Zobacz temat - [R216 1,6 1996r.] sonda lambda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216 1,6 1996r.] sonda lambda

GrandMagic - Sro Lis 11, 2009 20:56
Temat postu: [R216 1,6 1996r.] sonda lambda
Drodzy klubowicze. Ostatnio zobaczyłem większe spalanie. Pali mi w granicach 9-10l/100km w mieście. I dymi mi białym dymem strasznie jak jest zimny. Powiedzcie czy każdy roverek tak ma w zimniejsze dni czy to znak, ze sonda lambda kończy żywot? Pytam bo niestety nie miałem jeszcze okazji posiadać roverka zimą i nie wiem jak te autka się zachowują:) Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi:)
ADI-mistrzu - Sro Lis 11, 2009 20:59

Mój kopci 11l po mieście i to wcale nie w zimie i wcale nie z agresywną jazdą :wink:
Część mówi że to nawet norma, ale i tak mi się wydaje że za dużo :razz:

A dymi to i u mnie na biało (może nie jak zasłona dymna) w zimę, w lato normalnie.

A jak byś wymieniał sondę to napisz jak ją odkręciłeś, mi się jeszcze nie udało :grin:

Lechos - Sro Lis 11, 2009 21:40

GrandMagic napisał/a:
Pali mi w granicach 9-10l/100km w mieście.
srednia krajowa ;)
GrandMagic napisał/a:
I dymi mi białym dymem strasznie jak jest zimny.
stawiam, ze to para
maco - Czw Lis 12, 2009 08:28

A jak byś wymieniał sondę to napisz jak ją odkręciłeś, mi się jeszcze nie udało :grin: [/quote]

Ja przeciąłem kabelek, nałożyłem klucz oczkowy i odkręciłem. W nowej wystarczyło przełożyć klucz przez kostkę :)

PTE - Czw Lis 12, 2009 10:02

Ja bez problemu odkręciłem solidnym płaskim kluczem z krótką rurką użytą jako dodatkowa dźwignia. Poszło tak lekko, że i bez tego wspomagania dałbym radę. Cięcie przewodu i użycie klucza oczkowego zostawiłem sobie na deser jako ostateczność, do której jednak nie doszło.
ADI-mistrzu - Czw Lis 12, 2009 10:08

To ja mam chyba przyspawany, jak próbuje odkręcić nawet na długiej rurce to prędzej wyrwę kolektor niż to puści. :???:
Spróbuje jeszcze na rozgrzewającym się kolektorze, wtedy powinien się rozszerzyć i puścić sondę.

Kot - Czw Lis 12, 2009 10:42

ja u siebie tez zamierzam wymienic sonde, bo ja was zaskocze ale moj pali 13 :D takze zobaczylmy, a mozecie napisac jakie kupiliscie sondy i w jakich cenach??
Zukowaty - Czw Lis 12, 2009 10:46

GrandMagic napisał/a:
Drodzy klubowicze. Ostatnio zobaczyłem większe spalanie. Pali mi w granicach 9-10l/100km w mieście.

To rewelacja :mrgreen: Nie jeden by chciał żeby mu tyle palił. to jest 1.6 i musi swoje zjeść, do tego zrobiło się znimniej i pewnie zimowe opony załozyłeś.
Cytat:
I dymi mi białym dymem strasznie jak jest zimny.

W większości aut tak jest.

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 10:46 ]
Kot napisał/a:
o ja was zaskocze ale moj pali 13

Wildowi też pali 13 na mieście ale to tak od zawsze a ma wszystko dobrze tylko dojeżdza do pracy kilka km.

Ja mam u siebie do wymiany przynajmniej jedna sondę...jak nie obie bo grzałka/grzałki przestały grzać. Na CDIFie pokazuje że obie ale jeszcze na T4 podjadę.

Kot - Czw Lis 12, 2009 10:48

w lato dostawal po garach i palil 10;/ wiec nie wiem dlaczego mu sie tak dzieje ... rozgrzewa sie dobrze, z ssania elegancko schodzi....
Zukowaty - Czw Lis 12, 2009 10:52

Kot, ale rozgrzea się dużo dłużej. Opony wymieniłeś? Zimowe mają sporo większe opory toczenia. W trasie najlepiej widać czy lamda działa. Na pocieszenie dodam że mój pali tyle standardowo :twisted:
Kot - Czw Lis 12, 2009 10:53

Zukowaty, opony zmienilem na zimowki ale uwaga... sporo wezsze na lato mam 195\50\ R15 a teraz mam 175\65R14... wiec teoretycznie powinno byc git ...
Zukowaty - Czw Lis 12, 2009 11:01

Powinno. Jest jeszcze kwestia temperatury. Możesz zawse podjechać na diagnostykę spalin lub jeszce lepiej lambdyi będzie wiadomo a nie od razu wymieniać. To nie kosztuję dużo a może się okażę że nie musisz wydawać na sondę.
GrandMagic - Czw Lis 12, 2009 19:36

no ja właśnie byłem na stacji z miesiąc temu, ale sprawdzałem spaliny na nie do konca rozgrzanym silniku i wtedy spaliny miałem delikatnie za wysokie, ale myślę, że to mogło być właśnie przez to, że nie był rozgrzany roverek:) bardzo niepokoił mnie ten dym, ale skoro roverki tak mają jak są zimne to chyba narazie odpuszczę sobie tą sondę:) a zimówki mam jeszcze w garażu:P z zachodu polski jestem wiec jeszcze sniegu nie miałem okazji oglądać w tym roku:) dzięki wszystkim za pomoc:)