Zobacz temat - [Seria k] Mg Zr twarde przewody od zbiorniczka. [solved]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Seria k] Mg Zr twarde przewody od zbiorniczka. [solved]

damianz11 - Sob Lis 21, 2009 23:37
Temat postu: [Seria k] Mg Zr twarde przewody od zbiorniczka. [solved]
Wymieniłem uszczelkę pod głowicę z głowicą.Pózniej przyszedł czas na sprawdzenie. Było wszystko w porządku przez pierwsze 5 minut. Po 5 minutach przewody od zbiorniczka zrobiły się twarde i napuchnięte. Nie mogę odpowietrzyć układu chłodzenia. W środku ogrzewanie mam. Kontrolka od temperatury stoi na 90C i pozniej idzie na jakies 100C. Termostat raczej jest dobry ale to na pewno nie jest jego wina. Jak odkręcę korek od zbiorniczka to płyn mocno bulgocze i później słychać jak powietrze ucieka z niego. Nie jestem pewny czy przypadkiem blok nie jest pęknięty bo możliwe ze jest jakieś pękniecie.Czy możliwe ze auto było przegrzane i to sie stało ?? Czy głowica może być walnięta ??
ReVoR - Nie Lis 22, 2009 07:57

bylo sprawdzic glowice czy jest szczelna zanim zamontowales ją. Moze byc peknieta. Spaliny idą do ukl.chlodz. i bulga w zbiorniczku
oprawca_1978 - Nie Lis 22, 2009 13:01

Odpal silnik, odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego, włącz ogrzewanie na maxa w samochodzie i obserwuj, co się dzieje z wodą oraz sprawdzaj, czy węże robią się ciepłe.
Żeby pomóc w odpowietrzaniu układu, pouciskaj łapami węże układu, ten przy wałku wydechowym, ten przy chłodnicy. Jak bultnie w zbiorniczku i poziom cieczy spadnie, to oznaczać będzie, że powietrze się wygoniło. Dolej boryga i sprawdzaj tak dalej. Za którymś razem już powietrza nie będzie w układzie.
Gdy termostat jest sprawny, to po jakimś czasie zacznie się on otwierać, czego dowodem będzie zagrzewanie się przewodu, idącego do dołu chłodnicy.
Ja z odpowietrzaniem układu w moim Poldoroverze nie miałem kłopotów, ale wyganianie powietrza z układu jest kłopotliwe, bo jest on wg mnie, zupełnie niezrozumiale powydziwiany.

damianz11 - Nie Lis 22, 2009 17:13

ReVoR dzieki ze odpowiedziałes najszybciej i celnie strzeliłeś. Za to masz duzego punkta.