Zobacz temat - [R620] Miejsce pod tweetery, gdzie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620] Miejsce pod tweetery, gdzie?

rmusz - Sob Paź 31, 2009 10:24
Temat postu: [R620] Miejsce pod tweetery, gdzie?
Witam.

Jak w temacie, w którym miejscu zamontować tweetery. Czy maskownice do nich to sa te zaraz pod przednią szybą?, czy to jest cos innego. A jak one sie jednak tam znajdują to jak sie do nich dostać i jak przeprowadzic kable?.

Wielkie dzieki

Mayson - Sob Paź 31, 2009 10:36

Tak, to są te dwie czarne prostokątne maskowniczki. Być może tam już są tweetery. Jak kable poprowadzić? Bierzesz manual i lookasz sam pod deskę, żeby wykumać :wink:
Deamian - Sob Paź 31, 2009 11:03

Chyba się komuś poszukać nie chciało :nonono:
http://forum.roverki.eu/v...hlight=tweetery

Tomasz620 - Sob Paź 31, 2009 11:38

rmusz napisał/a:
w którym miejscu zamontować tweetery


to juz od Ciebie zależy gdzie chcesz je zamontowac.. większosc montuje w tzw.trójkątach ja zamontowałem swoje tweeter'ki na słupkach i grają o niebo lepiej jak siedziały na tych trójkątach.. zreszta jak kto woli.... ;)

filo - Sob Lis 07, 2009 07:43

Co do montażu tweeterów w tych plastykowych, czarnych trójkątach to trzeba się liczyć z tym,że im grubszy tweeter to tym bardziej odstaje całość a co za tym idzie zmniejszona siła nadmuchu na szyby boczne w celu odparowania.
Ale nie jest tak tragicznie...

Tomasz620 - Sob Lis 07, 2009 10:44

filo napisał/a:
im grubszy tweeter to tym bardziej odstaje całość


Filo jak wytniesz w trójkącie otwór (na tweeter) to nic niebędzie odstawac.. tylko czy by taki tweeterek wszedł bo w tym trójkącie mało miejsca.. :>

filo - Sob Lis 07, 2009 11:43

Tomek620 napisał/a:
Filo jak wytniesz w trójkącie otwór (na tweeter) to nic niebędzie odstawac.. tylko czy by taki tweeterek wszedł bo w tym trójkącie mało miejsca.. :>


Jeżeli wyciąć otwór to tweeter musi być płaski.
Jeśli jest grubszy to trzeba trochę przerobić ten trójkąt bo pod nim to i tak nie mam miejsca za wiele...
Ja mam tweetery od helixów 62.1 i one są grube.
A te trójkąty przerabiał mi Misiek_Kr i dość fajnie to wyszło.
Gdzieś fotki miałem-jak znajdę to wrzucę...

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 11:43 ]
Niestety,fotek brak.
Ale jak znajdę aparat to będzie :foto:

Tomasz620 - Sob Lis 07, 2009 14:23

wrzuc wrzuc chętnie zobacze jak to wyszło :)
ja u siebie połamałem zatrzaski na swoich Lanzarach i musiałem tweetery zaczepic na taśme dwustronnego klejenia do słupka na samą góre.. :smile:

filo - Wto Lis 24, 2009 23:42

W końcu znalazł się aparat.
rzucajacy_jablkiem, u mnie to tak wyszło-wydaję się,że to trochę "spora" konstrukcja ale tylko dlatego bo tweetery od Helixów 62.1 są troszkę duże...

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 23:42 ]
..

Mayson - Sro Lis 25, 2009 06:37

Kurde, filo, bardzo ładnie wyszły te trójkąty - normalnie fachowa przeróbka :ok: :brawa:
Tomasz620 - Sro Lis 25, 2009 11:45

filo ładnie grają w trójkątach ?

ale co jak co robota PROFI ! :okok:

zuber84cool - Sro Lis 25, 2009 14:58

filo, bardzo dobra robota :brawa: ,nawet ciekawie się to komponuje tak inaczej a jednak super a jak dźwięk?
filo - Sro Lis 25, 2009 20:50

Mayson napisał/a:
bardzo ładnie wyszły te trójkąty - normalnie fachowa przeróbka :ok: :brawa:


Przerobił mi je Misiek_KR. Ja, oprócz montażu pomalowałem je tylko czarnym półmatem w sprayu...

rzucajacy_jablkiem napisał/a:
ładnie grają w trójkątach ?

Słychać, że mają udział w nagłośnieniu.
Nic nie charczy ani nie brzęczy.
A jeśli chodzi o jakość to jak dla mnie jest zadowalająca...


zuber84cool napisał/a:
nawet ciekawie się to komponuje

Są jedynie dwa malutkie minusy takiej konstrukcji:
1. Nawiew na szybę działa mniej skutecznie i widać na zaparowanej szybie jak układa się strumień powietrza mająć na przeszkodzie obudowę tweetera.
2.Trzeba się trochę nagimnastykować aby zdjąć boczek...

greg-si - Nie Lis 29, 2009 17:26

filo napisał/a:
1. Nawiew na szybę działa mniej skutecznie i widać na zaparowanej szybie jak układa się strumień powietrza mająć na przeszkodzie obudowę tweetera.

A nie dało się tweetera bardziej wpuścić w głąb trójkąta?
Robiłem kiedyś u siebie takie coś również na helix`ach i wiem że da się to zrobić bo tweeterek jest malutki. No chyba że lusterko jakoś wyłazi dziwnie.
Ale na pewno jakby się go inaczej ukierunkowało (tak aby ta tubka nie była skierowana na nogi tylko na twarz) sporo lepiej by to wyglądało i było bardziej praktyczne do ogrzewania.

filo - Nie Lis 29, 2009 21:35

greg-si napisał/a:
A nie dało się tweetera bardziej wpuścić w głąb trójkąta?

Szczerze to nie wiem gdyż nie ja byłem konstruktorem i wykonawcą projektu.
A pod tym trójkątem idzie kabel od lusterek (elektryka + podgrzewanie) i on tak jakoś dziwnie wystaje...

greg-si napisał/a:
Ale na pewno jakby się go inaczej ukierunkowało (tak aby ta tubka nie była skierowana na nogi tylko na twarz) sporo lepiej by to wyglądało i było bardziej praktyczne do ogrzewania.


Jeszcze jest regulacja kierunku samych tweeterów więc nie grają na nogi. Jak dobrze ustawię to się dźwięk krzyżuje na wysokości głowy i słychać różnicę w zależności od ich położenia...

greg-si - Nie Lis 29, 2009 22:42

kostki od lusterek zawsze można przesunąć ;)
to że mają regulację to wiem. Gdzieś takie mam ;) Jednak dużo lepiej wyglądają jak są równo z powierzchnią
Ps. W załączniku taki tweeterek jak Twój w porównaniu do 'golarki' którą będę montował u siebie ;)