Zobacz temat - [R75] Problem ze skrzynią automatyczną
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze skrzynią automatyczną

plonex25 - Czw Paź 22, 2009 11:03
Temat postu: [R75] Problem ze skrzynią automatyczną
witam
mam problem ze skrzynią autom. na zimnym silniku nie wchodzi mi 4-bieg. olej był wymieniany. gdzie na śląsku naprawiają skrzynie Jatco.??
z góry dziękuje

SeniorA - Czw Paź 22, 2009 16:50

plonex25 napisał/a:
mam problem ze skrzynią autom. na zimnym silniku nie wchodzi mi 4-bieg.
to znaczy,że skrzynia nie przerzuca na 4 i 5 jak zimny, dopiero jaki się zagrzeje ?. Wcale nie musi to być wina skrzyni, może silnika. Inteligentna skrzynia przy niskiej temperaturze, długo pozostaje na niskich przełożeniach,by silnik szybciej osiągnął właściwą temperaturę. Czy wlano oryginalny olej , w wymaganej temperaturze i sprawdzono jego poziom korkiem przelewowym zgodnie z procedurą ?. Czy stało się to po wymianie oleju ?.Napisz coś więcej.
plonex25 - Sob Paź 24, 2009 15:08

Na zimnym nie wchodzi tylko 4 bieg. gdzy silnik sie nagrzeje przy zmianie na 4 bieg musze noge z gazu puścić a przy 5 biegu nie ma żadnego problemu. olej był wymieniony na orginalny. Byłem dzisiaj w czestochowie podpiołem pod komputer wyskoczył błąd czujnik prędkości. błąd skasował komputerem i dzieje sie tak samo. powiedzieli mi ze raczej będą tarczki do wymiany. czy to możliwe?? ile takie coś może kosztować??
dzieki nr gg 4790101

dukat11 - Nie Paź 25, 2009 11:56

plonex25 napisał/a:
powiedzieli mi ze raczej będą tarczki do wymiany.


Tak to możliwe. Ktoś kiedyś pisał że koszt około 500zł plus robocizna