Zobacz temat - [R214si 16V '96] co kupic do wymiany rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si 16V '96] co kupic do wymiany rozrzadu

celticross - Wto Lis 24, 2009 19:59
Temat postu: [R214si 16V '96] co kupic do wymiany rozrzadu
Bylem wczoraj u mechanika i mimo, ze auto kupilem tydzien temu niby po wymianie rozrzadu i uszczelki pod glowica, to mechanik stwierdzil, ze pasek rozrzadu jest za ciasny i wypadaloby wymienic. (jak auto jedzie, to jest ok, ale jak stane to przez chwile slychac taki niby gwizd, dzwiek...kory po chwili ustaje...i na pewno to nie jest skrzynia ani sprzeglo)Zauwazyl tez, ze uszczelniacze rozrzadu puszczaja olej.

Jako, ze chce wszystko kupic w pl albo na ebay, zeby nie placic chorych sum w sklepach tutejszych(poza tym oni tutaj przy zmianie rozrzadu zmieniaja w zasadzie tylko sam pasek- o zgrozo!), to mam pytanie, co musze kupic?
Gosc na ebay sie pytal, czy napinacz ma byc automatyczny, czy manualny.
Do tego za chiny nie wiem, jak sie fachowo po angielsku nazywaja uszczelniacze....bo jak mu podalem nazwe, co myslalem, ze bedzie pasowac, to nie zrozumial o co mi chodzi :)

Silnik z R214si, 16V....

staf - Wto Lis 24, 2009 20:12

celticross, Przeczytaj to, moze ci pomoze:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=40755

celticross - Wto Lis 24, 2009 20:20

dzieki, czytalem to wczesniej, tymniemniej nie ma tam odpowiedzi, czy napinacz jest manualny czy automatyczny...no i te uszczelniacze nieszczesne :/
Raffaele - Wto Lis 24, 2009 20:21

Cześć.

Ceny sprawdź w Tomateam
Bez Tomiego życie "Roverzystów" było by o wiele trudniejsze.
Zadzwoń do Tomiego lub napisz to pomoże Ci i skompletuje co trzeba.

Firma FAI nazywa uszczelniacze: Valve stem seal kits.
Można to nazwać po prostu: engine's valve's seals.

Lechos - Wto Lis 24, 2009 20:59

Napinacz masz na 99% reczny. Uszczelniacze na walki rozrzadu musisz kupic kierunkowe 2sztuki (przy rozrzadzie kolor czarny). Zerkij jak wyglada uszczelniacz na wale (warto wymienic za jednym zamachem). Pozostala jeszcze pompa wody ktora tez sie wymienia razem z rozrzadem.
Uszczelniacz na walek rozrzadu tez moze byc Camshaft oil seal

celticross - Wto Lis 24, 2009 21:28

Dzieki wielkie! wyslalem zapytanie na ebay i mam nadzieje, ze odpowiedz bedzie twierdzaca :)
gener - Wto Lis 24, 2009 23:36

Wymieniałem rozrząd samodzielnie w 400-setce. Opis dałem tutaj:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47232