Zobacz temat - [R416 '96r] uszczelnianie łoża rozrządu Loctite 510
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 '96r] uszczelnianie łoża rozrządu Loctite 510

Raffaele - Pią Lis 20, 2009 08:30
Temat postu: [R416 '96r] uszczelnianie łoża rozrządu Loctite 510
Witam.

Chcę Was zapytać jakie macie doświadczenia w klejeniu łoża rozrządu specyfikiem Loctite 510. Już piszę w czym rzecz. Otórz mój mechanik po wyczyszczeniu, nałożeniu cienkiej nitki Loctite i zmontowaniu odczekał zaledwie nie więcej jak 6h.
Przedstawiciel Loctite radził mi (co przekazałem mechanikowi) aby nie uruchamiać silnika przez 24h - taki jest czas całkowitego zaschnięcia preparatu.
Mój macher wiedział o tym, ale już po ~6h jeździł mi autkiem (25km).
Uszczelkę pod klawiaturą wymieniano przy okazji HGF w Maju. Teraz koleś podsmarował ją również tym preparatem.
Muszę jeszcze powycierać silnik po starych wyciekach, natomiast widzę że zbiera się olej na nowo :wnerw: :wnerw: :wnerw:

Ile czasu czekaliście po zaklejeniu połączenia specyfikiem Loctite 510?
Czy wymagało kolejnego klejenia?

Pozdrawiam

staf - Pią Lis 20, 2009 08:41

Raffaele,

Cyt: * Wytrzymałość na ścinanie na stali- 7,5 N/mm2
* Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0.05mm (22 C)
Stal - 24 godz.
aluminium - 72 godz.
* Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 C)
Stal - po 1h około 16% wytrzymałości pełnej
aluminium - po 1h około 12% wytrzymałości pełnej
* Temperatura pracy - od -55 C do +240 C

sTERYD - Pią Lis 20, 2009 10:31

ja czekałem tyle, co było trzeba, zeby pozakładać wszystko do silnika... może ze 2 godzinki... i mam sucho...
jeśli chodzi o smarowanie uszczelki pokrywy tym klejem to nie widzę sensu... :hm:

oprawca_1978 - Pią Lis 20, 2009 11:50

A złożyłem to najpierw na farbę olejną (unikor), potem, jak po roku zaczęło cieknąć, na wodę szklaną, a obecnie (na wodzie silnik pochodził jakieś dwa lata i jakieś 40 kkm) złożyłem to zupełnie na sucho, po wcześniejszym bardzo dokładnym dotarciu skrzynki wałków i górnego czoła głowicy. Cieknie mi tylko przy mocowaniu widełek rury wodnej przy kolektorze wydechowym z przodu, ale nie chce mi się tego poprawiać, gdyż jeżdżę mym weteranem już tylko okazjonalnie.