Zobacz temat - [R214 i '97] Bezpiecznik zamka centralnego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 i '97] Bezpiecznik zamka centralnego

shao - Wto Paź 27, 2009 15:13
Temat postu: [R214 i '97] Bezpiecznik zamka centralnego
Witam,

spalił mi się bezpiecznik, prawdopodobnie zamka centralnego (podpisany 'CDL').
Kiedy staram się włożyć nowy bezpiecznik, każdy kolejny od razu wypala, więc podejrzewam jakieś zwarcie, ale całkowicie się na tym nie znam.
Objawia się to wszystko bardzo dziwnie, wariuje immo. Przy otwartych drzwiach dioda kontrolna immo wogóle nie daje znaku życia, a jeśli staram się wtedy odpalić to słychać tylko dziwne przeskakiwanie silnika. Kiedy zamykam drzwi to dioda zaczyna mrugać, ale nie reaguje na pilota i odcina dopływ paliwa - mogę tym razem odpalić ale zaraz gaśnie.

Nie wiem od czego to zależy, ale kiedy wszedłem do auta po kilku godzinach, zauważyłem, że immo w ogóle się nie załącza i udało mi się odpalić. Przejechałem pod sklep i stamtąd już nie ruszyłem, immo znowu dał o sobie znać :?

Macie jakiekolwiek pomysły?

darek_wp - Wto Paź 27, 2009 16:57

bez urazy ale skoro piszesz
shao napisał/a:
całkowicie się na tym nie znam.
to może lepiej podjechać do elektryka samochodowego i jemu zlecić sprawdzenie instalacji bo przyczyn może być kilka a interpretacja objawów nie jest prosta

bezpiecznik który opisałeś zasila m.in złącze diagnostyczne, alarm ECU (w tym centralny zamek)

można zassać Rave i poszukać na schematach

PHJOWI - Wto Paź 27, 2009 17:44

wal kolego do wiązki tylnej klapy , napewno zwarka pozrywane przewody.
bundylp - Wto Paź 27, 2009 19:40

Popieram przedmówcę, mialem podobny problem i przyczyną byla wiązka przewodów w tylnej klapie. Dokladnie je obejzyj, jeden po drugim.
shao - Sro Paź 28, 2009 19:25

dzięki koledzy, jutro jak będzie jasno zerknę i dam znać :)

[ Dodano: Sro Paź 28, 2009 19:25 ]
wiązka wygląda ok, nie ma chyba co szperać - jutro podskoczę do jakiejś osoby kompetentnej w tych sprawach