Zobacz temat - [R416Si LPG 96r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si LPG 96r]

roni3331 - Sro Paź 28, 2009 09:19
Temat postu: [R416Si LPG 96r]
Witam mam mały problem. Od 4 miesięcy silnik pracuje nierówno na niskich obrotach tak samo na benzynie jak i na lpg. Wymieniłem świece kopułkę przewody i pluch i nic to nie dało. Silnik wydaje dziwny dzwięk może nie bardzo głośny ale denerwujący tak klekocze. Proszę o pomoc bo boję się żeby nie stanął na dobre.
praktis - Sro Paź 28, 2009 11:05

Przypuszczalnie masz silniczek krokowy do czyszczenia/wymiany.
darek_wp - Sro Paź 28, 2009 12:26

poza sprawdzeniem silniczka krokowego warto przyjrzeć sie układowi wydechowemu - nieszczelności w nim szczególnie przed sondą i katalizatorem dają podobne efekty
borsi - Sro Paź 28, 2009 12:33

nieszczelne jak by to było to by całym cugiem raczej łapało i by miał wysokie obroty powiedzmy 3 tys.
silniczek krokowy może się raczej przycinać przy okazji przepustnice trochę przeczyść.

I POPRAW TEMAT :))

darek_wp - Sro Paź 28, 2009 13:32

jakub333 napisał/a:
nieszczelne jak by to było to by całym cugiem raczej łapało i by miał wysokie obroty powiedzmy 3 tys.


właśnie nie do końca - miałem dziurę średnicy ok 1-2 cm w dwururce i problemy właśnie z wolnymi obrotami szarpaniem - po zaspawaniu jak ręką odjął
a obroty wcale nie wzrastały tylko raczej spadały i nie były stabilne

oczywiście sprawdzenie wydechu nie przeszkadza sprawdzeniu i wyczyszczeniu przepustnicy i silnika krokowego