Zobacz temat - [r200 98f 2,0tdi] Oswietlenie przycisku swiateł, wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 98f 2,0tdi] Oswietlenie przycisku swiateł, wycieraczki

latinoo22 - Nie Paź 25, 2009 23:28
Temat postu: [r200 98f 2,0tdi] Oswietlenie przycisku swiateł, wycieraczki
Witam wszystkich.
Mam taki problem, nie działa mi podswietlenie przycisku tylnich swiateł przeciw mgielnych.
Sam przycisk działa i podswietlenie jak sa swiatła właczone ale w tzw czuwanie nie(dodam ze przyciski awaryjnych i ogrzewania działaja).Zmieniałem juz przełacznik na nowy i dalej to samo. Kiedys podczas jazdy oswietlenie właczyło mi sie na ok1 min i zgasło.
Co moze byc tego przyczyna i jak to naprawic??????bezpiecznik sprawdzałem)jest jakis przekaznik od tego???

I sprawa nr 2.
Jak włacze wycieraczki przednie i wbije na wsteczny to same właczaja mi sie wycieraczki tylnie!!!!!!

Dodam ze na samym wstecznym i na sach właczonych wycieraczkach przednich nic sie nie dzieje.

Prosze o porady

Firq - Nie Paź 25, 2009 23:59

ad 1 kolego latinoo22, sprawdz kontrolka 12V czy jest napiecie na kostce co idzie do włącznika na zapalonych swiatłach i bedziesz wiedział co w trawie piszczy
ad 2 wiązka klapy tylnej u mnie było to samo włanczałem wsteczny i juz miałem szybe czystą (szkoda ze się spryski nie włączały odrazu) a tak na serio sprawdź ta wiązke bo lubi się przecierać i jeszcze pare innych rzeczy ona lubi :) Mam nadzieje ze pomogłem i dasz sobie rade z tymi usterkami :)
Pozdrawiam Firq

Rain - Pon Paź 26, 2009 06:29

latinoo22 napisał/a:
I sprawa nr 2.
Jak włacze wycieraczki przednie i wbije na wsteczny to same właczaja mi sie wycieraczki tylnie!!!!!!

Dodam ze na samym wstecznym i na sach właczonych wycieraczkach przednich nic sie nie dzieje.


Też się nad tym zastanawiałem. To nie jest usterka tylko udogodnienie.
Wbijasz wsteczny - to znaczy że chcesz jechac do tyłu, obracasz się a szyba czysta :wink:

Robertus74 - Pon Paź 26, 2009 07:30

latinoo22, u mnie z kolei nie świeci podświetlenie przycisku ogrzewania tylnej szyby. Właśnie wczoraj to zauważyłem. Oczywiście ogrzewanie jako takie działa i "ikona" tylnej szyby na przycisku świeci podczas ogrzewania szyby, ale na "czuwaniu" nie. :(
Ja raczej podejrzewam jakąś żaróweczkę, tylko nie wiem jak się do niej dobrać: od tyłu czy od przodu? Tzn. nie wiem, czy wystarczy "wydłubać" sam ten przycisk.

A jeśli chodzi o tą wycieraczkę tylną, to takie zachowanie jest prawidłowe. :)