Zobacz temat - [R416] Problem z radiem...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R416] Problem z radiem...

Resacro - Pon Lis 02, 2009 18:50
Temat postu: [R416] Problem z radiem...
Witam !

Wymieniłem niedawno akumulator - mechanik wymienił również całe okablowanie, zrobił nowe uziemienie i wszystko pięknie wygląda, ale za to z radiem coś się zaczęło złego dziać. Mam Alpinke CDE-101RM i czasami wyświetlacz wariujej i przyciski nie reagują... Nie wiem czy to jest wina AKUMULATORA, czy to może POGODA bo zimno się robi :razz: ale wcześniej tego nie było.

Proszę o wszelkie propozycje co to może być.

Dzięki wielkie z góry! :wink:

staf - Pon Lis 02, 2009 19:05

Resacro, Od jak dawna tak ci głupieje? U mnie dzieje się podobnie, winą obarczam zimno i wilgoć. Wczesniej jak temperatura powietrza była większa, było OK.
hertz25 - Pon Lis 02, 2009 20:13

czasami wyświetlacz wariujej i przyciski nie reagują... Nie wiem czy to jest wina AKUMULATORA, czy to może POGODA bo zimno się robi ale wcześniej tego nie było.

no ale czasami chodzi dobrze te radio :?: :?:

Resacro - Wto Lis 03, 2009 02:23

tak generalnie to chodzi ok tylko czasami dostaje takiej dziwnej "głupawki"...

Dzieje się tak od czasu wymiany akumulatora no spadku temperatury na dworze :razz:

hertz25 - Wto Lis 03, 2009 07:16

a miusic gra caly czas jak wariuja przyciski :?: :grin:
krzych - Wto Lis 03, 2009 12:26

Niestety elektronika jest czuła na wilgoc i temperature-proponuje panele zabierac do domu. :grin:
Resacro - Wto Lis 03, 2009 12:30

music gra cały czas bez zarzutu a panel zawsze zabieram do domu :wink:
Artu - Nie Lis 08, 2009 22:58

Jak DOKŁADNIE wyglądają wariactwa wyświetlacza? Skoro słychać normalnie muzykę może problemem jest pin 6 kostki zasilającej - podświetlenie? Najlepiej byłoby przełożyć radyjko do innego auta i tam sprawdzić jak to wszystko wygląda - wtedy wyeliminowałbyś albo radio albo instalację elektryczną w samochodzie. Od siebie dodam, że dosyć często przy kablach dochodzących do kostki ISO poprzedni właściciele grzebali, aby wziąć plus, masą, ew sygnał na głośnik - na to też warto zwrócić uwagę.
borsi - Wto Lis 10, 2009 10:00

a czy pomożecie mi z tym problemem....
wsadziłem sobie do służbowego auta zwykłe kasetowe radio grundiga
i ot czort...nie chce się wyłączyć. przekrętło przekręcone w lewo zcisza i po charakterystycznym prztyknieciu nie wyłącza się tylko milczy a wyświetlacz dalej świeci.
wyjecie kluczyka też nic nie daje bo dalej leci prąd...
co zrobić
Proszę o pilna pomoc.

truten23 - Nie Lis 29, 2009 22:44

Przyjżyj sie podpięciu "+" podtrzymania i "+" sterowanego z kluczyka. Może sa zamienione, albo jakoś polączone...