Zobacz temat - [R420 SDi, 97r.] Kontrolka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 SDi, 97r.] Kontrolka oleju

Michal_Lewy - Wto Lis 10, 2009 15:37
Temat postu: [R420 SDi, 97r.] Kontrolka oleju
Witam, denerwuje mnie 1 sprawa, mianowicie przy odpalaniu nie zapala sie kontrolka od oleju, latem mialem problem ze caly czas swiecila, wymienilem czujnik i kontrolka przestala sie swiecic, teraz wogole albo od czasu do czasu zaswieca sie. Czy to znowu wina czujnika?? czy moze jest jakis inny powod. Prosze o pomoc.
sTERYD - Wto Lis 10, 2009 17:31

może zsunęła się kostka z czujnika, albo urwał kabelek :hm:
albo po prostu spalila sie zaróweczka...

maniek_kda - Czw Lis 19, 2009 22:19

Przerabiałem ten temat. U mnie winowajcą był czujnik ciśnienia oleju. Ja sprawdziłem zwierając kabelek czujnika do masy i wtedy mi zaświeciła kontrolka, więc od razu uderzyłem do Tomiego po czujnik oleju i po sprawie. Wszystko pięknie świeci. :grin:
Michal_Lewy - Pon Lis 23, 2009 08:02

OK tylko ze juz raz jakies 4 miesiace temu wymienialem ten czujnik, czy to mozliwe ze tak czesto ulega uszkodzeniu ?? ?
darek_wp - Pon Lis 23, 2009 10:50

Michal_Lewy najpierw odepnij wtyk od czujnika i podłącz do masy - jak kontrolka zaświeci to czujnik do wymiany a jak nie zaświeci to szukanie - bezpiecznik, kabelki albo spalona żarówka.
maniek_kda - Pon Lis 23, 2009 19:18

Michal_Lewy napisał/a:
OK tylko ze juz raz jakies 4 miesiace temu wymienialem ten czujnik, czy to mozliwe ze tak czesto ulega uszkodzeniu ?? ?


Tak. Mógł ulec uszkodzeniu. Istnieje możliwość, że do czujnika wpadł jakiś paproch z oleju i nie zwiera do masy. Możesz spróbować go przeczyścić, przedmuchać.

darek_wp napisał/a:
Michal_Lewy najpierw odepnij wtyk od czujnika i podłącz do masy - jak kontrolka zaświeci to czujnik do wymiany a jak nie zaświeci to szukanie - bezpiecznik, kabelki albo spalona żarówka.


Dokładnie tak. Spalona żarówczka, przerwana ścieżka do żaróweczki na liczniku, nie łączący przewód we wtyczce do licznika, itd.