Zobacz temat - [ 420 Di 97] Potencjometr
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ 420 Di 97] Potencjometr

SeevS - Wto Lis 17, 2009 19:33
Temat postu: [ 420 Di 97] Potencjometr
Jakiś czas temu wymieniałem u mnie w aucie potencjometr. Auto zachowywało się tak jak by się dusiło, komputer pokazywał kontrolkę diagonistyki. Wyszło na kodzie błędów na potencjometr zakupiłem co prawda używany( nie mogłem dostać nowego), dostałem 30 dni gwarancji od tego zdarzenia minęło już 2 miesiące i dzisiaj ku mojemu zdziwieniu auto zaczęło się zachowywać tak samo. Moje pytanie czy 2 raz mógł się uszkodzić potencjometr skoro 2 miesiące jeździłem i było ok czy może gdzie indziej szukać przyczyny ?
darek_wp - Wto Lis 17, 2009 20:07

biorąc pod uwagę prawa Murphy'ego :wink: jak najbardziej potencjometr mógł ponownie paść tym bardziej że nie wiadomo ile już pracował - spróbuj potraktować go sprayem do styków (wewnętrznie) i sprawdzić miernikiem czy opór zmienia się płynnie - jeśli nie - do wymiany
SeevS - Wto Lis 17, 2009 20:20

kurna... no ale 2 raz a może gdzieś w łączeniu jest problem ? Mam nadzieję że wymienię i tym razem chociaż trochę pojeżdżę.
darek_wp - Sro Lis 18, 2009 11:14

połączenia zawsze możesz sprawdzić i przeczyścić, przy okazji skontrolowac sam potencjometr, jak piszesz nowy ciężko kupić pozostaje mieć nadzieję, że kupując używkę znów jakiś czas będzie ok