypadku konkretnego problemu technicznego można dać konkretną poradę. Przy takim problemie nie ma łatwych rozsądnych rozwiązań. Wszystko zależy od tego jak duży jest to problem i do czego jest zdolny właściciel tego felka

pawel105 - Wto Lis 03, 2009 22:59

Właśnie to jest konkretny problem, w konkretnym samochodzie. Miałem nadzieję, że ktoś już przerabiał taki problem.

Pozdrawiam

hvil - Wto Lis 03, 2009 23:09

to może źle pasować Ci we Freelanderze, ale pokombinuj z kupnem nieoryginalnych siedzeń, nie zawsze sa to tandetne jaskrawe wieś tuning. ja miałem skórzane kubełki za cenę jaką sprzedałem swoje ori i niewielką dopłatą:-D ale to było do coupe jendak pomimo ze poprzednie były tez niskie na nowych siedziało sie na podłodze wręcz a nadal miały regulację przod tyl.