Zobacz temat - [R75] Roleta, tylna półka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Roleta, tylna półka

andrzej360 - Sob Lis 14, 2009 20:18
Temat postu: [R75] Roleta, tylna półka
Z czego może wynikać to, że roleta nie pasuje dokładnie do "szpary" w półce? Roletka pojawia się i znika bez problemu, wygląda symetrycznie a rozpórki idą równo.

Jednak po złożeniu jedna strona (taka końcówka z kółeczkiem) nie wchodzi na swoje miejsce w takim plastiku. Niedopasowanie wynosi około 1 cm. Dodatkowo na środku półki jest małe wybrzuszenie - tak jakby półce było za ciasno. Czy półka (po stronie szyby, nie kanapy) ma na śrdoku jakiś uchwyt, który mógł wylecieć?

dukat11 - Sob Lis 14, 2009 22:41

Nie wiem ale mam tak samo. Raz się chowa dobrze a raz nie.

Półka jest montowania od strony szyby na trzech plastikowych kołkach.

andrzej360 - Nie Lis 15, 2009 12:52

Ta roleta to pół biedy. Jest jeszcze kwestia półki, która jest lekko wybrzuszona. Na nierównej drodze wpada w drgania... takie a la Polonez.
dukat11 - Nie Lis 15, 2009 17:10

Może masz odkręconą roletę. trzyma się na trzech śrubach widocznych z bagażnika (w bagażniku są nakrętki)
Zukowaty - Nie Lis 15, 2009 19:44

andrzej360 napisał/a:
a roleta to pół biedy. Jest jeszcze kwestia półki, która jest lekko wybrzuszona. Na nierównej drodze wpada w drgania

Może była kiedyś zamoczona i się wypaczyła. Zapodaj foto jak wygląda to niedopasowanie bo u mnie niekiedy też jedna strona się nie chowa do końca ale wystarczy dotknąć ręką i już jest si.

andrzej360 - Nie Lis 15, 2009 22:57

Zukowaty napisał/a:
... u mnie niekiedy też jedna strona się nie chowa do końca ale wystarczy dotknąć ręką i już jest si.


Zdjęcie zrobię w wolnej chwili. Generalnie u mnie też wystarczy ją lekko wepchnąć ale zastanawia mnie skąd się wzięła cała historia.

dukat11 napisał/a:
Może masz odkręconą roletę. trzyma się na trzech śrubach widocznych z bagażnika (w bagażniku są nakrętki)


Śruby widziałem - trzymają się jak beton.