Zobacz temat - [R 45 ]Jak Zdjąć Zderzak
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45 ]Jak Zdjąć Zderzak

misio46 - Nie Lis 15, 2009 13:48
Temat postu: [R 45 ]Jak Zdjąć Zderzak
Jak w tytule tematu Jak można zdjąć Tylny zderzak
IROLA - Nie Lis 15, 2009 13:59

Dokładnie to nie pamiętam piszę "z głowy" - ale "z grubsza" to tak : odpinasz 2 spinki "od spodu" leżąc dobrze je widać (może ktoś inny ma tam śruby). Odkręcasz od strony bagażnika obie lampy świateł i je wyjmujesz pod nimi są łącznie 2 wkręty. Odkręcasz spinki od środka bagażnika. Od strony nadkoli także są dwie spinki (śruby). Więcej nie pamiętam.
misio46 - Nie Lis 15, 2009 14:39

Dzięki za tyle
marcinZG - Nie Lis 15, 2009 14:49

Demontowalem zderzak latem i z odkrecalem plastikowe spinki na srodku pod zderzakiem, kilka podobnych przy progu ladunkowym, oraz wspomniane 4 w nadkolach (po 2 w kazdym).
Dodam, ze robilem to w hatchbacku, bo sedan moze miec troche inaczej przykrecony zderzak (mam na mysli te 2 spinki pod spodem).

misio46 - Nie Lis 15, 2009 15:08

Mam sedana .A czy bez kanału da się to zrobić?
IROLA - Nie Lis 15, 2009 15:57

Nie mam sedana - ale zdejmiesz na 100% bez kanału. Należy tylko uważać przy odkręcaniu - najlepiej zacząć od dołu : położysz się i bez problemu odkręcisz śruby (lub zdejmiesz zapinki) następnie odkręcisz (wypniesz spinki) od strony nadkoli. Odkręcisz lampy (chyba są na 3 lub 4 nakrętkach UWAŻAJ NA USZCZELKĘ - szczególnie przy montażu (gdy będziesz już skręcał) aby ją dokładnie założyć bez zgięć (jeżeli nie chcesz mieć wody w bagażniku). Po zdemontowaniu lamp odkręcisz wkręty i zajmiesz się tymi pozostałymi pozostałymi spinkami na środku. Podstaw coś miękkiego (ja miałem gąbkę ze starego łóżka) aby w przypadku gdy Ci się wysunie nie upadł na podjazd/beton czy coś innego.
misio46 - Nie Lis 15, 2009 21:08

Bardzo dziekuję
IROLA - Nie Lis 15, 2009 22:05

Proszę ... - czynność demontażu/montażu jest prosta - tylko należy to robić bez pośpiechu i nie "na siłę" - dokładnie oglądnąć, dotknąć, przymierzyć i musi być OK.
misio46 - Pon Lis 16, 2009 21:20

Super jeszcze raz dziękuję jak znajdę trochę czasu to spróbuję go zdjąć .