Zobacz temat - [Mg Zr 1.8] trzyma zacisk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Mg Zr 1.8] trzyma zacisk

damianz11 - Wto Lis 24, 2009 17:55
Temat postu: [Mg Zr 1.8] trzyma zacisk
Auto stało jakieś 2 miesiące i po tym okresie jak nim jechałem było na początku nawet dobrze później jak więcej hamowałem to czułem jak auto samo zwalnia. Wyszedłem sprawdzić co jest i okazało się że od strony pasażera z przedniego kola wydobywa się nieprzyjemny zapach czegoś spalonego i do tego czułem dość duże ciepło. Czy idzie to naprawić bez wymiany zacisku bo zacisk trzyma ? Bo jak wyjąłem zacisk to cylinderek wcisnąłem kilka razy i mimo to nic nie dało dalej trzyma. Czy to może jest któryś przewód hamulcowy np. gumowy ?
oprawca_1978 - Wto Lis 24, 2009 18:11

Zrzuć zacisk, weź ścisk stolarski, połóż na tłoczku coś płaskiego i spróbuj go kręcąc śrubą zacisku, wcisnąć. Tłoczek powinien mieć najpierw większy opór, a potem powinien "popłynąć". Zupełnie bezproblemowo powinno się dać go wcisnąć zaciskiem.
Jeśli się nie da, a pompa hamulcowa nie jest zacięta - to raczej tłoczek się zapiekł albo zatarł i bez jego wyciągania i docierania (papier ścierny 1500 - 2000 na mokro) albo wymiany pewnie się nie obędzie.
Dłużej zawieszony tłoczek powodował za duże tarcie na klockach, a od tego ciepełko się wydziela, które - jeśli tarcie występuje ciągle a nie tylko okresowo, to mogło dojść do przegrzania całego korpusu zacisku, a od tego - uszczelnienia tłoczka mogły się "ugotować", a konsekwencją tego mogło być jego zatarcie.
Generalnie, jak się o zaciski dba, co jakiś czas sprawdza i czyści prowadniki zacisków (raz, dwa razy do roku minimum) to heble działają całkowicie sprawnie i nic się nie zaciera.

ps. W moim Poldoroverze na jednych tarczach mam zrobione już ponad 88 kkm - a nie widać na nich nawet progu. Klocki drugi komplet tylko dla tego, że przez lenistwo prawy zacisk się zatarł na prowadnikach i wewnętrzny klocek "zjadło". Tłoczki-zaciski-przewody-pompa - oryginały, ponad 13 lat i jest OK.

sTERYD - Wto Lis 24, 2009 18:14

pewnie nie tłoczek trzyma, tylko śruby pływające wykręć, wyczyść przesmaruj specjalnym smarem, wymień gumki jak trzeba skręć, i będzie ok :cool:
damianz11 - Wto Lis 24, 2009 20:21

Wszystko jest przesmarowane i jest git majonez tylko ze tłoczek nie odbija.
Jutro założę nowy zacisk i zobaczę.

marcinmarcin - Wto Lis 24, 2009 21:37

damianz11 napisał/a:
jak wyjąłem zacisk to cylinderek wcisnąłem kilka razy i mimo to nic nie dało dalej trzyma
To może przewód się rozwarstwił?
damianz11 - Sro Lis 25, 2009 17:01

Załozylem z Rover 45 1.6 16v i teraz jest super.