Zobacz temat - [MG ZR 160] pytanie o rozstaw kół i belkę zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [MG ZR 160] pytanie o rozstaw kół i belkę zawieszenia

spider666 - Sro Lis 04, 2009 10:04
Temat postu: [MG ZR 160] pytanie o rozstaw kół i belkę zawieszenia
W katalogach występuje często że MG ZR ma szerszy rozstaw kół (chodzi mi o przednie) od R25. Jak to jest mierzone/Czy jeśli to prawda to wynika z zastosowania innych szerszych felg czy też innego zawieszenia?

Czy belka zawieszenia w której mocuje się wahacze jest inna w MG ZR i R25? Od jakich jeszcze modeli pasuje do MG ZR (ewentualnie jakaś o szerszym rozstawie wahaczy pasuje)?

Czy przednia belka w której są zamocowane drążki reakcyjne czymś się różni w MG ZR i R25?

iktorn73 - Pią Lis 13, 2009 11:43

Jak ustawiałem geometrię to fachowiec powiedział że nie ma żadnej różnicy w wymiarach między moim ZR-em a R25. Ale może się mylił :/ . Tylna belka jest identyczna.

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 11:43 ]
Ale jawymieniałem przednią belkę i wstawiałem od R25,wyleciało mi z głowy :) . Jest identyczna,tak samo wahacze i cała reszta :) .

spider666 - Sob Lis 14, 2009 12:30

iktorn73 napisał/a:
Ale jawymieniałem przednią belkę i wstawiałem od R25,wyleciało mi z głowy :) . Jest identyczna,tak samo wahacze i cała reszta



chodzi ci o te sanki(czy jak to sie zowie) w ktorych sie mocuje wahacze? ze takie same

bo przednia belka - tak w ktorej sa drazki reakcyjne zamontowane to wiem ze od diesli
pasuje, ale to raczej nie ma wplywu na geometrie w sensie rozstawu kol.




wychodzi wiec na to ze w katalogach ten wiekszy rozstaw kol dla MG moze wynikac
z zastosowania oryginalnie szerszych felg

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 12:30 ]
jeszcze przychodzi mi na mysl ze chyba ze jeszcze piasta kola przedniego inna, lub ze grubosc zalozonej tarczy w miejscu mocowania - ale to takie gdybanie..... :smile:

iktorn73 - Czw Lut 04, 2010 09:15

Pomyłka w pisowni :) . Wymieniałem tylną belkę i jest identyczna,podobnie z wahaczami i sanki też pewnie są takie same. Podobnie drążki kierownicze i reakcyjne. Tylko amorki są inne :) .