Zobacz temat - [R75] Centralny zamek - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek - problem

dragonnn1 - Sro Lis 11, 2009 20:43
Temat postu: [R75] Centralny zamek - problem
witam
od dłuższego czasu występuje u mnie następująca usterka idzie z tym żyć, ale może idzie to łatwo naprawić:
mam centralny zamek i alarm fabryczny - otwieranie/zamykanie powinno działać z pilota
zamykanie i uzbrajanie alarmu z pilota działa poprawnie wszystkie drzwi się zamykają, ale...
jak próbuję otworzyć drzwi z pilota to zwykle otworzą się wszystkie oprócz drzwi kierowcy, a jak otwieram z kluczyka to muszę przekręcić 3 razy żeby wszystkie drzwi otworzyć, pierwszy raz -drzwi kierowcy, drugi raz drzwi tylne, trzeci raz drzwi od pasażera przy kierowcy.
Może macie jakieś rady jak to naprawić?

darek_wp - Sro Lis 11, 2009 21:02

poszukaj jeszcze na forum bo było parę podobnych tematów albo napisz na PW do SeniorA - posiada większą wiedzę ode mnie w temacie 75-tek , ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że warto było by zdjąć boczek z drzwi kierowcy i sprawdzić mikroprzełącznik w zamku - trochę zabawy ale to najczęstsza usterka pasująca do Twoich objawów
SeniorA - Sro Lis 11, 2009 22:23

dragonnn1 napisał/a:
Może macie jakieś rady jak to naprawić?
fabrycznie jest dwustopniowe otwieranie (pierwsze naciśnięcie pilota drzwi kierowcy/drugie naciśnięcie pozostałe ),może ktoś zmieniał moduł komfortu, albo rozłączył aku nie zgodnie z procedurą ,w każdym razie można to zaprogramować testbookiem z programem do Rovera.
dragonnn1 - Sro Lis 11, 2009 23:02

SeniorA napisał/a:
może ktoś zmieniał moduł komfortu, albo rozłączył aku nie zgodnie z procedurą ,w każdym razie można to zaprogramować testbookiem z programem do Rovera.


a jaka jest procedura rozłączenia aku?

nie opisałem co się dzieje jak próbuję otworzyć z pilota drzwi zwykle otworzą się wszystkie oprócz drzwi kierowcy i to mnie najbardziej denerwuje czy macie może jakiś pomysł jak to naprawić?

SeniorA - Sro Lis 11, 2009 23:45

dragonnn1 napisał/a:
a jaka jest procedura rozłączenia aku?
Przy odłączeniu aku , ECM i ECU mogą utracić w pamięci niektóre układy i trzeba je resetować , kodować na nowo, albo programować. Po podpięciu aku najlepiej na zimnym silniku, uruchomić silnik na wolnych obrotach do osiągnięcia temperatury pracy ( wł. wentylatora ), potem na 2 minuty wejść na 1200obr/min.Zakończyć proces dostosowania jazdą około 10 km. w różnych warunkach ruchu ( start,zatrzymanie,przyspieszanie,wolna i szybka jazda itd )
Przed odłączeniem aku alarm wyłączony,centralny nie zablokowany,wszystkie inne odbiorniki wyłączone , kluczyki z pilotem w kieszeni, nie w stacyjce.Trzeba znać kod radia , bo niektóre później żądają.

andrzej360 - Sob Lis 14, 2009 19:58

Mam podobnie. Pierwsze otwierają się drzwi kierowcy, później reszta. Chociaż z tym jest różnie. Czasem otwiera się tak, że: LP, LT + PT, PP. Czasem muszę otwierać na "3", żeby wpuścić pasażera... chyba coś się przycina w siłowniku... a propos - jak się ściąga boczek?
SeniorA - Sob Lis 14, 2009 20:57

andrzej360 napisał/a:
jak się ściąga boczek?
przód .Odkręcić dwie śrubeczki ( mechanizm klameczki , panel przewodu nadmuchu na szybę ), wypiąć mech. klamki i podważając , płytkę sterowania szyb i lusterek , odpiąć kostkę. Po odpięciu zatrzasków na obwodzie boczka, unieść go za uchwyt troszkę do góry i pociągnąć do siebie.
andrzej360 - Sob Lis 14, 2009 22:37

SeniorA napisał/a:
przód .Odkręcić dwie śrubeczki...


Dzięki :)

alien26 - Sob Gru 19, 2009 16:01

Witam mam troche dziwny problem z zamykaniem swojego roverka mianowicie nie moge go zamknąć ani pilotem ani kluczykiem a otwieranie działa bez zarzutu po odłączeniu akumulatora wszystko działa do momentu aż włoże kluczyki do stacyjki i przekręce
staf - Sob Gru 19, 2009 16:13

alien26, Załóż nowy temat, nie rób bałaganu :/