Zobacz temat - [rover 416 98']Spalanie!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416 98']Spalanie!

dulis1 - Pią Lis 13, 2009 13:54
Temat postu: [rover 416 98']Spalanie!
Niedawno wymieniałem uszczelkę pod kolektorem dolotowym.W czasie wymiany odpinałem wszystkie przewody od wtrysków i czujników które mi przeszkadzały w demontażu kolektora.Po złożeniu i podłączeniu wszystkiego silnik bez żadnych problemów odpalił.Jest jednak problem zwiększyło się spalanie i to bardzo mocno.Autko chodzi na gaz .Instalacja sekwencyjna stag 300.Na benzynie chodzi do zagrzania silnika.Wcześniej tankowałem na miesiąc za 50PLN i wystarczało.Obecnie w tym miesiącu zatankowałem już za 200PLN i znowu rezerwa mi zaczyna świecić.Wiem że teraz jest już chłodniej ale w porównaniu z zeszłym rokiem to i tak za dużo zważając ,że w zeszłym sezonie jeździłem z walnientą sondą ,a teraz jest wymieniona.Nadmieniam,że wymieniłem także akumulator,może ma coś z tym wspólnego?Czy ktoś może mi pomóc znaleźć przyczynę?Może poprostu coś źle podłączyłem?

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 13:54 ]
Może trzeba jakoś zresetować komputer???

kapenzzzo - Sro Lut 17, 2010 19:46

może po prostu pojedź na regulacje gazu. Ja miałem podobny problem i pojechałem na regulacje gazu i pomogło. pozdro
faecd - Sro Lut 17, 2010 22:27

kapenzzzo, co ma regulacja gazu do spalania wachy, chyba, ze dasz niska temp zalaczania sie gazu ale to tez nie dobrze bo reduktor padnie

dulis1, ja tez ostatnio dziwne rzeczy zauwazylem. Zatankowalem sobie za 20zl benzyny, przejechalem 180km, auto na gazie podobnie jak u Ciebie, a benzyny znowu tyle co przed tankoaniem. Te 2,7 litra benzyny na 100 to troche przesada. A i nadmienie, ze krotkich odcinkow nie robie ;/

des - Czw Lut 18, 2010 17:05

faecd napisał/a:
ja tez ostatnio dziwne rzeczy zauwazylem. Zatankowalem sobie za 20zl benzyny, przejechalem 180km, auto na gazie podobnie jak u Ciebie, a benzyny znowu tyle co przed tankoaniem.
Może Pb dostaje się do oleju przez zawory?
Niestety aby to sprawdzić trzeba zobaczyć jak wyglądają wałki rozrządu. Jeśli maja nagar to znaczy że wsio szczelne, jeśli natomiast są czyściutkie oznaczać to będzie że paliwko dostaje się tam dostaje. Paliwko czyści z nagaru i będzie widać.

Oczywiście są to słowa mechanika nie moje, bo ja się na tym średnio znam.