Zobacz temat - [R25 2.0iDT] Kiedy wymieniać klocki hamulcowe?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0iDT] Kiedy wymieniać klocki hamulcowe?

ciacho3k - Pią Lis 13, 2009 12:13
Temat postu: [R25 2.0iDT] Kiedy wymieniać klocki hamulcowe?
Witam!
Mam pytanie - czy w roverze R25 jest kontrolka zużycia klocków hamulcowych?

Bo od ostatniej wymiany klockow mam przejechane 23tys km i zastanawiam się czy już wymieniać czy wymienić razem ze zmianą oleju za 4-5tys km?

Po czym poznać że nadchodzi czas wymiany? A wy co ile mniej więcej wymieniacie.

Mój styl jazdy - raczej spokojny, staram się hamować silnikiem ;)

Brt - Pią Lis 13, 2009 12:22

jest tzw akustyczny czujnik ... blaszka, która zaczyna piszczeć jak klocki się kończą ... jak bedziesz miał zdjęte koła, to po prostu obejrzyj, ile klocków zostało i wtedy będziesz sam kiedy wymieniać ... 23kkm od wymiany .. na moje oko jeszcze pośmigają drugie tyle ... ale wszystko wyjdzie po zajrzeniu do kół :ok:
wacek - Pią Lis 13, 2009 13:17

Nie ma reguły co ile wymieniać klocki hamulcowe - dużo zależy od techniki jazdy.
Ale tak właśnie - jest tam taka blaszka akustyczna - gdy klocki wymagają wymiany to trudno tego spod kół przy hamowaniu nie usłyszeć - więc bez sensu jest wymiana "na wyrost" - zwłaszcza, że wymiana klocków w tym aucie jest super prosta i bardzo szybka.

Krzysi3k - Pią Lis 13, 2009 13:26

Brt napisał/a:
est tzw akustyczny czujnik ... blaszka, która zaczyna piszczeć jak klocki się kończą ...


U mnie był koniec klocków i tarcz, wymieniem wszystko i dalej piszczą hamulce lekko :mrgreen:
Jeszcze zależy od samych klocków.

wacek - Pią Lis 13, 2009 13:54

może komuś przyda się uwaga:
jeżeli jest jakiś neiwielki nawet karb na taczach to trzeba je przetoczyć lub w klockach np. pilnikim zetrzeć to miejsce styku z tym garbem.
Nie ma co liczyć, że dotrze się - u mnie prawie nagrzały się do czerwoności tarcze i tak musiałem rozbierac koła raz jeszcze

IROLA - Czw Lis 26, 2009 10:59

Witam podepnę się pod temat : czy w Roverku 45 (z 2004 r. 1,4) są także te blaszki ? Wczoraj przy zmianie rozrządu stwierdziliśmy, że klocki się "kończą" więc będę wymieniać, pytanie tylko jak szybko to zrobić. Jeżeli w 45 są także te blaszki to poczekam do stycznia (jeżeli nie będą "krzyczały"), jeżeli ich nie ma - to "coś wykombinuję" z wyjazdem i zmienię je w przyszłym tygodniu.
szoso - Czw Lis 26, 2009 13:24

IROLA napisał/a:
czy w Roverku 45 (z 2004 r. 1,4) są także te blaszki ?

tak są albo raczej powinny być bo u mnie np. były tylko z jednej strony a z drugiej odleciały albo ktoś wyłamał

Brt - Czw Lis 26, 2009 13:27

blaszka jest jedna na koło .. na klocku wewnętrznym :ok:
szoso - Czw Lis 26, 2009 13:32

Brt napisał/a:
blaszka jest jedna na koło .. na klocku wewnętrznym

na klocku wewnętrznym są dwie blaszki tak jak na obrazku a nie jedna :wink:

Brt - Czw Lis 26, 2009 13:45

rysunek obrazuje klocki dla obu stron, stąd dwie blaszki, bo jedna jest dla lewej strony a druga dla prawej (oznaczenie x1 na rysunku) ;)
IROLA - Czw Lis 26, 2009 21:36

Nie mój temat, więc tylko bardzo dziękuję