Zobacz temat - [R75] Pytanie o webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pytanie o webasto

makaveli_26 - Wto Lis 24, 2009 18:29
Temat postu: [R75] Pytanie o webasto
Witam, mam pytanie bo mój Rover będzie trochę stał nieużywany bo czekam na rejestrację. Czy przy temperaturach poniżej 5 stopni załączające się webasto nie rozładuje mi akumulatora?
Rowan - Wto Lis 24, 2009 18:41

makaveli_26, webasto włącza się tylko po zapaleniu silnika.
makaveli_26 - Wto Lis 24, 2009 19:36

Rowan napisał/a:
makaveli_26, webasto włącza się tylko po zapaleniu silnika.


To ja już nic nie rozumiem. Z artykułów przeczytanych na tym forum zrozumiałem, że webasto bez programatora ma czujnik temperatury przed chłodnicą, który po zarejestrowaniu temp. poniżej 5 stopni załącza webasto, które dogrzewa silnik i płyny. Dzięki temu rozwiązaniu ma nie być problemu z odpaleniem samochodu, więc jak jest w końcu bo trochę mnie zakręciła Twoja odpowiedż

Rowan - Wto Lis 24, 2009 19:49

makaveli_26, nie chodzi o odpalanie, tylko o szybkie dogrzanie silnika, żeby nie jechać na niedogrzanym silniku. Włącza się po odpaleniu gdy na dworze po niżej 5*.
makaveli_26 - Wto Lis 24, 2009 20:05

Rowan napisał/a:
makaveli_26, nie chodzi o odpalanie, tylko o szybkie dogrzanie silnika, żeby nie jechać na niedogrzanym silniku. Włącza się po odpaleniu gdy na dworze po niżej 5*.

A ja cały czas myślałem, że włącza się automatycznie po spadku temperatury poniżej 5* i czerpie prąd z aku a paliwo z baku. W takim razie po jakim czasie się wyłącza bo po przyjeździe do domu i otworzeniu maski godzinę później webasto było jeszcze gorące

edward25 - Wto Lis 24, 2009 20:11

Jest dokładnie tak jak pisze Rowan
Impuls, który uruchamia Webasto pochodzi z komputera, po włączeniu zapłonu w stacyjce. Oczywiście podany impuls uruchamiający przechodzi przez czujnik temperatury (poniżej 5 st.C zwiera styki).

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 20:11 ]
makaveli_26 napisał/a:
webasto było jeszcze gorące

Zawsze jest gorące, nawet jeśli jest niesprawne, ponieważ jest w stałym obiegu płynu chłodniczego silnika :)

greggo - Pon Gru 21, 2009 18:48
Temat postu: czy mozna programowac webasto??
Interesuje mnie to czy np.kiedy wychodze do pracy na godz 5 rano,jest mozliwosc zaprogramowania webasto tak,aby wlaczylo sie juz przed odpaleniem silnika.?
witgut - Pon Gru 21, 2009 18:54

greggo poszukaj, poczytaj -dowiesz się. Polecam artykuł MarianaK na stronie roverki.pl
greggo - Pon Gru 21, 2009 19:03
Temat postu: hmm:)
miloby bylo,gdybym juz dostal linka:) no ale poszukam.Dzieki
kris-tofer - Pon Gru 21, 2009 19:06

greggo, nie można iść na łatwiznę, na pewno sobie poradzisz i znajdziesz tą stronę. Wierzę w Ciebie :)