Zobacz temat - [R220SD 98r] reflektor przedni-zmiana systemu sterowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD 98r] reflektor przedni-zmiana systemu sterowania

jozi1973 - Pon Lis 09, 2009 16:51
Temat postu: [R220SD 98r] reflektor przedni-zmiana systemu sterowania
Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem....jak w temacie posiadam 220SD i jestem zmuszony wymienić oba reflektory przednie na nowe.Kłopot w tym iż moje lampy posiadają sterowanie manualne,a takowe jako nowe są praktycznie nie do kupienia :beczy:
Proszę o pomoc...jak miała by się sprawa regulacji reflektorów sterowanych elektrycznie , ale bez silniczka?Podejrzewam iż samo mocowanie jest dokładnie takie samo,ale sen z oczu spędza mi fakt,czy da się je wyregulować ręcznie.
Z góry dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wszelką pomoc.Pozdrawiam.

Firq - Pon Lis 09, 2009 17:32

Po Pierwsze popraw temat
po drugie to jak sobie wyobrażasz ustawianie świateł na przegladzie bez recznego ustawiania ich ??
każde lampy sa w takie coś wyposażone czy maja sterowanie elektryczne czy manualne :)
Pozdrawiam Firq

jozi1973 - Pon Lis 09, 2009 17:42

Witam.
Dlaczego miałbym poprawić?Bo nie bardzo rozumiem....Może sprecyzuję,nie chodzi mi o brak możliwości regulacji.Moje pytanie jest ciutkę inne.Otóż mnie interesuje kwestia czy jestem w stanie w jakikolwiek sposób wyregulować światła w lampie ze sterowaniem elektrycznym , absolutnie takowego nie posiadając?W reflektorach ze sterowaniem ręcznym mamy do czynienia z 2 śrubkami na imbus/wkrętak,a w reflektorach elektrycznych mamy silniczek i 1 śrubę na imbus.Moje pytanie brzmi jak wyżej,czy istnieje szansa regulacji tego reflektora - bez silniczka?Bo konia z rzędem temu kto znajdzie nowe lampy z manualem!
Pozdrawiam.

Firq - Pon Lis 09, 2009 17:59

a sadzisz ze jak masz lampy sterowane elektrycznie to na przegladzie ustawiaja ci lampy potencjometrem w srodku auta ?? chyba a raczej na pewno nie wiec jest mozliwość ustawienia ich a wrecz konieczność
a temat powinien brzmieć
Cytat:
[R220SD 98r] problem z lampami
przykładowo oczywiście żeby każdy wiedział o co kaman :)
jozi1973 - Wto Lis 10, 2009 15:49

O rany...że ja na to nie wpadłem...rozwiązanie jest proste,ale nie wpadłem!
Bardzo Ci dziękuję!
Pozdrawiam.

Firq - Wto Lis 10, 2009 16:54

Nie ma za co :) Okres Zimowy jest sennnnnyyyym okresem wiec mogłeś to przeoczyć :)
PHJOWI - Wto Lis 10, 2009 16:59

A swoją drogą podciągnięcie elektryki jest proste , potrzebny przełącznik i orginalne wtyczki podłączasz pod prąd do lamp , dajesz masę i hulają .
Brt - Sro Lis 11, 2009 11:28

jozi1973, dokup silniczki do regulacji ze szrotu, za komplet 2 silniczki + przełącznik + wszystkie wtyczki dałem 80PLN ... przeciagasz 3-żyłowe przewody od lamp do przełącznika podpinasz pod + i - i działa. Instalacja jest banalnie prosta - roboty na pół godziny. :)
jozi1973 - Sro Lis 11, 2009 14:15

Raz jeszcze dzięki chłopaki !
Pozdrawiam.