Zobacz temat - [R45] Sprzęgło, jak powinno chodzić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Sprzęgło, jak powinno chodzić

masin - Czw Paź 22, 2009 20:17
Temat postu: [R45] Sprzęgło, jak powinno chodzić
Witam.mam taki maly problemik.poniewaz od niedawna jezdze super marka:)to nie mam pojecia jak powino chodzic sprzeglo a dokladniej ciezko czy lekko.mnie sie wydaje ze raczej za ciezko chodzi a ostatnio po calodniowej jezdzie w korkach jak przyjechalem do domu to zobaczylem ze jak docisne pedal to strasznie skrzypi w okolicach (pomiedzy)clodnicy i silnika.Dodam tylko ze na nastepny dzien wszystko bylo juz pieknie ladnie.co to moze byc.Ten typ tak ma ,czy mam cos padniete bo i taka ewentualnosc biore pod uwage?
kasjopea - Czw Paź 22, 2009 20:19

masin, bardzo proszę stosować się od zasad kącika w którym piszesz i wpisywać wymagane dane dotyczące auta w nawias.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017

Gonia - Czw Paź 22, 2009 23:11

Albo wysprzęglik się kończy albo łapa sprzęgła zaciera. W mojej R420 (taki sam układ) chodzi bardzo miękko.
masin - Wto Sie 17, 2010 10:27

a ta lape mozna jakos wyczyscic i nasmarowac czy lepiej kupic nowa?
szoso - Wto Sie 17, 2010 10:32

można nasmarować ale trzeba zwalić skrzynię by się do niej dostać, inaczej nie nasmarujesz
borek88 - Wto Sie 17, 2010 21:08

pewnie ze lapa i warto zrobic to jak najpredzej bo wykonczysz sprzeglo
w moim przypadku tak bylo bo lapa sie zapiekala i zawsze troszke odciagala tarcz i 700zl poszlo na naprawe
u mnie na tyle ciezko chodzila ze mechanika musial pomoc sobie palnikiem zeby ja nagrzac bo reka jej ruszyc nie szlo

tronsek - Wto Sie 17, 2010 21:30

a ten temat czytałeś ??
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=56503
Ja też posiadam taki objaw, że po dłuższej jeździe, w upalne dni skrzypi mi sprzęgło (w chłodniejsze dni ten objaw nie występuje). Byłem u mechanika i stwierdził, że kończy się wysprzęglik (koszt wraz z wymianą 300-320PLN-ów).
Najpierw sprawdzę patent ze smarowaniem. Jak to nie pomoże, to wtedy wymienię wysprzęglik.

dawmax - Pią Maj 27, 2011 13:06

TRONSEK jak rozwiązałeś problem z piskami?
tronsek - Pią Maj 27, 2011 13:31

dawmax napisał/a:
TRONSEK jak rozwiązałeś problem z piskami?
Nic nie zrobiłem od tamtego czasu. Zimą mi nic nie piszczało, a teraz też już nic nie piszczy, sprzęgło pracuje tak jak powinno, więc nie będę tego teraz ruszał. Zobaczę co się będzie działo latem w upalne dni. Jak to się powtórzy to spróbuję patent ze smarowaniem.
pgrad - Pon Maj 30, 2011 19:13

tronsek napisał/a:
a ten temat czytałeś ??
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=56503
Ja też posiadam taki objaw, że po dłuższej jeździe, w upalne dni skrzypi mi sprzęgło (w chłodniejsze dni ten objaw nie występuje). Byłem u mechanika i stwierdził, że kończy się wysprzęglik (koszt wraz z wymianą 300-320PLN-ów).
Najpierw sprawdzę patent ze smarowaniem. Jak to nie pomoże, to wtedy wymienię wysprzęglik.


U mnie skrzypiał jak kupiłem pedał od sprzęgła a mechanik też chciał kupować i wymieniać pompkę (oczywiście używaną żebym się nie kapnął). Kapnąłem na wszystkie części co się ocierają po kropelce oleju do maszyn i od 3 lat mam spokój. Co ciekawe było tak samo jak u Ciebie, czyli jak było zimno to było ok, a jak były upały to jak by ktoś stare drzwi otwierał.

tronsek - Pon Maj 30, 2011 20:34

pgrad napisał/a:
Kapnąłem na wszystkie części co się ocierają po kropelce oleju do maszyn
Ciekawa koncepcja. Jeżeli mi się to powtórzy, to wypróbuję ten patent.
Jak na razie już w tym roku kilka gorących dni było i mam spokój.

borek88 - Pon Maj 30, 2011 20:44

pgrad napisał/a:
apnąłem na wszystkie części co się ocierają

to znaczy lapa i wysztko co przed??
moze sprecyzujesz
ze dwa razy tez jakos mi sprzeglo tak nie rowno puszczalo i sie wciskalo cos wlasnie w typie starych drzwi czy obicerajacej/zacinajacej sie linki
ale to tylko w dalszych podrozach i do tego korkach