Zobacz temat - [R414i 95r] alternator - czy pasuje od hondy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414i 95r] alternator - czy pasuje od hondy

dominik1983 - Czw Lis 12, 2009 10:26
Temat postu: [R414i 95r] alternator - czy pasuje od hondy
witam padł mi alternator w moim rov. 414 1.4 1995 rok odwiedziłem mechanika zaproponował mi regeneracje za 250 zł + robocizna poszukałem na allegro i uzywane aternatory sa od 150 do 250 dla rovera , mam pytanie czy moge spróbowac dopasowac alternator na od hondy jest ich wiecej i sa tańsze ,pytałem mechanika ale za bardzo nie wiedział chyba o jaki model mi chodzi .pozdrawiam
Brt - Czw Lis 12, 2009 10:35

w hondach masz inny silnik wiec podejrzewam, że będzie problem z dopasowaniem ...
paff - Nie Lis 15, 2009 20:24

uwazam ze nie powinien pasowac, to sa dwa kompletnie inne silniki, w roverze sa alternatory boscha/magneti marelli a w hondach zazwyczaj denso...
greg-si - Nie Lis 15, 2009 20:56

nie będzie pasował.
Roverowe alternatory są bardzo wydajne, dobrze ładują i rzucać się na taniość innych niesprawdzonych wydaje mi się kiepskim pomysłem.
Będę niedługo próbował wrzucić troszkę większy alternator do swojego R bo troszkę mi prądu zaczyna czasami brakować.
dominik1983, 150zł za dobry alternator to nie jest wygórowana kwota.

Pływak - Nie Lis 15, 2009 21:20

Kupując używany nie masz pewności czy za kilka miesięcy nie będzie trzeba go regenerować. Ja płaciłem za regeneracje koło 250zł i od jakiś 2 lat jest spokój...
paff - Nie Lis 15, 2009 21:32

dominik1983, - dowiedz sie gdzie najlepiej isc do elektryka w twoim miescie, ktory robi dobrze i tanio, ja za regeneracje placilem przy obydwu autach 80pln za robote + czesci, dobry elektryk Ci powie co jest do wymiany i zaproponuje realne rozwiazanie, czasem lepiej jest zostawic uzywane sprawne niz wkladac zamienniki, ktore z natury sa gorszej jakosci

tutaj wszystko w rekach fachowca :-)

ze wsadzaniem uzywanego to jest tak......kupujesz cos co w chwili sprzedazy jest sprawne, Twoj tez jeszcze do wczoraj byl sprawny... ;-)

AndrewS - Pon Lis 16, 2009 17:18

greg-si napisał/a:
Roverowe alternatory są bardzo wydajne, dobrze ładują


akurat te do 95 roku trudno nazwac alternatorem, paździerz Magneti Marelli cudem dociaga do 100 tys.
wydajnosc maja standardowa, bardzo podobne parametry ma altek z poloneza czy nawet 125p ELMOT

jesli nie boisz sie mechaniki i lutowania, wymien kompletny mostek prostowniczy i regulator napiecia


koszt razem okolo 100 zl, nie Magneti Marelli, ten MM z fotki kosztowal wiecej, nie pamietam ile

przy okazji sprawdz lozyska

greg-si - Pon Lis 16, 2009 18:19

mi nie chodzi o to że padają szybko czy nie
miałem poldolota C+ glizde z niby większym altkiem i lepszym akumulatorem a problemy z niedoładowaniem były większe niż w R.