Zobacz temat - [feelander] Wymiana tarcz licznika z anglika na europejskie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [feelander] Wymiana tarcz licznika z anglika na europejskie

cinekvip - Czw Lis 12, 2009 21:31
Temat postu: [feelander] Wymiana tarcz licznika z anglika na europejskie
czy ktos ma doswiadczenie w wymianie tarcz zegarow??
np:
http://allegro.pl/item805...cze_zegary.html
duzo jest problemu z rozebraniem licznikia i wymiana tarczek?

Firq - Czw Lis 12, 2009 23:17

cinekvip, a nie myslałeś czasem o tym ze licznik Angielski pokazuje km w milach a nie kilometrach ?? i jak wymienisz tarcze to nie zmieni to faktu ze km bedą naliczane w milach :)
benola - Czw Lis 12, 2009 23:43

wymiana tarcz jest dosyć prosta,trzeba rozkręcić obudowę zegarów i odpiąć wtyczki od zegarów i liczniki mamy wyjęte.Musisz tylko uważać na osłonę z pleksi,żeby nie pękła.No i bardzo delikatnie wysunąć wskazówki zegarów.Tarcze są przykręcone śrubkami.Naklejasz nowe tarcze i przykręcasz śrubkami.Liczniki trzeba przeprogramować u elektronika samochodowego.Odnośnie tej aukcji na Allegro, to ja też u niego kupowałem,ale po pewnym czasie się powyginały i ja bym go nie polecał.Tym bardziej ,że obiecał mi ,,ze wymieni a potem zero kontaktu na wiele moich maili.
Legion1349 - Pią Lis 13, 2009 09:40

skalowanie będzie wtedy chyba do kitu, chyba że jak spróbujesz nałożyć nowe tarcze na stare i jeśli CI się pokryją odpowiednie prędkości w km/h to będzie pasowało. Jak wykonasz taki zabieg to daj znać sam też chętnie bym sobie zmienił :D
benola - Pią Lis 13, 2009 10:26

Ja sam robiłem i wszystko jest ok. Tylko trzeba delikatnie do tego podejść.Powodzenia!
desperado67 - Sob Lis 14, 2009 00:55

Firq napisał/a:
cinekvip, a nie myslałeś czasem o tym ze licznik Angielski pokazuje km w milach a nie kilometrach ?? i jak wymienisz tarcze to nie zmieni to faktu ze km bedą naliczane w milach :)

Angielskie liczniki mają podwójną skalę w milach jak i w kilometrach.