Zobacz temat - [Rover 45 TD 2.0] Niskie obroty po odpaleniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 TD 2.0] Niskie obroty po odpaleniu

matias_123 - Wto Paź 20, 2009 10:56
Temat postu: [Rover 45 TD 2.0] Niskie obroty po odpaleniu
Witam wszystkich na forum!
Mam Roverka 45 2.0 TD 2000r. od jakiegoś czasu mam dziwny problem: po odpaleniu samochodu, obroty na kilka sekund spadają mi do około 500 następnie wchodzą z powrotem na 800. Po dodaniu gazu nic się dzieje. Przez jakieś 15-20 sekund obroty powoli rosną mi do około 1300 obrotów i nagle jak gdyby nigdy nic samochód zaczyna normalnie pracować. Przy obecnych temperaturach cała sytuacja trwa około 30 sekund. Jak silnik jest rozgrzany trwa o wiele krócej i mniej dotkliwiej, ale zawsze występuje. Wymieniłem świece (3 z 4 bo mechanik nie umiał wymienić jednej sztuki!!!) Podłączałem do komputera i niby nie pokazuje żadnych błędów. Macie może jakieś pomysły co to może być??

Z góry dzięki za odpowiedź.

Firq - Wto Paź 20, 2009 11:06

MOze potencjometr zachorował i stąd te objawy...?
matias_123 - Wto Paź 20, 2009 13:21

No właśnie nie wiem skąd to się wzięło - nic w aucie nie było zmieniane, wymieniane - po prostu zaczął się tak dziwnie zachowywać. Jeszcze pół roku temu wszystko grało...
rafalek5 - Pią Paź 23, 2009 17:47

Mam identyczny problem, ale nikt nie wie o co chodzi, padły podejrzenia na pompę wtryskową.
Jugol - Pią Paź 23, 2009 19:34

...zanim się pojawią czarne wizje z pompą wtryskową, sprawdzić układ paliwowy od zbiornika do pompy- czy na którejś opasce nie ciągnie powietrza, zastanowić się kiedy filtr paliwa był wymieniany- może jego pora już dawno minęła i wymienić i porządnie odpowietrzyć. Pompę brać pod uwagę jako ostateczność- cena wymiany na nową, lub regenerowaną zwala z nóg :shock:

...jaki masz przebieg ?? , to Ci napiszę, czy możesz zaczynać się martwić pompą :ok:

rafalek5 - Sob Paź 24, 2009 07:12

Przebieg 150000 km, pompa regenerowana 20000 km temu,filtr paliwa wymieniany trzy dni temu, na komputerze żadnych błędów,tydzień temu wlałem do zbiornika stp do czyszczenia wtrysków diesla i żadnej poprawy. W środe odstawiam auto do następnego mechanika może coś poradzi.